הרצליה

חשד: מאמן כדוריד ביצע עבירות מין בעשרות קטינות ברשת

הותר לפרסום: בנו ריינהורן, מאמן כדוריד מוכר ומצטיין מהרצליה, נעצר בחשד כי במשך שנים ביצע עבירות מין חמורות בלמעלה ממאה קטינות באמצעות רשת האינטרנט

מיכאל פרוסמושקין 15/08/2018
תושב הרצליה חשוד בביצוע עשרות עבירות מין בקטינות ברשת
ריינהורן. ביצע עשרות עבירות מין ברשת (צילום: אלן שיבר)


בנו ריינהורן, בן 35, מהרצליה, עובד עירייה ומאמן כדוריד של קבוצות ילדים ונוער, נעצר לפני כעשרה ימים בחשד לעבירות מין בכ – 140  קטינות באמצעות רשת האינטרנט.

על פי החשד, נהג ריינהורן, אב לשני ילדים קטנים, ליצור קשר עם קטינות באמצעות הרשתות החברתיות תוך התחזות לאחר. במשטרה אומרים כי לאחר שביסס את הקשר עם הקורבנות, תוך ניצול בוטה של תמימותן ורצונן לדגמן להתפרסם, נהג החשוד לשדל אותן לשלוח לו תכנים בעלי אופי מיני, עד כדי ביצוע מעשים מגונים ומעשי אינוס. מדובר בחשוד, שעל פי המשטרה,  פעל לאורך תקופה ארוכה ברשתות החברתיות, תחת זהויות שונות ויצר קשר עם קטינות תוך שהוא מציע להן לקחת חלק בדוגמנות ופרסום.

החשוד, כפי שעולה מהחקירה, פעל מספר שנים באופן עקבי ושיטתי, פיתח שיטות פעולה על מנת להונות את הקטינות במטרה לגרום להן לשתף עמו פעולה וכך ביצע את העבירות המיוחסות לו, תוך ניצול תמימותן. כל זאת, תוך שהחשוד משדל את הקורבנות לשמור את הדברים בסוד ולא לשתף את הוריהם. במשטרה מציינים כי במספר פעמים בהם ניסו הורים או בני משפחה ליצור קשר עם החשוד ולהתעמת אתו, אך הוא ניתק את הקשר וחסם כל אפשרות ליצור עמו קשר.

במשטרה אומרים כי מדובר בחקירה סמויה ומורכבת, המתנהלת מזה מספר חודשים, במהלכה הופעלו אמצעים טכנולוגיים ואחרים בארץ ובעולם וכך הצליח צוות החקירה לפצח את זהותו ואף לאתר וליצור קשר עם למעלה מ-140 קטינות, עמן יצר החשוד קשר. מדובר בקטינות בגלאי 9 עד 15 מכל רחבי הארץ. עוד אומרים במשטרה כי החשוד  "השתמש בתוכנות להשמיד ראיות ולטשטש את עקבותיו". לטענת החוקרים, "מדובר בהיקף כמעט חסר תקדים של פגיעה לאורך שנים בכמות גדולה מאוד של קטינות בטווח גילאים צעיר".  

החקירה מנוהלת ביחידה 105 בלהב 433, בליווי מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה ובתיאום עם גורמי הרווחה. בשלב זה, לצד חקירת החשוד ובחינת חומר הראיות, ממשיכים במיקוד מאמץ חקירתי, בין היתר גם באיתור וגביית עדויות מקטינות נוספות שייתכן והחשוד יצר עמן קשר או פגע בהן. יש לציין כי במהלך החקירה התקשרו החוקרים להורים באישון לילה והזהירו אותן בזמן אמת כי בתן מתכתבת ברגעים אלו עם החשוד. 
"מדובר באחת מפרשיות הפדופיליה החמורות והקשות ביותר, הן מבחינת חומרת העבירות והן מבחינת היקף הפעילות, שנחשפו במשטרת ישראל בהקשר של עבירות מין כנגד קטינות באמצעות רשת האינטרנט", ציינו במשטרה עם הסרת צו איסור הפרסום. 

סנגוריו עורכי הדין גיא פלנטר רעות רחמן סיפרו בבית המשפט כי "מדובר במי שבמשך למעלה מעשור מתעסק בתחום הספורט, והינו דמות מוכרת ומעורכת עד מאוד בחיי קהילת הספורט בהרצליה. החשוד אימן במשך שנים קבוצות כדוריד גברים ונשים, ואף שימש כמורה לכדוריד במספר בתי ספר בעיר ובמסגרת חוגים". עוד ציינו עורכי הדין בבית המשפט כי מרשם "נטל חלק בשנים האחרונות בפרוייקט שיתוף הפעולה הבין מדינתי בתחום הכדוריד מול גרמניה (במסגרת פרויקט 'ערים תאומות'), עריכת משלחות שונות בין הערים וקידום תחום הספורט. לדברי הסנגורים, נוכח פעילותו הענפה בתחום הספורט בעיר זכה לתעודת מצטיין עירייה בתחום פעילות ספורט לנוער בהרצליה בשנת 2014. 

ביום שלישי השבוע בית משפט השלום בראשון לציון האריך את מעצרו של החשוד עד 20 באוגוסט. השופט רפי ארניה ציין בהחלטתו: "אף שמדובר בהתחזות מתוחכמת ביותר הרי שעל פני הדברים נראה כי היחידה החוקרת פיצחה התחזות זו וקיימות ראיות משמעותיות ביותר הקושרות את החשוד לביצוע מעשים אלו".  עוד ציין השופט כי "התשתית הראייתית היא משמעותית". 

עורכי הדין גיא פלנטר רעות רחמן, המייצגים את החשוד, מסרו: "למרשנו חזקת חפות. מדובר בשלבי חקירה ראשוניים ומטבע הדברים אנחנו לא מתכוונים להתייחס לדברים שנתונים כרגע בחקירה.  חדשות לבקרים נעצרים אזרחים בישראל בקול תרועה רמה והתפתחה במחזותינו נורמה פסולה ובלתי הוגנת שעוד בטרם הוגש כתב אישום כבר נשמעים "תופי המלחמה" ועוברים לסקילה תקשורת בכיכר העיר. אנחנו  מציעים לאפשר למערכת המשפטית לבצע את מלאכת עד תום. יש לנו אמון מלא במערכת המשפט והגינות אלמנטרית מחייבת לתת לכל חשוד לתת את יומו בבית המשפט ומכאן שיש להתאזר בסבלנות".

מעיריית הרצליה נמסר בתגובה: "הנושא נמצא בחקירת משטרה ועל כן בשלב זה אנו מנועים מלהגיב". 


עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
בחג הזה כולנו אושפיזין
נחשפה מעבדת קוקאין בירושלים
שייק קרם וניל עוגיות
שייק קרם וניל עוגיות
סוף שבוע של פסטיבלים בגליל המערבי
נחיתת חירום בשדהת בהרצליה
נחיתת חירום בשדה"ת בהרצליה
אוניברסיטת חיפה על המפה הסינית
אוניברסיטת חיפה על המפה הסינית
לחבק את העצב
מאסטר שף בריאות בדקל
מאסטר שף בריאות ב"דקל"