הרצליה

תלונה: משאיות מטמינות פסולת בניין בשטח שעליו מוקם פארק

יוסי פרי, המועמד לראשות העירייה, טוען כי מזה כשנה נטמנת פסולת בניין באופן לא חוקי במקום בו מוקם הפארק החדש בשטח תוכנית גליל ים והעירייה לא פועלת בנדון. העירייה: "היחידה לאיכות הסביבה בדקה את תלונותיו והן נמצאו כלא נכונות"

שרון יונתן 16/08/2018
 תלונה: משאיות מטמינות פסולת בניין בשטח שעליו מוקם פארק
פסולת בניין בשטח המיועד לפארק (צילום: יוסי פרי)

יוסי פרי, המועמד לראשות העירייה, טוען כי מזה כשנה נטמנת פסולת בניין באופן לא חוקי בשטח שבו מוקם הפארק החדש בשטח תוכנית גליל ים, מדרומית לדרך שבעת הכוכבים.       

פרי, בעל מפעל למיחזור פסולת הממוקם בסמוך למחלף הסירה (בירידה מהרצליה לנתיבי איילון דרום), טוען כי במשך שנה הוא עוקב אחר תנועת המשאיות המפנות פסולת בניין מאתרי בנייה בהרצליה לשטח המיועד להקמת הפארק החדש.                                                                                   

פרי: "צילמתי הרבה מקרים של משאיות שמגיעות למקום ושופכות פסולת בניין. אני טוען שבמשך שנה מטמינים שם פסולת במיליוני שקלים והעירייה לא עושה כלום. זו גם תחנת הטמנת פסולת פיראטית והכי חמור שקוברים את זה באדמה. את אותה פסולת מכסים באדמה שעליה יוקם הפארק, אבל מתחת לאדמה יש פסולת רעילה כמו אזבסט, שמנים, פלסטיק, ניילונים ועוד. הכל מתועד אצלי. אני לא מצלם שם כל הזמן, אבל רואה את הערימה גדלה כל פעם עד שהיא מכוסה באדמה. מעל אותה פסולת ישתלו עצים. בעוד שנתיים אתה תאכל תפוח עץ בטעם של אזבסט".                                      

פרי לא מכחיש שיש לו אינטרס בחשיפה התופעה: "אני משקיע כסף רב במפעל שלי ויש אנשים שבאים ושופכים פסולת במקום אסור ועושים נזק לסביבה. אם אני מתלונן שנה ושום דבר לא נעשה אז שהציבור יחשוב לבד מה קורה שם". לטענתו, הגיש מספר תלונות לעירייה ולמשטרה הירוקה ברמלה, אבל בפועל שום דבר לא נעשה. "הם אמרו שיבדקו, אבל בשטח לא קרה כלום וזה נמשך. שלחתי סרטונים לבכירי העירייה אבל הם לא מתייחסים לטענותיי. הכל אצלי מתועד ב- 50 סרטונים. לא מתייחסים אליי ואומרים לי שזה לא ענייני. ביום שלישי שעבר העירייה הזמינה לי משטרה ועוכבתי במשטרה למשך 3 שעות. הקצין אמר שיש תלונה שאני מאיים. אמרתי לו, תראה את הסרטון ותחליט. הוא ראה את הסרטון, לא חקר אותי ואמר לי ללכת הביתה". 

 

יוסי פרי.

יוסי פרי. "בעוד שנתיים אתה תאכל תפוח עץ בטעם של אזבסט" (צילום: פרטי)

 העירייה: פרי מטריד את עובדי העירייה

מהעירייה נמסר בתגובה: "עיריית הרצליה אוסרת על הטמנת אשפה בשטחי הפארק החדש ומפעילה מערך אכיפה רחב יריעה של פיקוח על הקבלנים הפועלים במקום. לגבי מר פרי - יוסי פרי נוהג בחודשים האחרונים להתפרץ למשרדי היחידה לאיכות הסביבה ולהתנהג בתוקפנות כלפי מנהלת היחידה ועובדי היחידה. הוא מסתובב ביחידה, מצלם עובדים עוקב אחרי העובדים וכדומה. הוא התבקש לצאת מהיחידה לאחר שנאמר לו כי השיבו לו בעבר, בדקו תלונותיו והן נמצאו כלא נכונות. כמו כן, נאמר לו כי הוא מוזמן לפנות בכל הדרכים העומדות לרשותו אם בכתב, במייל וכד'. היות וזו לא הפעם הראשונה שהוא איים באלימות ותוקפנות, ומתוך רצון להגן על עובדיה, החליטה מנהלת היחידה לפנות למשטרה ולהגיש תלונה על הטרדת עובד ציבור. הגנה על עובדי העירייה העושים עבודתם נאמנה עומד בראש סדר העדיפות העירונית. אנו משוכנעים שהמשטרה יודעת לטפל בנושא ולמגר כל איום ואלימות".

 

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
חוף חדרה
פיתוח החוף בחדרה
מסבירנים ומתנדבים דואגים לנקיון החופים
חודש אוגוסט בכינרת
יאיר קדר
"לבנטינית – ז'קלין כהנוב"
ביה"ס תמר יקבל תמיכה חלקית
הסערה הרסה. התלמידים שיקמו
מרכז רפואי סורוקה
חוזרים לבית הספר בדרך הבריאה
נשים עומדות בראש
נשים עומדות בראש
מטען צינור ותחמושת
אישום: החזיק מטען ותחמושת במשך - 13 שנים