הרצליה

אלופי עולם

שייטי וגולשי בני הרצליה חזרו מאליפויות העולם עם הישגים מדהימים: 3 אלופי עולם וסגן אלוף עולם בגלישת רוח. אביתר מור, מנהל מועדון השיט בבני הרצליה, מסביר את סוד ההצלחה ומקווה שלהרצליה תהיה נציגה באולימפיאדה הקרובה

בילי בסרגליק 16/08/2018
המאמנים והגולשים הצעירים. הישגים מדהימים (צילום: פרטי)

"לא היה דבר כזה בתולדות מועדון השיט בני הרצליה, מדובר בקיץ של הישגים. חזרנו לארץ עם שלושה אלופי עולם, וסגן אלוף עולם. אני עדיין לא מצליח לעכל", אמר השבוע אביתר מור, מנהל מועדון השיט בהרצליה, ומי ששימש כמאמן הבכיר במשלחת הישראלית של בני הרצליה לאליפות העולם בשיט לנוער ובוגרים שנערכה השבוע.                              

גם הים והחול מצדיעים למשלחת הישראלית ההרצליינית, ממועדון בני הרצליה, ששבו ביום שני השבוע לישראל מלטביה, שם נערכו תחרויות אליפות העולם, והם עטורי תהילה ומדליות. מדובר בהישג נדיר שלא קרה מעולם בבני הרצליה.                                                                             

תחילת ההצלחה וההישג הענק קטפה לפני שבועיים השייטת נגה גלר בת ה- 22 מבני הרצליה, תושבת העיר, כאשר זכתה בגביע העולם לבוגרות בשיט בדגם האולימפי RSX .  מה שנחשב להישג הכי גדול של המועדון מאז ומעולם, אומר מור. נגה גלר, השוהה כעת במחנה אימונים בחו"ל, מובילה נכון לעכשיו את הקריטריון לנציגות לאולימפיאדת טוקיו ב- 2020 שתשלח ישראל. גולש הרוח, דניאל תשתש בן ה- 15 מהרצליה, ממועדון בני הרצליה, זכה ביום שני השבוע בלטביה באליפות העולם לנוער על גלשני רוח עד גיל 17. תשתש שזכה גם בשנה שעברה באליפות העולם עד גילאי 15, שמר על התואר הנכסף והתקדם בגיל התחרות. גולשת הרוח נעמה גרינברג, בת ה- 16 מהרצליה ומבני הרצליה, זכתה במדליית זהב ביום שני השבוע בלטביה באליפות העולם לנוער בגלישת רוח. טל תשתש בן 13, אחיו הצעיר של דניאל שזכה באליפות העולם, וחגג בר מצווה במהלך התחרות השבוע, הוכתר כסגן אלוף העולם לנוער עד גיל 15 בגלישת רוח. גולש הרוח תומר ורדימון בן ה- 16 מהרצליה, סיים במקום הרביעי באליפות העולם לנוער עד גיל 19, שנערכה השבוע בלטביה וזכה בקריטריון הלאומי להיות הנציג הישראלי לאולימפיאדת הנוער שתערך באוקטובר הקרוב בארגנטינה.                                                           

דניאל תשתש אמר השבוע: "ביום הראשון לא הלך לי כל כך טוב, אבל מהיום השני התחלתי להתפקס על עצמי בעזרת המאמנת שלי, מימשתי את היכולות שלי והבאתי זאת לידי ביטוי במים. התחרות ארכה שישה ימים וכל יום גלשתי והתחרתי, חוץ מהיום האחרון שלא הייתה רוח ואף אחד מהמתחרים לא יצא למים. זו שנה שניה שאני מנצח באליפות העולם, אז אני כאילו פחות מתרגש. אחי טל גם זכה, וזו שמחה למשפחה והם מרגישים כבוד ששנינו זכינו. השנה ההורים לא הצטרפו לתחרות אך שנה שעברה כן. אבי, אילן, לא גולש אבל הוא מאמן שיט של סירות 470 אולימפי. אנחנו משפחת ים. אנחנו נוסעים עם המשפחה שבוע הבא לפורטוגל ושם נחגוג".                                                                           

אביתר מור אמר השבוע בגאווה: "מור לוזון ממועדון בני הרצליה, המאמנת של גלישת הרוח, ואני היינו בלטביה בתחרות, ואנחנו עדיין לא מעכלים את גודל ההישג. בלטביה הסתכלנו אחד על השני ואמרנו שאנחנו צריכים כמה ימים כדי לעכל את הזכייה המדהימה הזאת. התאמנו במשך שנה לאליפות העולם בנוער, וגם לאליפות העולם לבוגרים. היינו באילת, בכנרת, בחיפה, הסתובבנו בשביל ללמוד ולהשתפר בכל התנאים הקיימים. החודש האחרון היה אינטנסיבי במיוחד. הנוער התאמן אפילו בחופש על בסיס יומי, וכל זה לווה במערך של מאמני כושר ופסיכולוג של ספורט. בלטנו מאוד בתחרויות בארץ. לפני 4 שנים ישראל הייתה בתחרות בלטביה באותו אתר בשם ליאפיה וחזרה עם מעט הישגים, כך שהיינו מאוד חזקים בארץ, אך לא ידענו איך נחזור מהתחרות שם. התחרות הייתה מאוד מגוונת בתנאים של רוח חזקה וגם חלשה, והיא נערכה בים הבלטי. השיוטים שלנו באימונים בכינרת ובאילת ובעוד מקומות, תרמו בעצם ליכולת שלנו להיות טובים בכל התנאים".

 איך תחגגו?

 "אנחנו מתכוננים לאליפות אירופה שתערך ביוון באתונה באמצע אוקטובר, כך שצריך לחזור לעבוד. אבל חגגנו בליפיה בלטביה, ערכנו ארוחת ערב חגיגית והרמת כוסית. את יריית הפתיחה לניצחונות הביאה לנו נגה גלר, כשקטפה לפני שבועיים את מדליית הזהב בגביע העולם לבוגרות בגלישת רוח, ובעצם היא המועמדת הבכירה לאולימפיאדה, מה שמעולם לא היה בבני הרצליה, לא הייתה לנו מועמדת לאולימפיאדה. זה אמנם עוד לא וודאי שהיא תהיה נציגת ישראל לאולימפיאדה אך כרגע היא המובילה בישראל".

 


עוד בהרצליה
שרון יונתן 10/10/2019
שרון יונתן 26/09/2019
שרון יונתן 19/09/2019
שרון יונתן 12/09/2019
שרון יונתן 11/09/2019
בילי בסרגליק 28/08/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
תאגיד המים הבאר השלישית הגיש דוח שנתי ראשון
דוח ראשון לתאגיד "הבאר השלישית"
עגיל בן 2000 שנה נמצא בעיר דוד
עגיל בן 2000 שנה נמצא בעיר דוד
מדליק המשואה בא לבקר הלל יפה
מדליק המשואה בא לבקר "הלל יפה"
פסקל ברקוביץ ויעל ארד
רשת מלונות דן אירחה את הספורטאים הפראלימפים
צמיגי מכוניות נוקבו ברעננה
צמיגי מכוניות נוקבו ברעננה
נפטר הגבר שנפצע בתאונה בחדרה
לאכוף את נושא השכרת דירות הנופש במרינה
מנהיגות בעידן החדש