הרצליה

אלופי עולם

שייטי וגולשי בני הרצליה חזרו מאליפויות העולם עם הישגים מדהימים: 3 אלופי עולם וסגן אלוף עולם בגלישת רוח. אביתר מור, מנהל מועדון השיט בבני הרצליה, מסביר את סוד ההצלחה ומקווה שלהרצליה תהיה נציגה באולימפיאדה הקרובה

בילי בסרגליק 16/08/2018
המאמנים והגולשים הצעירים. הישגים מדהימים (צילום: פרטי)

"לא היה דבר כזה בתולדות מועדון השיט בני הרצליה, מדובר בקיץ של הישגים. חזרנו לארץ עם שלושה אלופי עולם, וסגן אלוף עולם. אני עדיין לא מצליח לעכל", אמר השבוע אביתר מור, מנהל מועדון השיט בהרצליה, ומי ששימש כמאמן הבכיר במשלחת הישראלית של בני הרצליה לאליפות העולם בשיט לנוער ובוגרים שנערכה השבוע.                              

גם הים והחול מצדיעים למשלחת הישראלית ההרצליינית, ממועדון בני הרצליה, ששבו ביום שני השבוע לישראל מלטביה, שם נערכו תחרויות אליפות העולם, והם עטורי תהילה ומדליות. מדובר בהישג נדיר שלא קרה מעולם בבני הרצליה.                                                                             

תחילת ההצלחה וההישג הענק קטפה לפני שבועיים השייטת נגה גלר בת ה- 22 מבני הרצליה, תושבת העיר, כאשר זכתה בגביע העולם לבוגרות בשיט בדגם האולימפי RSX .  מה שנחשב להישג הכי גדול של המועדון מאז ומעולם, אומר מור. נגה גלר, השוהה כעת במחנה אימונים בחו"ל, מובילה נכון לעכשיו את הקריטריון לנציגות לאולימפיאדת טוקיו ב- 2020 שתשלח ישראל. גולש הרוח, דניאל תשתש בן ה- 15 מהרצליה, ממועדון בני הרצליה, זכה ביום שני השבוע בלטביה באליפות העולם לנוער על גלשני רוח עד גיל 17. תשתש שזכה גם בשנה שעברה באליפות העולם עד גילאי 15, שמר על התואר הנכסף והתקדם בגיל התחרות. גולשת הרוח נעמה גרינברג, בת ה- 16 מהרצליה ומבני הרצליה, זכתה במדליית זהב ביום שני השבוע בלטביה באליפות העולם לנוער בגלישת רוח. טל תשתש בן 13, אחיו הצעיר של דניאל שזכה באליפות העולם, וחגג בר מצווה במהלך התחרות השבוע, הוכתר כסגן אלוף העולם לנוער עד גיל 15 בגלישת רוח. גולש הרוח תומר ורדימון בן ה- 16 מהרצליה, סיים במקום הרביעי באליפות העולם לנוער עד גיל 19, שנערכה השבוע בלטביה וזכה בקריטריון הלאומי להיות הנציג הישראלי לאולימפיאדת הנוער שתערך באוקטובר הקרוב בארגנטינה.                                                           

דניאל תשתש אמר השבוע: "ביום הראשון לא הלך לי כל כך טוב, אבל מהיום השני התחלתי להתפקס על עצמי בעזרת המאמנת שלי, מימשתי את היכולות שלי והבאתי זאת לידי ביטוי במים. התחרות ארכה שישה ימים וכל יום גלשתי והתחרתי, חוץ מהיום האחרון שלא הייתה רוח ואף אחד מהמתחרים לא יצא למים. זו שנה שניה שאני מנצח באליפות העולם, אז אני כאילו פחות מתרגש. אחי טל גם זכה, וזו שמחה למשפחה והם מרגישים כבוד ששנינו זכינו. השנה ההורים לא הצטרפו לתחרות אך שנה שעברה כן. אבי, אילן, לא גולש אבל הוא מאמן שיט של סירות 470 אולימפי. אנחנו משפחת ים. אנחנו נוסעים עם המשפחה שבוע הבא לפורטוגל ושם נחגוג".                                                                           

אביתר מור אמר השבוע בגאווה: "מור לוזון ממועדון בני הרצליה, המאמנת של גלישת הרוח, ואני היינו בלטביה בתחרות, ואנחנו עדיין לא מעכלים את גודל ההישג. בלטביה הסתכלנו אחד על השני ואמרנו שאנחנו צריכים כמה ימים כדי לעכל את הזכייה המדהימה הזאת. התאמנו במשך שנה לאליפות העולם בנוער, וגם לאליפות העולם לבוגרים. היינו באילת, בכנרת, בחיפה, הסתובבנו בשביל ללמוד ולהשתפר בכל התנאים הקיימים. החודש האחרון היה אינטנסיבי במיוחד. הנוער התאמן אפילו בחופש על בסיס יומי, וכל זה לווה במערך של מאמני כושר ופסיכולוג של ספורט. בלטנו מאוד בתחרויות בארץ. לפני 4 שנים ישראל הייתה בתחרות בלטביה באותו אתר בשם ליאפיה וחזרה עם מעט הישגים, כך שהיינו מאוד חזקים בארץ, אך לא ידענו איך נחזור מהתחרות שם. התחרות הייתה מאוד מגוונת בתנאים של רוח חזקה וגם חלשה, והיא נערכה בים הבלטי. השיוטים שלנו באימונים בכינרת ובאילת ובעוד מקומות, תרמו בעצם ליכולת שלנו להיות טובים בכל התנאים".

 איך תחגגו?

 "אנחנו מתכוננים לאליפות אירופה שתערך ביוון באתונה באמצע אוקטובר, כך שצריך לחזור לעבוד. אבל חגגנו בליפיה בלטביה, ערכנו ארוחת ערב חגיגית והרמת כוסית. את יריית הפתיחה לניצחונות הביאה לנו נגה גלר, כשקטפה לפני שבועיים את מדליית הזהב בגביע העולם לבוגרות בגלישת רוח, ובעצם היא המועמדת הבכירה לאולימפיאדה, מה שמעולם לא היה בבני הרצליה, לא הייתה לנו מועמדת לאולימפיאדה. זה אמנם עוד לא וודאי שהיא תהיה נציגת ישראל לאולימפיאדה אך כרגע היא המובילה בישראל".

 


עוד בהרצליה
שרון יונתן 15/08/2019
בילי בסרגליק 14/08/2019
אברהם בכר. להשקיע בקידום שחקנים צעירים
שרון יונתן 08/08/2019
נגה טיאנו (מימין) ועדן גור. מקום שני באליפות אירופה
בילי בסרגליק 08/08/2019
אוהדי בני הרצליה בפגישה אצל עופר לוי. מקווים לטוב
שרון יונתן 01/08/2019
אדם פלטקביץ. הולכים לעונה קשה
שרון יונתן 01/08/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
ראש עיריית כפר סבא , רפי סער
כמה ארנונה תשלמו השנה בכפר סבא?
המשטרה: חשפנו פרשת התעללות בירושלים
המשטרה: חשפנו פרשת התעללות בירושלים
שבץ מוחי- הפער בין מרכז לפריפריה
אירועי חודש פברואר באושילנד
אלאדין, הנסיכה איימי והשפים מ"שני גברים ומקרר" מגיעים לאושילנד
נפלה, נחבלה ותפוצה
העירייה שכרה משרד עורכי דין חיצוני לייצוגה בתביעה שהגישה קהילת יונתן
העירייה שכרה משרד עורכי דין חיצוני לייצוגה בתביעה שהגישה קהילת יונתן
גורג וואה כדורגלן העבר האגדי התארח בלשכת ראש עיריית ירושלים
ג'ורג' וואה כדורגלן העבר האגדי התארח בלשכת ראש עיריית ירושלים
שינוי בקריאת מדי המים