הרצליה

הכביש נפתח, הפקקים החלו

תושבים בהרצליה מתלוננים כי פתיחת החיבור של כביש 531 לאיילון דרום גרמה להיווצרות עומסי תנועה כבדים בכביש המוביל מהרצליה לכפר שמריהו

שרון יונתן 20/08/2018
הרמזור החדש. תושבי הרצליה סובלים בפקקים (צילום: פרטי)

"לא יתכן שבגלל פתיחת נתיבי איילון דרום תושבי הרצליה יסבלו בפקקים", כך אמרה השבוע יעל, תושבת הרצליה הירוקה, שמתריעה על עומסי תנועה קשים בכביש המוביל מהרצליה לכפר שמריהו.                                                         

כזכור, לפני כשבועיים נפתח הקטע החדש בכביש 531 עם החיבור לנתיבי איילון דרום, דבר שיצר עומסי תנועה ברחוב הבריגדה היהודית, מנחם בגין והמעפילים לכיוון מערב כפי שהסבירה יעל: "אני מתגוררת בהרצליה הירוקה ועובדת בהרצליה ב', כך שכל בוקר אני עושה את הדרך הזאת. כאשר הורידו את מחסום הרכבת התנועה זרמה, אבל מפתיחת 531 ואיילון דרום העומסים הם בלתי נסבלים. הבעיה היא ברמזור החדש במחלף המעפילים לאלו שבאים מאיילון דרום ורוצים לפנות ימינה לכפר שמריהו או שמאלה להרצליה. לאלו שפונים ימינה ניתנה עדיפות בלי רמזור וזה תוקע את כל התנועה שמגיעה מהרחוב מנחם בגין והבריגדה, ממזרח למערב. כמובן שגם הרמזור שמאלה להרצליה מעכב את התנועה במנחם בגין, וכך נוצר פקק אחד גדול במיוחד בשעות הבוקר וזה עוד באמצע אוגוסט, אז אני לא רוצה לחשוב מה יקרה באחד בספטמבר".                                                               

יעל מציינת מהו הפתרון שלדעתה יכול לעזור: "כרגע הפנייה ימינה מאיילון דרום לכפר שמריהו היא ללא רמזור. צריך להציב שם רמזור כדי שגם אלו שרוצים לפנות ימינה לכפר שמריהו יעמדו באדום, ולא כל העומס ייפול על תושבי הרצליה. לא יתכן שלוקח כיום 45 דקות נסיעה משביב עד הרצליה ב', וזה עוד לפני שהכביש החדש מכביש החוף לאיילון דרום נפתח. שזה יקרה אני בכלל לא רוצה לחשוב איזה עומסי תנועה יהיו".

מהעירייה נמסר בתגובה: נושא השליטה על מופע הרמזורים הינו בסמכות המשטרה. התלונה הועברה לגורמים המקצועיים האחראים.

  

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
שירלי פאר יגרמן ,מנכלית עיריית רמת השרון
"היום אנחנו בפסגת הערים החכמות בישראל"
מה היא המשמעות הרחבה שמאחורי התחפושת של ילדיכם?
מה היא המשמעות הרחבה שמאחורי התחפושת של ילדיכם?
שני פצועים בפיצוץ בלון גז באשדוד
 מלונדון להדרכה בתחנת מדא בעדי
מלונדון להדרכה בתחנת מד"א בעדי
אגם אופנתית
רמב"ם: השתלת הכליה ה-40 במספר בילדים
משאית עלתה באש בכפר סבא
הבמה היא שלהן