הרצליה

"זאת תקופה לא פשוטה עבורנו"

במועדון הכדוריד בני הרצליה, בו אימן בנו ריינהורן, החשוד בעבירות מין בעשרות קטינות דרך רשת האינטרנט, מודים כי מדובר בתקופה קשה וכי הפרשה הסבה פגיעה תדמיתית במועדון

שרון יונתן מיכאל פרוסמושקין 23/08/2018
בנו ריינהורן. חשדות חדשים (צילום: אלן שיבר)

 פרשת בנו ריינהורן, מאמן הכדוריד מהרצליה (בן 35, נשוי ואב לשניים), החשוד בעבירות מין בעשרות קטינות דרך רשת האינטרנט, שהתפוצצה ביום רביעי שעבר, הפכה מהר מאוד לשיחת היום בקרב תושבי העיר, בעיקר במועדון הכדוריד בני הרצליה, בו אימן ריינהורן בשנה החולפת את קבוצת הנשים (ביחד עם מאמן נוסף), שתי קבוצות נערים ונערות, כאשר במקביל אימן גם בבית הספר לכדוריד של העמותה.                               

"זאת בהחלט תקופה לא פשוטה עבורנו", ציין לאחר פרסום המקרה אדם פלטקביץ', שמתחיל את עונתו הרביעית כיו"ר מועדון הכדוריד.                                                                    

כמו רבים אחרים תיאר פלטקביץ' דמות הפוכה לגמרי מהאיש שחשוד באחת מפרשות הפדופיליה הקשות שידעה המדינה, במידה והחשדות יתבררו כנכונים: "הופתעתי מאוד שנודע לי שמדובר בבנו. לא הייתי נותן אחוז אחד של סיכוי שבנו יעשה דברים כאלו שבהם הוא חשוד. זה היה הלם ותדהמה עבור כל האנשים במועדון".                                                        

ריינהורן נחשב למאמן מוערך במועדון והיה אמור לעשות קפיצת מדרגה כבר בעונה הקרובה. "לנוכח ההתרשמות המקצועית שלי ממנו מיניתי אותו לעוזרו של שלמה הופמן, מאמן קבוצת הגברים, אבל לצערנו הוא הספיק להיות באימון אחד בלבד לפני שנעצר", ציין פלטקביץ' ושירטט את דמותו המקצועית של ריינהורן: "הגעתי למועדון לפני ארבע שנים ושמעתי על בנו רק דברים טובים כאיש מקצוע, איש שטח שעובד קשה, אז החלטתי לקדם אותו בהדרגה וזאת הסיבה שנתתי לו לאמן בעונה שעברה את קבוצת הנשים עם מאמן נוסף. לא ראיתי בו איזו דמות כריזמתית ולכן רציתי שהקידום שלו יעשה בהדרגה וכך נוכל לפתח מאמן מתוך המועדון במקום להביא מאמנים מבחוץ. ראיתי בו פוטנציאל גדול ולצערי קרה מה שקרה".                                                      

פלטקביץ' מציין כי הוא חש שבנו בגד באנשים רבים: "אם החשדות נכונות אז אני מרגיש תחושת בגידה, קודם כל בשחקנים ובשחקניות הצעירות, במערכת, בחברים שלו ובאמון שנתנו בו. אם זה יתברר כנכון זאת סטירת לחי עבורנו".                                                                         

פלטקביץ' מציין כי למועדון לא הגיעו מעולם תלונות נגד ריינהורן, לא לפני פרסום המקרה ולא אחרי הפרסום: "אני ארבע שנים במועדון ולא הייתה שום תלונה על בנו, לא מההורים ולא מהילדים והילדות. רק שבחים ומחמאות. הוא היה מאוד אהוב על ההורים והילדים ולכן ההלם הוא גדול מאוד".                                                                           

במועדון מקווים כי הפרשה לא תסב נזק בעתיד. פלטקביץ' : "בוודאי שקיימת פגיעה תדמיתית במועדון, אבל אני מקווה שהזמן יעשה את שלו. הביטחון של ההורים התערער ואנו חוששים שהרישום לכיתות ספורט ובית הספר לכדוריד לא יפגע כתוצאה מזה. אנחנו מנסים להרגיע את השטח. יש עזרה מצד דוברות העירייה ומחלקת החינוך עם עזרה של עובדים סוציאליים. אנחנו עובדים בשיתוף פעולה עם העירייה ומחלקת החינוך, פגישות עם הורים וילדים, אנשי מקצוע, עובדים סוציאליים. נעשה את המיטב כדי להחזיר את הביטחון ולעזור למי שצריך ולהחזיר את המצב לקדמותו".

גם בקרב ההורים ההלם הוא גדול. אמא לשחקנית שהתאמנה בעבר אצל ריינהורן אמרה השבוע: "אנחנו בהלם מוחלט מהחשדות נגד בנו. זה לא דבר שהאמנו שיכול לקרות במועדון הכדוריד של בני הרצליה שמתנהל ברמה הגבוהה ביותר ובטח לא על ידי אחד כמו בנו. גם הבנות בהלם מוחלט כי הן אהבו אותו כמאמן".                                                           

אמא לשחקן במועדון הוסיפה: "בנו ליווה את הקבוצה של בני למחנה אימונים בחו"ל לפני כמה שנים. הרגשנו שאנחנו יכולים לסמוך עליו והילדים מאוד אהבו אותו ולכן כל ההורים מופתעים מאוד מהחשדות נגדו ונותר רק לקוות שהן יתבררו כלא נכונות. אני גם מקווה שהמועדון לא יפגע כי יש מאמנים טובים וההתנהלות היא הכי מקצועית".

מהעירייה נמסר: בעקבות פרסום פרשת הפדופיליה החמורה לכאורה, אגף החינוך, בתאום עם משרד החינוך, גייס את הצוותים המקצועיים - יועצות, פסיכולוגים, צוותי מורים וסגל המנהלים בכל בתי הספר בעיר, למתן מענה מיידי לשאלות שיעלו כתוצאה מפרסום הידיעה.  הצוותים המקצועיים בבתי הספר נערכו מבעוד מועד למתן תמיכה ומענה רגשי להורים, לתלמידים ולתלמידות.  צוותי החינוך והשרות הפסיכולוגי הועמדו לרשות הציבור לכל שאלה או מצוקה במוקד תמיכה 24 שעות, אליו ניתן היה לפנות באמצעות המוקד העירוני בטלפון 106.

 חשדות חדשים

 ריינהורן חשוד כעת גם כי פגע בקטינות בחו"ל. כך נחשף השבוע בדיון בבית משפט השלום בראשון לציון בו הוארך מעצרו בשבוע נוסף.                                                                                  

כזכור, מחקירה סמויה של יחידת 105 במשטרה עולה כי ריינהורן, נהג ליצור קשר עם קטינות ברשתות החברתיות תוך כדי התחזות לדמויות פיקטיביות. על פי החשד, לאחר שביסס את הקשר עם הקורבנות, תוך ניצול של תמימותן ורצונן לדגמן להתפרסם, נהג לשדל אותן לשלוח לו תכנים בעלי אופי מיני, עודד אותן לבצע בעצמן מעשים מיניים עד לכדי מעשי אינוס. ריינהורן, על פי המשטרה, פעל לאורך שנים, באופן עקבי ושיטתי, פיתח שיטות פעולה על מנת להונות את הקטינות במטרה לגרום להן לשתף עמו פעולה וכך ביצע את העבירות המיוחסות לו. כל זאת, תוך שהחשוד משדל את הקורבנות לשמור את הדברים בסוד ולא לשתף את ההורים. במשטרה מציינים כי במספר פעמים בהם ניסו הורים או בני משפחה ליצור קשר עם החשוד ולהתעמת אתו, הוא ניתק את הקשר וחסם כל אפשרות ליצור עמו קשר. יש לציין כי במהלך החקירה התקשרו החוקרים להורים באישון לילה והזהירו אותן בזמן אמת כי בתן מתכתבת ברגעים אלו עם החשוד.   עם הסרת איסור הפרסום, דיברה המשטרה על כ – 140 קורבנות. אולם, בחלוף שבוע של חקירה נוספו למספר זה עוד עשרות קורבנות – כך על פי המשטרה. מדובר בקטינות בגלאי 9 עד 15 מכל רחבי הארץ וגם מחו"ל. עוד אומרים במשטרה כי החשוד  "השתמש בתוכנות להשמיד ראיות ולטשטש את עקבותיו".                                                           

השבוע פרסמה המשטרה חלק מהכינויים והשמות בהם השתמש ריינהורן בעת התכתבות עם הקטינות. בין היתר מדובר בשמות של נשים בעברית ובאנגלית וכן כינויים כמו NEWFACE_MODELS, perfect_shape_bikiniו - bikiniworld_design. עוד התברר כי נהג להשתמש במספרי טלפון זרים על מנת לטשטש את עקבותיו.                                

בדיון בבית המשפט, שהתקיים ביום שני השבוע, ביקשה היחידה החוקרים להאריך את המעצר בעשרה ימים נוספים בין היתר על מנת לאתר קורבנות נוספים, לזהות אותן ולהמשיך לנתח את הממצאים הדיגיטליים לכדי ראיות.                     

עוד פרט מעניין שנחשף בדיון הוא החשד של המשטרה כי עם חלק מהקטינות בהן פגע בעולם הווירטואלי הייתה לו היכרות מעולם הממשי. "החשוד פגש בחיי היום יום שלו בכמה וכמה מקורבנותיו בהן הוא פגע דרך האינטרנט", ציינו נציגי המשטרה בדיון. יחד עם זאת בשלב זה אין ראיות כי פגע בקטינות בעולם הפיזי או במסגרות בהן אימן.                          

לטענת היחידה החוקרת, ריינהורן השתמש במניפולציה ככלי מרכזי לפגיעת הקטינות, אך אין עדות לאיומים. יחד עם זאת, נבדקת אינדיקציה לסחיטה באיומים מצידו של ריינהורן. סנגוריו, גיא פלטר ורעות רחמן, טענו כי נוכח חשיפת מעשיו וזהותו של ריינהורן בתקשורת כבר לא נשקפת ממנו מסוכנות וניתן לשחררו. יש לציין כי ריינהורן אינו משתף פעולה עם חוקריו וממשיך לשמור על זכות השתיקה.                              

בתום הדיון קבעה השופטת שירלי דקל נוה כי "מאז הארכת המעצר הקודמת החשדות התבססו והתחזקו והיקף החקירה הוא רחב ואף מתרחב". השופטת דחתה את טענת הסנגורים וציינה כי לא ברור עד כמה קורבנותיו חשופות למידע שהתפרסם בכלי התקשורת. לגבי סוגיית השיבוש, ציינה השופטת כי  "יש לקחת בחשבון בין היתר את השימוש המתוחכם לכאורה של החשוד ברשת הסייבר לרבות התחזות לאחר ואת הכלים הטכנולוגיים המתוחכמים בהם הוא עשה שימוש, והכל ככל הנראה תוך הסתרת מעשיו ממקורביו". לאור קביעות אלו, מעצרו של ריינהורן הוארך עד יום ראשון הקרוב (26 לחודש).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
אישה נרצחה ברמלה
שלומית שפיגלבלט. מנהלת אגף החינוך החדשה
מינוי חדש בעיריית רמת השרון
 יובל פרייליך (משמאל) , אלוף אירופה
הטוב לסיף
קורס כלבנות טיפולית
קורס כלבנות טיפולית
שלב השאלה הזהה
גבר נורה למוות בקריות
דואגים לביטחונם
צרפתי והרסגור הגישו הצהרת הון
צרפתי והרסגור הגישו הצהרת הון