הרצליה

מס' הכיתות בשז"ר ויוחנני לא יצומצם

בשכבה ב' בשז"ר ילמדו התלמידים בשלוש כיתות של 23 תלמידים בכיתה ואילו בשכבה ג' ביוחנני ילמדו התלמידים בארבע כיתות, ממוצע של 26 תלמידים בכיתה

שרון יונתן 23/08/2018
פרישקולניק. הפתרון לבית ספר הנדיב נראה באופק (צילום: ארכיון)

סוף טוב למאבק ההורים בשני בתי הספר יסודיים, שז"ר ויוחנני, שפעלו בשבועות האחרונים למניעת צמצום כיתות. מדובר על שכבה ב' בבית הספר שז"ר ובשכבה ג' בבית הספר יוחנני. בשכבה ב' בשז"ר ילמדו בשנת הלימודים הקרובה 69 תלמידים בשלוש כיתות של 23 תלמידים בכיתה ואילו בשכבה ג' ביוחנני ילמדו 103 תלמידים בארבע כיתות, ממוצע של 26 תלמידים בכיתה.

כזכור, ההורים נאבקו בהחלטת משרד החינוך לצמצם את מספר הכיתות בכך שהפגינו מול ביתו של שר החינוך נפתלי בנט ברעננה, הצטרפו לוועד פעולה ארצי ופעלו מול העירייה וועדת החינוך.

מאיר רזניק, שבתו עולה לכיתה ב' בבית הספר שז"ר והיה ממובילי מאבק ההורים, אמר השבוע: "אנחנו מאוד שמחים שהצלחנו לעבור את הרף שקבע משרד החינוך, אבל לצערנו המאבק חייב להימשך עד שיוסכם ששכבה שהתחילה את דרכה לא משנה את המבנה שלה, אלא אם היה שינוי מהותי בכמות התלמידים".

בנוגע לצפיפות בשכבת ג' בבית הספר היסודי הנדיב בה לומדים 101 תלמידים בארבע כיתות (25 תלמידים בכיתה), נמצאת איה פרישקולניק, סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק החינוך ואגף החינוך בשיח מקצועי עם משרד החינוך, על מנת להשאיר את כמות הכיתות כפי שהייתה וזאת במטרה למנוע פירוק לשלוש כיתות, מה שיעלה דרמטית את מספר התלמידים בכיתה ל-34 בממוצע בכיתה.

פרישקולניק אמרה השבוע: "אגף החינוך, ראש העירייה ואני פועלים כל העת להורדת הצפיפות בכיתות לטובת הענקת יחס אישי יותר לכל ילד. כעת, ממתין הפתרון המוצע בבית הספר הנדיב לאישור משרד החינוך. אישור זה מהממשלה עשוי להביא לפתרון כבר בפתיחת שנת הלימודים הקרובה. הפתרון נראה באופק, אך עדיין הנושא לא נסגר באופן סופי".

כזכור, הודיע ראש העירייה משה פדלון, על הצטרפות העירייה למאבק ההורים בצפיפות בכיתות, ואף הודיע שאם משרד החינוך יאשר זאת, יפתח כיתות חדשות על חשבון העירייה.

בשבוע שעבר אמר פדלון: "הגעתי לפגישות עם בכירים בממשלה והצעתי להם שנשלם על פתיחת כיתות חדשות שיורידו את כמות התלמידים בכיתה בצורה דרמטית. אך המדינה החליטה על תקן, כדי שכולם יהיו שווים. אני בעד שוויון וצריך לחזק את החלשים, אבל אסור על חשבון ערך השוויון לפגוע בילדים בעיר הרצליה. אני ממשיך בכל הכח להיאבק כדי לקבל את האישור לפתוח על חשבוננו כיתות חדשות שיאפשרו יחס אישי יותר לכל תלמיד".

  

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
נעצר חשוד בהצתות בבני ברק
גבר נורה למוות בחולון
גבר נורה למוות בחולון
"החלטתי שאני חיה את הרגע"
מערך החירום בסורוקה
בסורוקה התקיים לראשונה תרגיל המדמה תרחיש קיצוני של מצב מלחמה
איכות, לא מילה גסה
איכות, לא מילה גסה
שתי הרוגות בתאונה בצפון
הולכים ושותים
יעל אדמי , נארימן מדאח , גולי סיטקוב
הדרך לשלום עוברת דרך המטבח