הרצליה

גולשת עם הרוח

בזמן שאתם קוראים ראיון זה מתחרה נגה גלר ממועדון השיט בני הרצליה באליפות אירופה בגלישת רוח שמתקיימת בפולין. נגה מספרת איך הפכה לגולשת רוח מקצוענית ומקווה שיום אחד תעמוד על הפודיום באולימפיאדה

בילי בסרגליק 23/08/2018
נגה גלר. להגיע לאולימפיאדה הקרובה (צילום: באדיבות sailling energy)

גולשת הרוח נגה גלר חגגה ביום שני השבוע את יום הולדתה ה-23 בסופוט שבפולין. היא לא נחה על זרי יום ההולדת וכבר למחרת היא החלה בהשתתפות באליפות אירופה בגלישת רוח. בשבת הקרובה נדע אם הרוח הייתה עמה. ב-2017, באותה התחרות, סיימה נגה רק במקום ה-17 והמאכזב, אבל השנה היא מתכננת לתת את הביצוע הטוב ביותר, וגם היא חשה מחוזקת ובכושר טוב יותר. רק לפני שלושה שבועות, היא זכתה במדליית הזהב בתחרות גמר גביע העולם לבוגרות בגלישת רוח בדגם RSX .

 "זה היה מאוד מרגש לזכות", היא אמרה לפני שהמריאה לפולין, "וזה בעיקר נותן הרבה ביטחון, לראות שהדרך שאנחנו עובדים היא טובה וכל ההשקעה משתלמת".

גלר החלה לגלוש בגיל 11 במועדון השייט בני הרצליה. "לא ידעתי בכלל מהי גלישה אך החלטתי לנסות. נרשמתי עם עוד שתי חברות, אחרי שנה שתיהן פרשו ואני החלטתי להמשיך. אין לי כלל רקע במשפחה של ים ושיט אך ההורים שלי תמכו, אמרו שאם זה מה שאני רוצה, הם יעמדו מאחוריי". ההתקדמות שלה למעלה הייתה הדרגתית. החלום להיות ספורטאית אולימפית לא היה שם אך כל שנה, כשהפכה טובה יותר והחליפה חיוכים עם הים, היא השקיעה יותר והתקדמה. בגיל 18 גלר הייתה צריכה לקבל החלטה: האם להתגייס כחיילת מהשורה או  ללכת לכיוון ספורטאית מצטיינת. "זה אמר בעצם להעלות לבוגרות, ידעתי שהבוגרות זה עולם קשוח יותר - המשחק האמיתי, החלטתי ללכת על זה. ידעתי שזה הולך להיות לא קל או פשוט, ולא ידעתי אם אצליח אך ידעתי שאם לא אנסה אני לא אסלח לעצמי בחיים. ידעתי שזה מה שאני רוצה, ופחדתי לא להצליח אבל הבנתי שעדיף לנסות. מוטב כישלונות מפוארים מאשר חלומות במגירה, ולשמחתי יצא לי טוב בסוף".

בשבוע שעבר, היא סיימה במקום ה-16 באליפות העולם בגלישת רוח לבוגרות בתחרות שנערכה בדנמרק. היום היא אחת המועמדות הבולטות להילחם על הכרטיס להשתתפות באולימפיאדת טוקיו 2020. באולימפיאדה הקודמת יצגה את ישראל מעיין דוידוביץ, אף היא מהרצליה, והגיעה למקום השביעי והמכובד. באליפות העולם ב- 12 באוגוסט, הודיעה מעיין דוידוביץ רשמית על פרישה, מה שבעצם משאיר פתח לדור החדש של גולשות הרוח של ישראל, שנגה ביניהן. גלר חברה בנבחרת ישראל, ויחד איתה  עוד שבע גולשות רוח. בבני הרצליה, גלר היא הנציגה הבולטת ביותר.

נגה, החלום שלך הוא לזכות באולימפיאדה?

"כן. אני רוצה להיות הגולשת שתייצג אותנו באולימפיאדה ובתקווה גם לזכות במדליה".

כמה מדליות כבר צברת והיכן את שומרת אותן?

"יש לי בחדר בבית את כל הגביעים והמדליות. גביעים כבר התחלתי להוציא כי יש לי כל כך הרבה אז זה פחות מעניין. אין לי אפילו מושג כמה מדליות יש לי, יש לי המון, אולי הן באיזה שק בארון. את מדליית הזהב שזכיתי בה לפני 3 שבועות, הנחתי על המדף בספרייה שלי בחדר".

המקצוע גולשת רוח? סופית?

"כן. אני מתאמנת במשרה מלאה. אנחנו עובדים בהיקף נרחב גם בארץ גם בחו"ל במסגרת נבחרת ישראל. בעצם בזמן העונה, אני יותר בחו"ל מאשר בבית. אני גם אוהבת לצייר ולנגן על הפסנתר אך אין לי הרבה זמן. לעתים אני מתחרה בלגלוש על סאפ בתחרויות בארץ, אם אני בארץ זה תמיד כיף לעשות. אני אלופת ישראל בסאפ כבר שנתיים ברצף. העונה התחלתי לעבוד עם ספונסר – viza cal וזה מקל עליי ועוזר לי להתרכז באימונים כי אפשר להתאמן בראש שקט ובלי להתרכז בדאגות כלכליות".

מסר לעולם?

"אני מעודדת מאוד את ההורים לשלוח את הילדים לחוגי השיט כי זה ספורט מדהים שמאוד מאוד מפתח אותך בתור בן אדם, ולא משנה אם זה תחרותי או תחביב. זה נותן המון אנרגיות להיות בטבע בחוץ, להיות מחובר לגלים, ואני חושבת שזה ספורט שגורם לך להתמודד כי בסופו של דבר את בים לבד עם הגלשן ואין תירוצים, ואין מי שיבוא לעזור".

 


 

 

עוד בהרצליה
שרון יונתן 23/10/2019
שרון יונתן 10/10/2019
שרון יונתן 26/09/2019
שרון יונתן 19/09/2019
שרון יונתן 12/09/2019
שרון יונתן 11/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
הפוליטיקה של הוד השרון
הפוליטיקה של הוד השרון
הרוג בתאונה בכביש 1
שייק קרם וניל עוגיות
שייק קרם וניל עוגיות
תיכון רמון הוד השרון
במקום הראשון: תיכון רמון הוד השרון
יזמות בכל גיל
יזמות בכל גיל
"חכמים באנרגיה"
השילוש הקדוש
השילוש הקדוש
תחת הנהלה חדשה
תחת הנהלה חדשה