הרצליה

"תחנת הרכבת רעננה מערב גורמת לזיהום אוויר"

לטענה תושב הרצליה הרכבות העוגנות בתחנה משאירות מנועים דלוקים, ועל ידי כך נגרם זיהום אוויר קיצוני. לטענת התושב כדי למנוע את הזיהום רכבת ישראל צריכה להשקיע בבניית גג מעל למסילת הרכבת

שרון יונתן 29/08/2018
תחנת הרכבת. מזהמת? (צילום: אלן שיבר)

האם תחנת הרכבת החדשה, רעננה מערב, מהווה מקור לזיהום אוויר עבור תושבי הרצליה? כך לפחות טוען אדם מלמד, המתגורר ברחוב גולומב בהרצליה, שפנה לגורמים ממשלתיים: "ברצוני להתריע ולהתלונן על מפגע סביבתי ברמה הארצית, מדובר על זיהום אוויר קיצוני המגיע מתחנת הרכבת החדשה רעננה מערב. זיהום אוויר זה, כה קיצוני אשר יש חשש שיגבה חיי אדם במהלך זמן פעילות תחנת הרכבת".

מלמד מסביר מדוע לדבריו קיים זיהום אוויר בעקבות פעילות התחנה: "חשוב לציין שמדובר על תחנת רכבת אחרונה, שעדיין לא נכנסה לשימוש מלא. כרגע הרכבות עוגנות בתחנה ומשאירות מנועים דלוקים, על ידי כך נגרם זיהום אוויר קיצוני. מסביבות השעה 06:00 בבוקר המצב קטסטרופאלי, כמו כן משעה 18:00 בערב עד השעות המאוחרות, היות ומדובר על פעילות שוטפת, ישנו ענן פיח בשמים מזה מספר חודשים".

מלמד מספר על הזיהום שחווים תושב השכונות הסמוכות: "הזיהום הזה י נמצא כבר כמספר רב של חודשים, חשבנו שברגע שיפתח מקטע כביש 531 הנזק החמור הזה יחלוף אך כרגע כפי שזה נראה, זיהום האוויר המדובר רק מחמיר היות ותחנת רכבת רעננה מערב עדיין לא נכנסה לפעילות מלאה. אני מדגיש, לא מדובר כלל על ערפל. מהמיקום של אזור זיהום האוויר יש פגיעה ישירה בחטיבת הביניים רעות אשר ממוקמת בשכונת שביב, בית הספר היסודי יוחנני, בית הספר היסודי אילנות ומספר רב של גני ילדים, מדובר על כאלפי ילדים ונוער אשר נאלצים לשאוף באופן יומי את זיהום האוויר כמו כן נפגעים כתוצאה מכך אלפי בתי אב, תוך כדי פגיעה ישירה וממשית. לא ברור לי מדוע נתנו יד להקים תחנת רכבת בתוך שכונות מגורים בין אם מדובר על הרצליה הירוקה שהפכה אפורה, או בין אם מדובר על שכונת שביב, שכונת גן רש"ל, או על שכונת הפרחים ברעננה".

מלמד מציין כי אפשר למנוע את זיהום האוויר מתחנת הרכבת: "רכבת ישראל צריכה להשקיע בבניית גג מעל למסילת הרכבת, היכן שהרכבות עומדות להן, כאשר המבנה יכלול מספר פילטרים כנגד הזיהום אוויר. עד שזה יקרה רכבת ישראל צריכה לדומם מנועים כשהרכבות ברציפים".

מרכבת ישראל נמסר בתגובה: רכבת ישראל רואה בשמירה על איכות הסביבה ערך ופועלת רבות בתחום יחד עם המשרד לאיכות הסביבה. כך גם בתחנת רעננה מערב.

 

 

 

עוד בהרצליה
מיכאל פרוסמושקין 23/07/2019
פצוע קשה מפגיעת רכב בהרצליה
מיכאל פרוסמושקין 22/07/2019
שלט חוצות הוצת בהרצליה
מיכאל פרוסמושקין 10/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
לחזור לנצח
הפוליטיקה של רמת השרון
הפוליטיקה של רמת השרון
מאות צפויים להשתתף בטריאתלון בראשון לציון
מאות צפויים להשתתף בטריאתלון בראשון לציון
פצוע קשה בתאונת עבודה בכפר סבא
פצוע קשה בתאונת עבודה בכפר סבא
הורים מאילת מואשמים בפגיעה מתמשכת בפרטיות ילדיהם הקטינים
נעים לשיפור
טריאתלון הילדים כפר סבא 2018
67 פעולות הצלה בחופי ראשון לציון במהלך הקיץ
67 פעולות הצלה בחופי ראשון לציון במהלך הקיץ