הרצליה

יצירת רעש הובילה לחשיפת סחר בסמים

שוטרים שהוזעקו לאירוע של הפרת מנוחה בהרצליה, איתרו סמים שהחזיקו לכאורה צעיר והצעירה. בתום החקירה, הוגש נגד השניים כתב אישום בגין סחר בסמים במספר מקרים

מיכאל פרוסמושקין 30/08/2018
תלונה על רעש הובילה לחשיפת סחר בסמים
נחשף סחר בסמים ב"טלגראס" (תמונה להמחשה iclipart)

צעיר וצעירה, בני 33 ו-20, שמתגוררים בהרצליה, הואשמו לפני ימים אחדים בסחר בקנאביס באמצעות ה"טלגראס".

מעצרם של השניים היה למעשה מקרי. ב-9 באוגוסט התקבלה במשטרה קריאה על הפרת מנוחה ברחוב משכנות צה"ל בהרצליה. שוטרים שהגיעו למקום הריחו ריח חזק של סמים הבוקע מהדירה, ועל כן בוצע חיפוש שבמהלכו נתפסו בבית וברכבה של הצעירה 36 שקיות אשר הכילו קנאביס במשקל של כ-270 גרם.

בדיקת מכשיר הטלפון הנייד של הצעיר העלתה כי השניים משמשים כשליחים באפליקציית ה"טלגראס". החוקרים איתרו התכתבות בה ניתן לראות כי הצעיר מתכתב עם אדם אחר, אשר מוסר לו את כתובות הלקוחות ומציין את העסקאות שנרקחו עמם. שניים מהלקוחות סיפרו במשטרה כי מדובר בהתכתבות שעסקה בסמים, כאשר אחד מהם אף זיהה את הנאשם כמי שביצע את המשלוח.

 בכתב האישום, המייחס להם שלושה סעיפי אישום על החזקה וסחר בסמים,  נטען כי מכרו לשני תושבי תל אביב ורעננה סמים במשקל של כעשרה גרמים תמורת מאות שקלים.

בחקירתם הכחישו שני הנאשמים את הסחר בסמים. הצעיר מצדו טען כי כלל הסמים שנמצאו הם שלו, ולדבריו הוא אף החביא אותם מהצעירה בתא המטען של רכבה. מנגד, הנאשמת טענה כי לא ידעה על קיומם של הסמים בבית (למרות שחלקם נמצאו גלויים על השולחן בסלון). עוד ציינה כי נהגה להסיע את הנאשם למקומות שונים, אך לא ידעה כי מדובר במשלוחי סמים אלא סברה שהוא עובד עם עורך דין אשר שולח אותו לשליחויות שונות. חרף גרסה זו, כאשר הוטחו בה התכתבויות שונות, היא שמרה על זכות השתיקה.

 עם הגשת כתב האישום, ביקשה התביעה להאריך את מעצרו של הצעיר עד תום ההליכים. מנגד,  להאריך עד תום ההליכים גם את מעצר הבית של הצעירה.

 

עוד בהרצליה
מיכאל פרוסמושקין 24/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 19/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 19/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 16/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
אני רוצה לצאת לחיים
"אני רוצה לצאת לחיים"
קטין חשוד בשוד בהרצליה
שני הרוגים בתאונה קשה בחיפה
המשחזרים בוורוד
נחנך המבנה החדש של תחנת מד"א בקריית מלאכי
תוכנית הנתצ של ברוידא
תוכנית הנת"צ של ברוידא
הפעלות מיוחדות עם כלבים
הפעלות מיוחדות עם כלבים
ציון צמח
חיזוק להפועל "ניר" רמת השרון