הרצליה

"העירייה מסלפת נתונים"

אורן אוריאלי, שמתמודד למועצת העיר ברשימת "דרך החינוך", טוען כי הנתונים שמפרסמת העירייה בדבר אחוז הזכאות לבגרות בעיר מסולפים. העירייה: הנתונים שמציגה העירייה הם נתוני משרד החינוך

שרון יונתן 02/09/2018
אורן אוריאלי. העירייה מסלפת נתונים (צילום: פרטי)

 "הגיע הזמן שמינהל החינוך בעירייה יפסיק להציג מצגי שווא לציבור", אמר השבוע אורן אוריאלי, המתמודד למועצת העיר ברשימת "דרך החינוך".                                                    

אוריאלי טוען כי מינהל החינוך בעיר מציג נתונים מסולפים לגבי אחוז הזכאות של תלמידי הרצליה: "בכל הזדמנות, כולל בפני התקשורת, מציג ד"ר יעקוב נחום, מנהל אגף החינוך בעירייה, שהעיר מדורגת במקום השני בארץ בזכאות לבגרות ובמקום הראשון בזכאות לבגרות 5 יחידות. חבל רק שבמציאות הרצליה נמצאת רק במקום ה-48 בזכאות לבגרות, על-פי מדד השקיפות של משרד החינוך. אם רציתם לעבור לגור באזור השרון בזכות איכות החינוך, כדאי שתדעו שהרצליה מדורגת לצערי בתחתית הרשימה".

אוריאלי טוען כי העירייה מציגה את הנתונים לפי ראות עיניה: "כשעוברים על נתוני משרד החינוך התמונה גרועה הרבה יותר ממה שמציגים בעירייה. מאד נוח לבחור באיזו דרך להציג את הנתונים כדי שיראו הכי טוב. כך, לדוגמה, בחרו בעירייה להציג את הנתון של מקום שני בזכאות בישראל לבגרות וכשמעמידים אותם על המספר המדויק הם בוחרים להצטדק ולומר שזה מקום שני מבין הערים עם מאה אלף תושבים ומעלה. עם כל הכבוד, נתון שאינו רלוונטי כלל בעיקר לאור העובדה שרק בשנה האחרונה, עברה הרצליה את גבול מאה אלף התושבים. על-פי פרסומים, בשנת 2016 מספר התושבים בעיר עמד על 93,000 תושבים".

מהעירייה נמסר בתגובה: כל הנתונים שמציגה עיריית הרצליה הינם נתוני משרד החינוך

 


 

 


 

 

 

עוד בהרצליה
מיכאל פרוסמושקין 14/11/2019
מיכאל פרוסמושקין 14/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
יהלומים הם ידידיה הטובים ביותר של האישה
יהלומים הם ידידיה הטובים ביותר של האישה
חסימה בסוקולוב
קול ששון
זהו פתרון מצוין ורצוי מבחינתנו
"זהו פתרון מצוין ורצוי מבחינתנו"
 כ-21.7% מהבוגרים ניגשו לבגרות 5 יחל במתמטיקה
כ-21.7% מהבוגרים ניגשו לבגרות 5 יח"ל במתמטיקה
חגיגת קיץ בפארק נאות קדומים
חגיגת קיץ בפארק נאות קדומים
נתיבות: צעיר נדקר למוות
הגיעו להתרשם