הרצליה

תיבחן אפשרות לפתוח גן נוסף ב"הרצליה הצעירה"

ביום ראשון בערב התקיימה פגישה בין נציגי הורי גני הילדים בהרצליה הצעירה, לבין נציגי העירייה, בעקבות השבתת הגנים לשעה אחת ביום הראשון ללימודים במחאה על הצפיפות בגנים. ההורים יצאו שבעי רצון מהפגישה

שרון יונתן 05/09/2018
הורי וילדי הגנים לפני ההגעה לגן ביום ראשון. מחאה בת שעה (צילום: פרטי)

הורים לילדים בששה גני ילדים בהרצליה הצעירה השביתו ביום הראשון את הלימודים למשך שעה אחת במחאה על הצפיפות בגני הילדים. מדובר בשני גני טרום טרום חובה וארבעה גני טרום חובה.

כפי שפרסמנו לפני מספר שבועות, מוחים ההורים על הצפיפות תוך שהם טוענים כי גן המכיל 35 ילדים עם גננת וסייעת אחת מרגיש כמו מחסן של גן ילדים ולא כמקום שיכול לתרום לילדים התפתחות שכלית, חברתית ורגשית.

מה שהוביל את ההורים להשבית את הגנים לשעה הייתה העובדה שלא כל גני טרום טרום קיבלו שתי סייעות בגלל שהיו פחות מ-35 תלמידים ואילו גני טרום חובה וחובה מונים 35 ילדים ולהם תהיה רק סייעת וגננת.

ביום ראשון בערב התקיימה פגישה בין נציגי הגנים לראש העירייה, משה פדלון, מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא,, סגנית ראש העירייה איה פרישקולניק ומנהל אגף החינוך יעקב נחום.

 נציגת ההורים אמרה לאחר הפגישה:  "בפגישה הצגנו את מצוקת הצפיפות בגני השכונה. ביקשנו למצוא פתרון שייתן מענה למצוקה הקיימת עוד השנה ובמקביל הוסכם שתתקיים בחודשים הקרובים חשיבה מחדש על מצב הגנים בשכונה ואף הודגש שהשינויים הצפויים יתוקצבו כבר בתקציב 2019. לשמחתנו הרב הצלחנו להגיע לשיח רציני עם הנהגת העיר. מנכ"ל העירייה לקח על עצמו לטפל באופן אישי  בגנים שמונים 35 ילדים ולהקצות סייעת נוספת או הגדלת היקף העבודה והתעסוקה של הסייעות הפרטניות בגני טרום חובה-חובה. במקביל למציאת הפתרון בגנים, העירייה תפעל לפתיחת גן נוסף בשכונה עוד השנה במידה ויהיה אישור לכך ממשרד החינוך הגן יפתח במידה ויהיו לפחות 25 ילדים שיהיו מוכנים לעבור אליו. הישג נוסף למאבק הינו שכל גני הטרום-טרום בשכונה קיבלו סייעת שניה וזאת ללא קשר למספר הילדים בגן. נחישות ההורים הוכיחה שיחד ניתן להציף בעיות על סדר היום הציבורי ולהגיע לפתרון איכותי עם העירייה". בנציגות הגנים הודו לעירייה על הרצון למציאת פתרונות יצירתיים.

העירייה: הגענו להבנות

 עיריית הרצליה הוציאה השבוע הודעה, בנושא, לפיה, "בישיבה שקיימו ביום ראשון השבוע ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, סגנית ראש העיר איה פרישקולניק, מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא ומנהל אגף החינוך ד"ר יעקב נחום עם נציגות ההורים וועד הורי ילדי הגנים הושגו הבנות בנושא מספר הילדים בגנים. בין הצדדים סוכמו ההבנות לפיהן העירייה תקים מטה ייעודי לבדיקה רוחבית של כלל גני העיר במטרה לאזן את מספרי הילדים בהם ותיבחן מול משרד החינוך האפשרות לפתוח גן ילדים נוסף בשכונת הרצליה הצעירה".

מנכ"ל העירייה, יהודה בן עזרא, הדגיש כי "המטרה העירונית היא בראש ובראשונה לשמור על הרמה הגבוהה ביותר של חינוך איכותי בגנים, אולם יש לזכור כי מי שקובע את נושא התקנים ומספרי הילדים בסופו של יום זה משרד החינוך, ובנושא זה העירייה נתונה לשיקוליו". 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
כנס חינוך עירוני, של פוליטיקאים במרוץ הישרדות
התחלת יישום חוק העזר להפעלת מרכולים בימי שבת
עינבל וילקר
אסירים של עצמנו...
המטרה - לעלות ליגה
מסע מחוף לחוף
מחאת העובדות הסוציאליות
מתנגדים נחרצות להקמת תחנת כח
לראשונה: פתיחת הצרויות בלייזר