הרצליה

מקדמים תזונה בריאה

עיריית הרצליה חתמה על אמנת מילאנו לקידום מדיניות עירונית לתזונה בריאה ואיכותית

תמי מאור 05/09/2018
עדי חמו והדס לרר עם האמנה (צילום: עיריית הרצליה)

בטקס חתימה חגיגי במוזאון ת"א חתמה אתמול (שלישי) עיריית הרצליה על הצטרפותה לאמנת מילאנו הבינלאומית לקידום מדיניות מזון עירונית. בכך מצטרפת הרצליה לכ-170 ערים ברחבי העולם החתומות על האמנה. 

במעמד החתימה השתתפו מנהל מחלקת הבריאות העירונית עדי חמו, מנהלת מדור קידום בריאות ואורח חיים בריא הדס לרר, וכן נציגות של אמנת מילאנו וראשי עיריות מהארץ ומהעולם. ראש העירייה משה פדלון חתם על האמנה בהרצליה.

מטרת האמנה היא ליצור מחויבות עירונית ושיתופי פעולה בין הערים המרכזיות בעולם לעידוד פעילות מקומית בעיר, שתוביל לשינוי חיובי ומעשי ובכך גם ליצור שינוי ברמה גלובלית לקידום "תזונה בת קיימא" – נגישות למים ומזון בריא, מזין ומקיים, כזכותו הבסיסית של כל אדם.

 תוכנית התזונה הבריאה בהרצליה מופעלת על ידי העירייה  מזה כארבע שנים, כחלק מהמערך לקידום הבריאות של מחלקת הבריאות העירונית ובהובלת ראש העיר ומנכ"ל העירייה.

על פי עקרונות התוכנית, כל הילדים המוזנים במוסדות החינוכיים בעיר נהנים ממזון טרי, לא מעובד, איכותי ובריא. עקרונות התזונה מותאמים על פי גיל, והילדים נחשפים למזונות חדשים באופן הדרגתי ועקבי, תוך תיווך נכון של המזון ע"י הצוות החינוכי. בנוסף, הילדים מקבלים העשרה חינוכית, להגברת הידע והעלאת המודעות להרגלי אכילה נכונים ומזון בריא לאורך כל השנה.

כלל מערך המזון מפוקח באופן צמוד ושוטף החל מנקודת המוצא במפעל ההזנה ועד נקודת הקצה בצהרונים, המזון עובר בדיקות מעבדה בשגרה, מונפקים דו"חות ביקורת ומתוקנים ליקויים.   

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא, אמר "ההצטרפות לאמנת מילאנו מבטאת את המחויבות העמוקה של עיריית הרצליה לקידום מדיניות מזון עירונית מפוקחת ואיכותית וזאת כחלק מהדרך שבה אנחנו מובילים את הרצליה כעיר בריאה ומקיימת עם מערך שלם של פעילויות ותוכניות להגברת המודעות לנושא".

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
"הפרויקט יפגע באיכות חיינו"
מרסלו גל, עבר שני צינתורים
"אנשי המוקד העירוני הצילו את חיי"
מזכיר הקלפי איים לפסול את הצבעת וינטראוב
מזכיר הקלפי איים לפסול את הצבעת וינטראוב
נציגות חוף אשקלון בשנת שירות בטוסון
הרשימה משקפת את כל גווני רעננה
"הרשימה משקפת את כל גווני רעננה"
שירה הראל, הלל סלומון ונגה גינסברג מראיינות את איילת דליות
כתבות צעירות
רבקה זוהר ולירון לב. בקונצרט הראשון
צלילי קיץ
מיתר שוורץ עם הצוות המקצועי
בואו לגדול בכיף