הרצליה

מקדמים תזונה בריאה

עיריית הרצליה חתמה על אמנת מילאנו לקידום מדיניות עירונית לתזונה בריאה ואיכותית

תמי מאור 05/09/2018
עדי חמו והדס לרר עם האמנה (צילום: עיריית הרצליה)

בטקס חתימה חגיגי במוזאון ת"א חתמה אתמול (שלישי) עיריית הרצליה על הצטרפותה לאמנת מילאנו הבינלאומית לקידום מדיניות מזון עירונית. בכך מצטרפת הרצליה לכ-170 ערים ברחבי העולם החתומות על האמנה. 

במעמד החתימה השתתפו מנהל מחלקת הבריאות העירונית עדי חמו, מנהלת מדור קידום בריאות ואורח חיים בריא הדס לרר, וכן נציגות של אמנת מילאנו וראשי עיריות מהארץ ומהעולם. ראש העירייה משה פדלון חתם על האמנה בהרצליה.

מטרת האמנה היא ליצור מחויבות עירונית ושיתופי פעולה בין הערים המרכזיות בעולם לעידוד פעילות מקומית בעיר, שתוביל לשינוי חיובי ומעשי ובכך גם ליצור שינוי ברמה גלובלית לקידום "תזונה בת קיימא" – נגישות למים ומזון בריא, מזין ומקיים, כזכותו הבסיסית של כל אדם.

 תוכנית התזונה הבריאה בהרצליה מופעלת על ידי העירייה  מזה כארבע שנים, כחלק מהמערך לקידום הבריאות של מחלקת הבריאות העירונית ובהובלת ראש העיר ומנכ"ל העירייה.

על פי עקרונות התוכנית, כל הילדים המוזנים במוסדות החינוכיים בעיר נהנים ממזון טרי, לא מעובד, איכותי ובריא. עקרונות התזונה מותאמים על פי גיל, והילדים נחשפים למזונות חדשים באופן הדרגתי ועקבי, תוך תיווך נכון של המזון ע"י הצוות החינוכי. בנוסף, הילדים מקבלים העשרה חינוכית, להגברת הידע והעלאת המודעות להרגלי אכילה נכונים ומזון בריא לאורך כל השנה.

כלל מערך המזון מפוקח באופן צמוד ושוטף החל מנקודת המוצא במפעל ההזנה ועד נקודת הקצה בצהרונים, המזון עובר בדיקות מעבדה בשגרה, מונפקים דו"חות ביקורת ומתוקנים ליקויים.   

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא, אמר "ההצטרפות לאמנת מילאנו מבטאת את המחויבות העמוקה של עיריית הרצליה לקידום מדיניות מזון עירונית מפוקחת ואיכותית וזאת כחלק מהדרך שבה אנחנו מובילים את הרצליה כעיר בריאה ומקיימת עם מערך שלם של פעילויות ותוכניות להגברת המודעות לנושא".

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
"הגשתי תלונות ולא נעשה דבר"
בעקבות המצב: בוטלו הלימודים בשדות נגב
בוטלו הלימודים בשדרות ובעוטף עזה
ארבעה ימים של סיוט
ארבעה ימים של סיוט
אחוז ניכר מהאוכלוסייה מעוניין בטיפולים קוסמטיים על בסיס קבוע
כיצד לבחור את הקוסמטיקאית המושלמת עבורך?
חינוך וקהילה בהוד השרון
חינוך וקהילה בהוד השרון
לימון עולה המון
לימון עולה המון
תושב הרצליה חשוד בביצוע עשרות עבירות מין בקטינות ברשת
חשד: מאמן כדוריד ביצע עבירות מין בעשרות קטינות ברשת
המועצה הדתית הרצליה
למועצה הדתית הרצליה מונו רבנים לחתימות על תעודות נישואין ותעודות הכשר