הרצליה

אישום: תקף וחתך את אשתו במשך שעות

תושב הרצליה הואשם במסכת אלימה קשה כלפי אשתו במספר הזדמנויות. "ראה בה את רכושו ופרק עליה את זעמו ותסכוליו באופן יומיומי", ציינו בתביעה

מיכאל פרוסמושקין 06/09/2018
מסכת ארוכה של אלימות (תמונה להמחשה iclipart)

תושב הרצליה, בן 26, הואשם לפני ימים אחדים באלימות קשה שנקט לאורך תקופה כלפי אשתו.

לטענת התביעה המשטרתית, כתב האישום, שמתבסס על חקירת תחנת גלילות, מעלה תמונה עגומה וקודרת של אלימות קשה שהפעיל הנאשם, אך תמונה זו אינה מתחילה לתאר את הסבל והכאב שהיו מנת חלקה של המתלוננת בחייה עם הנאשם. "המתלוננת בהודעותיו במשטרה מתארת חיים עם אדם המכור לסמים, שרואה בה את רכושו ופורק עליה את זעמו ותסכוליו באופן יומיומי", ציינו בתביעה. עוד מציינים במשטרה כי המתלוננת מסבירה שמכיוון שהאלימות היא כה תדירה היא אינה מסוגלת כמעט לבודד אירועים ספציפיים מתוך בליל האירועים.

באישום הראשון נטען כי ב-23 באוגוסט, סמוך לחצות, כאשר שב הנאשם אל הבית, הוא הבחין כי אשתו ישנה ואז העיר אותה בכך שהחל להכות אותה בראשה, תוך שהוא צועק עליה ומאשים אותה שהיא בוגדת בו. לאחר מכן, סגר את חלונות החדר ואמר לה שאם תצעק לעזרה, הוא "ישבור לה את כל הפרצוף".  בעודו מכה אותה אמר לה שעד שהיא לא תספר לו  עם מי היא בוגדת בו "זה לא ייגמר", ושעד שהבוקר יגיע "היא תצא בחתיכות".

 לאחר שאמרה לו כי אינה בוגדת בו, החל להכות אותו בכל גופה, חבט בה אגרופיו, בעט בה ונשך אותה בחוזקה.  בהמשך, כך נטען, נטל סכין מחודדת והחל להעביר אותה על גופה של אשתו, כאשר בכל פים הוא מותיר על גופה שריטות מדממות. האישה אמרה לו שוב ושוב כי אינה בוגדת בו, אך הוא לא התרצה והמשיך להכות אותה ולהעביר את הסכין על גופה. מעשיו של הנאשם נמשכו מספר שעות, כאשר בבית נמצא כל העת בנם תינוק . רק סביבות השעה ארבע וחצי לפנות בוקר חדל הנאשם ממעשיו, התקלח והלך לישון. ביום שלמחרת חשה האישה כה רע, הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית, עד שנאלצה לישון לאורך כל אותו היום.

עוד באותו יום הגיעו שוטרים לדירת בני הזוג. הוא סירב לפתוח את הדלת, וכאשר הם הצליחו להיכנס הוא נמלט דרך החלון אל החצר של השכנים ושם נעצר. בהמשך קילל את השוטרים והשתולל בתחנת המשטרה.  

אישום נוסף מייחס לו כי שבועיים קודם לכן האשים את אשתו כי החשבון שלהם נמצא במצב של משיכת יתר ודרש ממנה 300 שקל. כאשר אמרה לו שאין כסף, החל לכאורה להכות אותה בראש ולבעוט בה במשך כמה דקות. בשלב מסוים כי הצליחה לברוח לשירותים, ושם נעלה את עצמה במשך 20 דקות.

אירוע נוסף שמתואר בכתב האישום התרחש בחודש דצמבר, בשעות הלילה, אז היה הנאשם תחת השפעת סמים. סמוך לשעה שתיים בלילה החל לתקוף את אשתו והכה אותה במשך כשלוש וחצי שעות, עד אשר נרדם. בבוקר למחרת התקשרה האישה למרכז סיוע, ובהמשך פונתה למקלט לנשים מוכות, שם שהתה מספר ימים.

יש לציין כי האישה לא יזמה את התלונה נגדו. לאחר האירוע האלים האחרון, כתבה האישה לחברתה: "בא לי למות... אני חיה בתוך פחד ...הוא ישן, ואני רועדת". החברה פנתה אל דודתה של האישה, אשר סיפרה  לאמה של המתלוננת והיא הזעיקה את השוטרים אל הדירה.

 מבקשת המעצר עד תום ההליכים עולה כי באמתחתו הרשעות בתיקי אלימות, סמים ורכוש. כמו כן, עומדים ותלויים נגדו מספר כתבי אישום, המייחסים לו בין היתר עבירות אלימות כנגד בת זוג אחרת.

 לאחר הגשת כתב האישום, מעצרו של הנאשם הוארך עד להחלטה אחרת.

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
השליך יידה רימוני הלם לעבר תחנת משטרה ובי"ס
"כל מה שאני רוצה זה לשיר ולשמח אנשים"
שבוע האופנה בסוצי
כפר סבא על מפת האופנה
יובל קדוש מצטרף למטה של יובל לוי
יובל קדוש מצטרף למטה של יובל לוי
מבנה מנהל החינוך. יעבור למבנה אחר של העירייה
עיריית רעננה תפנה את משרדי אגף החינוך והמחשוב ברחוב רמב"ם
גיל איצקוביץ
פרש מתחום ההייטק לטובת עולם הנדל"ן
שתי מעבדות סמים נחשפו בקריות
הישג ענק למערכת החינוך בבת ים