הרצליה

הוגש כתב אישום נגד בנו ריינהורן

כתב האישום מייחס לריינהורן פגיעה מינית באמצעות האינטרנט ב-28 קטינות ו-4 בגירות, וכן יצר קשר וניסה לפגוע מינית ב-45 קטינות נוספות ו-4 בגירות נוספות. נוסף על כך, עקב הנאשם אחר כ-40 קטינות נוספות באינסטגרם במטרה לפנות אליהן ולנסות לפגוע בהן מינית. סך-הכל נמנו בכתב האישום 121 נפגעות ונפגעות פוטנציאליות

כתב לוקאל 06/09/2018
הוגש כתב איושם נגד בנו ריינהורן
בנו ריינהורן . מכחיש את המיוחס לו (צילום: אלן שיבר)

הבוקר (חמישי) הוגש לבית-המשפט המחוזי בתל-אביב באמצעות מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה  כתב-אישום נגד בנו ריינהורן (35), מהרצליה, מאמן כדוריד במקצועו (מאמן ילדים ובני נוער), בגין שורה ארוכה של עברות מין באמצעות האינטרנט בקטינות ובמספר בגירות.

על פי כתב-האישום שהוגש על-ידי עו"ד שירי רום ממחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, מיוחס לנאשם כי פגע מינית באמצעות האינטרנט ב-28 קטינות ו-4 בגירות, וכן יצר קשר וניסה לפגוע מינית ב-45 קטינות נוספות ו-4 בגירות נוספות. נוסף על כך, עקב הנאשם אחר כ-40 קטינות נוספות באינסטגרם במטרה לפנות אליהם ולנסות לפגוע בהן מינית. סך-הכל, אפוא, נמנו בכתב-האישום 121 נפגעות ונפגעות פוטנציאליות.

 שיטת הפעולה של הנאשם מפורטת בכתב-האישום, ועולה ממנה כי במהלך השנים 2017-2018, פנה המשיב לעשרות רבות של קטינות בנות 17-9 שנים ולמספר בגירות באמצעות הרשת החברתית "אינסטגרם", תוך שימוש בזהויות בדויות שיצר לעצמו. לצורך כך, פתח המשיב חשבונות באינסטגרם, בשמות בדויים, כאשר תמונת הפרופיל במרביתם הייתה של צעירה גרמניה, ממנה הוציא במרמה תצלומים שונים, לאחר שגרם לה, במרמה, לבצע בעצמה מעשים מגונים ומעשי אינוס. המשיב הציג בפני הנפגעות מצג שווא לפיו הוא סוכנת דוגמנות, ובחלק מן המקרים מעצבת בגדי ים או מלהקת שחקנים, המציעה להן לדגמן עבורה. במקרה שהביעו עניין, הציע להן הנאשם לעבור אודישן מצולם, במסגרתו ביקש מהן לצלם עצמן לרבות בווידאו, תחילה בלבוש מלא, בהמשך בלבוש חלקי או בבגד ים, ולבסוף בעירום, ולשלוח אליו את התמונות ואת סרטוני הווידאו בוואטסאפ, הכל תוך הבטחה שימחק את התמונות. המשיב עשה כן לשם גירוי וסיפוק מיניים. בחלק מן המקרים, ביקש המשיב מהנפגעות לגעת בעצמן ואף להחדיר לאיבר המין שלהן או לישבנן אצבע או חפץ לפי דרישתו, תוך הצגת מצג שווא כי צילומים אלו חיוניים לצורך האודישן.

כתוצאה ממעשיו אלה, וממצג השווא שהפעיל כלפיהן, חלק מהנפגעות צילמו עצמן מחדירות אצבע או חפץ לאיבר מינן, נפגעות אחרות צילמו עצמן בעירום מלא או חלקי ושלחו לו תמונות שלהן; נפגעות אחרות שלחו תמונות שלהן, אך סירבו להצטלם בעירום לאחר שחשדן התעורר כי מדובר במתחזה ובמי שאינו מבקש לבחון אותן במסגרת אודישן.

עוד על פי כתב-האישום מציינת התובעת, עו"ד שירי רום, כי הנאשם פעל בדרכים מתוחכמות על מנת להסוות את זהותו ולהקשות על איתורו. כך, למשל, פעל באמצעות שרתי proxy ושירותי vpn על מנת שלא יובילו אל כתובת ה-IP שבה השתמש. כמו כן, פתח חשבונות מזוייפים בוואטסאפ ובאינסטגרם תוך שימוש בכינויים ובתמונות של אחרים ותוך שימוש במחולל מספרי טלפון פיקטיביים שאינם שלו.

 העונש המקסימלי בצד עבירות המין החמורות המיוחסות לנאשם עומד על 20 שנה לכל עבירה.

בד בבד עם כתב-האישום הגישה מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה בקשה למעצרו של הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו. בבקשה, מציינת התובעת, עו"ד שירי רום כי הנאשם פעל על פי שיטת ביצוע ייחודית, מתוחכמת ומסוכנת, וכי שחרורו יסכן את ביטחונן ושלומן של קטינות באשר הן. כן ציינה כי "לא בכל יום נתקל בית המשפט הנכבד באדם מן היישוב כביכול, האורב לטרף לקטינות באינטרנט, כפי שנהג לעשות המשיב באופן תדיר. מעשיו של המשיב, היקפם ונסיבותיהם, כמפורט בכתב האישום, ובכלל זה משך הזמן בו ביצע את המעשים, כשהוא מצליח להסתירם, מלמדים על המסוכנות המינית הגבוהה הנשקפת ממנו ועל הדחפים המיניים השולטים בו, כשברור שהוא נעדר כל יכולת להימנע ממימושם." 

 עוד מצוין בבקשה למעצר עד תום ההליכים כי חלק מהקטינות הנפגעות טרם זוהו בידי המשטרה, וכי שחרורו של המשיב עלול להרתיע קשות את הנפגעות מלהעיד בבית-המשפט.

הנאשם, המיוצג על-ידי עו"ד גיא פלנטר, הכחיש בחקירתו את המיוחס לו. 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
הפוליטיקה של כפר סבא
הפוליטיקה של כפר סבא
אירועים למען צעירי רמת השרון
תחרות אימונים ברובוטיקה בנושא החלל
תיכון הנדסאים אירח תחרות אימונים ברובוטיקה בנושא החלל
משה לאון עם חולצת המרוץ
מרוץ אופניים בירושלים
רוני קלינגר. משחקת במקביל בשלוש קבוצות
מכוונת גבוה
אישה מחוסרת הכרה נמצאה ברעננה
רשימה דתית שלישית ברעננה
רשימה דתית שלישית ברעננה
מתרעננות עם רעננט