הרצליה

מערכת הבחירות בין משה פדלון למאיה כץ ממשיכה להתחמם

מאיה כץ, מ"מ וסגנית ראש העירייה, עתרה נגד ראש העירייה, משה פדלון, ושוב בטענה לשילוט בלתי חוקי. בית המשפט טען כי גם מטה כץ מציב שילוט המפר את הוראות החוק והורה על הסרתם של כל השלטים הבלתי חוקיים

שרון יונתן 06/09/2018
כץ (צילום: אלעד גוטמן פדלון (צילום: אלן שיבר)

עשרה ימים לאחר שעתרה נגדו על שילוט בלתי חוקי שנתלה על קיר בנין המטה שלה, עתרה מאיה כץ, מ"מ וסגנית ראש העירייה, נגד ראש העירייה, משה פדלון, ושוב בטענה לשילוט בלתי חוקי.           

 בעתירה, שהוגשה ביום חמישי שעבר, על ידי עו"ד ראובן פארן המייצג את כץ וסיעתה, התבקש יו"ר ועדת הבחירות "להוציא צו לפדלון וסיעתו להסיר מיידית את כל שלטי הבחירות שהם הציבו ברחבי הרצליה ואשר אינם עומדים באופן מלא בדרישות הסעיפים בחוק ולהימנע לתלות בעתיד מודעות תעמולה שאינן עומדות באופן מלא בהוראות החוק".

 סימן שאלה על תום הלב

בהחלטה, שקיבל ביום שני השבוע, ציין פרופ' עודד מודריק מועדת הבחירות המרכזית ולשעבר סגן נשיא בית המשפט המחוזי כי שני מועמדים נוספים, מישל מורג ורשימת "הדרך שלנו" ואייל פביאן ורשימת "החופש לבחור" צירפו הודעות הסכמה שההחלטה בעתירה תחול גם עליהם.

בהחלטתו תקף מודריק את התנהלות שני הצדדים בעתירה: "סימני שאלה מרחפים על תצוגת תום הלב משני הצדדים. העותרות (מאיה כץ וסיעתה - ש.י.) הגישו לפני שבועיים עתירה שבה התמקדו בהסרת שילוט מפר (על בנין המטה - ש.י.) אך ציינו שקיים שילוט מפר רב נוסף. לעומת זאת מצדן נטען להקפדה על קיום הוראות הדין. כעת מתברר מפיהן שהעותרות לא יישמו את משמעות הצו לעניינן. גם הן לא טמנו ידיהן בצלחת וחרף סדר היום הסביבתי שלהן הציבו שילוט מפר.

 מודריק ממשיך בהחלטתו: "אני מורה אם כן, לעותרת (מאיה כץ) למשיב (פדלון), למישל מורג ואייל פביאן לגרום לכך שבתוך 72 שעות מקבלת החלטה זו, יוסר כל שילוט מפר (הן הפרת מיקום והן הפרת מידות כנדרש על פי הדין). גורם שלא יקיים את הצו ככתבו ולשונו יסתכן בביזיון בית הדין".

נסיר את השלטים הלא חוקיים

ממטה הבחירות של משה פדלון נמסר בתגובה: "בזמן שראש העירייה וצוותו עסוקים בפתיחה המוצלחת של שנת הלימודים, יש מועמדים שעסוקים בפגיעה במרקם החיים בהרצליה. בחודשים האחרונים ישנה רשימה שעושה הכל כדי לפלג ולסכסך בין חלקי העיר מתוך תאוות פרסום והון פוליטי. רשימה שמתהדרת בשמירה על ערכי הסביבה עתרה בבקשה להוריד את שלטי התמיכה בנו שנתלו על גבי גדרות פרטיים, דבר המקובל בכל מערכת בחירות ונעשה מיוזמתם של תושבים.

 "כדי להפסיק את הסאגה נעתרנו לבקשת השופט "נאה דורש, נאה מקיים", להוריד את כל השילוט על גדרות הבתים הפרטיים לצד הדרך. לגבי הניסיון הנואש של אותה סיעה לפגוע בנו השופט ראה את הצביעות וקבע: "העותרות לא יישמו את משמעות הצו הקודם לגביהן. גם הן לא טמנו ידן בצלחת וחרף סדר היום הסביבתי שלהן הציבו שילוט מפר...".

פדלון התחיל

ממטה "קהילה, צעירים וסביבה נטו" בראשות מאיה כץ נמסר: "לאחר שבחודשים האחרונים מטה פדלון הוביל קו ובו מתבצע שילוט בכל מקום, גם יתר המועמדים נאלצים לעבור עבירות שילוט שכן אחרת נעשית הטעייה ציבורית.

התופעה שהלכה וגברה בהובלתו של משה פדלון בה נתלו שלטים שלא כדין הפכה לכאוס בלתי נסבל ומטרת העתירה שנעשתה בעיקר על שילוט בגדרות של בתים משותפים שחלקם נעשו ללא אישור הדיירים, הייתה לעשות סדר ולחייב את כל המועמדים להחזיר את המרחב הציבורי לתושבים.

 "אנו מברכים על ההחלטה שתשיב את הסדר במרחב הציבורי ושתסייע לעובדי העירייה באופן מימוש חובתם לאכיפת הדין מבלי להיות תלוי בהוראות ישירות או עקיפות שמונחתות עליהם מלמעלה”.

 

 

 

 

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
הגן הבטוח
תם עידן הבורקס
תם עידן הבורקס
חשד: ביצע עבירות מין בקטינות
עיר בלי מועצה
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
מצב החייל הפצוע מפיגוע הירי קשה מאוד
הולכים על זה
היום הכי מסוכן בכבישי הרצליה
מהו היום המסוכן ביותר בכבישי הרצליה?