הרצליה

"שחיינים עם כנפיים"

100 שחיינים צעירים שברו שיא גינס במשחה שליחים של 100 קילומטר, למען גיוס תרומות ל"כנפיים של קרמבו". את המשחה יזם אייל חיזי (17) קפטן נבחרת השחייה של מועדון בני הרצליה ומדריך בסניף הרצליה ב"כנפיים של קרמבו"

כתב לוקאל 12/09/2018
אייל חיזי עם הצדעת כנפיים של קרמבו (צילום: יסמין שרון)

100 שחיינים צעירים שברו בסוף השבוע שיא גינס במשחה שליחים של 100 קילומטר, למען גיוס תרומות ל"כנפיים של קרמבו" - תנועת הנוער לצעירים עם ובלי צרכים מיוחדים. 

המשחה שהתקיים בבריכת אפולוניה שבהרצליה, החל אמש ב 24:00 והסתיים בשבירת שיא גינס, הערב ב- 21.38.59. 

אייל חיזי (17) קפטן נבחרת השחייה של מועדון בני הרצליה ומדריך בסניף הרצליה ב"כנפיים של קרמבו" - יזם את המשחה החברתי  הראשון, ואמש ביחד עם 100 בני נוער, שחיינים מכל הארץ, הם סיימו 100 קילומטר בזמן שיא חסר תקדים של 21.38.59 שעות, ושברו את שיא גינס הקודם (שעה פחות מהשיא האחרון שנקבע ב-2006 בדורטמונד גרמניה ועמד על 22.48 שעות).  
 
אייל: "אני לא מאמין שעשינו את זה, אחרי כל הלחץ, ההתרגשות, והתמיכה הבלתי פוסקת, עכשיו כבר אפשר לומר, עשינו את זה, שברנו את שיא גינס! כל חיי האמנתי שלהיות מוביל חברתי זה טוב, אבל השאלה היא מה אתה עושה עם היכולות האלו.  כשהחלטתי לשבור את שיא גינס ידעתי שאני לא אעשה את זה רק בשביל עצמי, לא רק בשביל קהילת השחייה בישראל, או בשביל הגאווה שאביא למשפחה שלי. כשהבנתי שהרעיון עורר סביבו באזז יותר גדול משציפיתי, הבנתי שאני יכול לתעל את הכוח הזה, כדי להשיג מטרה הרבה יותר גדולה מכל אלו– לתת מקום לכל אלו שיושבים בבית, שכל מה שמונע מהם לפגוש חברים חדשים, וסוף סוף להרגיש שייכים הם ענייני תקציב. אני לא רואה סיבה שילד יצטרך לשבת בבית, בלי חברים, רק כי הוא נולד עם יכולות ששונות מאלו שהחברה הגדירה כנורמלי, כשבמרחק של כמה מטרים מהבית שלו, יש סניף של קרמבו, מקום שמיועד בדיוק בשביל לנפץ את כל המיתוסים האלו.  תנועת הנוער הזו משנה חיים לכל כך הרבה ילדים. שזה לא הגיוני שאשב בחיבוק ידיים, כשישנם 3,000 בני נוער עם צרכים מיוחדים שנמצאים ברשימות המתנה להיכנס לפעילות בתנועה ומפספסים את ההזדמנות הזו רק כי אין לנו יכולת לממן אותם. אני שמח שהצלחתי לשלב את שתי האהבות שלי: שחייה ו'כנפיים של קרמבו'. 

 כשהחלטתי ללכת על זה וליזום מרוץ שליחים בו ישתתפו 100 בני נוער (50 בנים ו50 בנות), הייתה לפניי עוד עבודה רבה, הכוללת גיוס משתתפים, גיוס כספים להגשת הבקשה להירשם בספר השיאים של גינס, מקום שיסכים לתרום לנו את הבריכה לזמן המשחה ועוד. העבודה לא הייתה קלה, אך המחשבה שהמאמץ הינו למען מטרה חברתית, שאני מאמין בה, ליוותה אותי לאורך הדרך והחדירה בי מוטיבציה. בלילה של יום שישי (7.9) התקבצנו חברי למשחה, משפחה, חברים שבאו לצלם, ואני בבריכת בני הרצליה. היה אפשר להרגיש את ההתרגשות באוויר, זו הייתה התרגשות טובה, כזו שעוטפת את החדר וגורמת לכל מי שנוכח בו להרגיש שמשהו גדול הולך לקרות פה, משהו טוב!

"כשהשעון הראה את השעה 00:00 קפצתי למים והמשחה התחיל. כל שחיין שחה קילומטר בתורו ומיד אחריו קפץ שחיין אחר, זו הייתה עבודת צוות טהורה, כל אחד היה צריך לתת מעצמו את המקסימום, כל תוצאה של שחיין השפיעה על התוצאה של כולם, על הסיכויים שלנו לשבור את השיא. במשך כל אותן שעות הרגשתי שאני בשיא, הייתי נרגש, לחוץ אך בעיקר הייתי גאה – גאה בחברים שלי, שנתנו מעצמם הכל בשביל הקבוצה, גם אם לא היינו שוברים את השיא הייתי מרגיש שהגענו להישג. הנאמנות שהפגינו חברי הקבוצה, הרעות והמוטיבציה שהחדרנו אחד לשני אלו תחושות שלעתים שוות יותר מכל הישג חומרי או תחרותי, ובשבילי זה היה בדיוק זה. 

"אתמול, יום שבת בשעה 21:38:59 בדיוק ולאחר זמן זהה של שעות שחיית שליחים רצופה, אחרי שהשחיין האחרון סיים את הקילומטר האחרון, אני יכול לומר שעשינו את זה, שברנו את שיא גינס, ובאופן חסר תקדים (שעה פחות מהשיא הקודם שנקבע ב2006 בגרמניה). מלבד שזה הישג אדיר לכל אחד מהמשתתפים באופן אישי, אני חושב שזה הישג גדול במובן רחב הרבה יותר. הוכחנו שאין גיל לפריצת הגבולות, לעולם לא מוקדם מידי להתחיל להגשים את החלומות שלנו, הוכחנו שאין דבר כזה צעיר מידי בכדי להתחיל ליזום, לקחת אחריות על המטרות שלנו, הוכחנו שהביטוי "הנוער של היום" יכול מעכשיו להיאמר בנימת גאווה, ובעיקר, הוכחנו שכמו ששברנו את שיא גינס, דבר שאף אחד לא דמיין שנעשה, ככה גם נוכל לשבור את החומות המחשבתיות שלנו ולראות את כל בני האדם, ללא קשר לצרכים שלהם, כשווים! – זה מה שלימדו אותי ב'כנפיים של קרמבו'.

"חשוב לי מאוד לומר תודה לכל מי שתמך בנו לאורך כל הדרך: עיריית הרצליה, מועדון השחייה בני הרצליה, איגוד השחייה, מרכז 'עצמה' וכמובן המשפחות, החברים ו'כנפיים של קרמבו' (שהם גם סוג של משפחה), נתראה בפעילויות של התנועה, או בהישג הבא!".

שוחים וחברים עם הצדעת כנפיים של קרמבו (צילום: איתן וכסמן)

שוחים וחברים עם הצדעת כנפיים של קרמבו (צילום: איתן וכסמן)טליה בז'רנו, מנכ"לית תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו": "נער אחד מעורר השראה לימד אותנו מה זה להאמין ולא לוותר. איך להמשיך בכל הכוח למרות שלא תמיד היה קל ואיך יוצרים מציאות למרות הכל. אייל חיזי המדהים וחבריו עשו זאת ובגדול...ואני גאה כל כך. זהו סיפור שמייצג את סיפורה של תנועה שלמה. סיפור הגולם בחובו יזמות צעירה העצמה חברתית, אמונה ונחישות


 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
עובדי אמדוקס בבית החינוך בר אילן
עובדי אמדוקס בפעילות התנדבותית
מי אמר גינה ולא קיבל?
מי אמר גינה ולא קיבל?
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
אוניברסיטת חיפה למען הלוחמים
"פותחים שנת לימודים" באושילנד
על הבאזר
התושבים המתנגדים באחת ההפגנות בעבר
מה יעלה בגורל חורשת העמל?
סוכם מתווה הצהרונים לשנה הקרובה