הרצליה

שומרת על איתנות כלכלית

חברת הדירוג S & P העניקה גם השנה לעיריית הרצליה את דירוג האשראי הגבוה ביותר ilAAA על איתנות ויציבות כלכלית

כתב לוקאל 13/09/2018
שומרת על איתנות כלכלית
בן עזרא. מלוא ההערכה (צילום: דוברות)

עיריית הרצליה ממשיכה לשמור גם השנה על מעמדה כרשות בעלת האיתנות והיציבות הפיננסית הגבוהה ביותר שיש בישראל: חברת הדירוג  standard&poor's maalot  חזרה והעניקה לעירייה גם השנה את דירוג האשראי הגבוה ביותר -  AAA il ובכך מציבה אותה בפסגת התאגידים החזקים בישראל. חברת S & P היא מחברות הדירוג המובילות בעולם לדירוג פיננסי של ישויות כלכליות.

בשיקולים לדירוג נכתב כי, "אשרור הדירוג של עיריית הרצליה משקף את דעתנו על מאפייני הדירוג הפנימיים החזקים של העיר. אלו כוללים את הכלכלה העירונית האיתנה והניהול הפיננסי הזהיר, ואת הביצועים הפיננסיים החזקים הנתמכים בהם. תחזית הדירוג היציבה משקפת את דעתנו כי ההנהלה הפיננסית של עיריית הרצליה תישאר מחויבת למדיניות הניהול הפיננסי השמרנית שלה הכוללת, בנוסף לניהול השקול של התקציב התפעולי, גם כיסוי מרבית ההוצאות בתקציב ההון באמצעות הכנסות מקבילות ובכך תשמר את נטל החוב הנמוך ועמדת הנזילות המבוססת".

בעיריית הרצליה אומרים כי, "מדובר בהישג משמעותי, ברמה הארצית, המהווה פועל יוצא של ניהול כלכלי נכון, תיעדוף השקעות ובעיקר - תפקוד עירוני יעיל ואפקטיבי. הדירוג הכלכלי הגבוה מאפשר לעירייה להמשיך ולהעניק לתושבי העיר את השירותים העירוניים הטובים ביותר בכל תחומי החיים: החינוך, התרבות, הניקיון, הרווחה, הבינוי, התשתיות ועוד".

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא: "עיריית הרצליה והעומד בראשה הוכיחו כי גם עם ההשקעות העירוניות הרבות, בעיקר בתחומי החינוך, התרבות, הרווחה והמרחב הציבורי, אנו זוכים לדירוג כל כך גבוה. מלוא ההערכה לגזבר העירייה, לעובדי המינהל הכספי וכמובן לכל המנהלים והעובדים בעיריית הרצליה".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
אייפד לכל מורה בחינוך המיוחד
תחלואת חצבת בערי השרון
תאונה קשה במנהרת הצנחנים בירושלים
רוכב אופנוע נהרג במנהרת הצנחנים בירושלים
כתבים צעירים
כתבים צעירים
קונצרט חגיגי לתושבי הדרום
האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים בקונצרט חגיגי לתושבי הדרום
הוציא במרמה מתושב רעננה אלפי שקלים
הוציא במרמה מתושב רעננה אלפי שקלים
בתמונה מימין רוני בריק  ראול סרוגו ויהושע שפונדר
נשיא התאחדות בוני הארץ במסר מדאיג
קפטן הפועל באר שבע לשעבר במכללת תקשוב
אליניב ברדה התארח במכללה לתקשוב