הרצליה

נדחו ההתנגדויות להרחבת מלון דן אכדיה

עיריית הרצליה תערער על ההחלטה לאשר את הרחבת מלון דן אכדיה, במסגרתה יתווספו למלון עוד 1,325 חדרים

כתב לוקאל 17/09/2018
דן אכדיה. נדחו ההתנגדויות להרחבת המלון (צילום ארכיון: אלן שיבר)

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ת"א, בראשות דניאלה פוסק, החליטה השבוע לדחות את ההתנגדות להרחבת מלון דן אכדיה. עיריית הרצליה הודיעה כי היא מתכוונת לערער על ההחלטה.

על פי התוכנית, אליה, כאמור, מתנגדת עיריית הרצליה, יתווספו למלון דן אכדיה עוד 1,325 חדרים - גידול של יותר מפי 6 לעומת המצב כיום, וכן הוספת שטחים לשימושי מסחר, בהם מרכז כנסים, בתי עסק ומסעדות. כלומר, מדובר בשינוי מהותי של המצב  הקיים, אשר יביא להקמת מפגע סביבתי ותחבורתי משמעותי בקו ראשון של חוף הים.

בחודש מאי השנה קיבל ביהמ״ש העליון את עמדת עיריית הרצליה,  לפיה יש להחזיר את הדיון לוועדה המחוזית לצורך בדיקת העומס התחבורתי עפ״י הנחיות שיינתנו על ידו.

גם ביהמ"ש המחוזי החליט, בחודש מאי 2016 בעקבות עתירה שהגישו עיריית הרצליה והוועדה המקומית לתכנון ובנייה נגד ההחלטה לאשר את הרחבת מלון דן אכדיה, כי העתירה מתקבלת והדיון בנושא מוחזר לוועדה המחוזית.

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה החליטה לדחות את ההתנגדות ולאשר את התוכנית תוך שהיא קובעת כי, "הוכח שעל אף שעומסי התנועה במרחב הפרויקט יגדלו כתוצאה ממימושו, עדיין רמת העומס ברחובות הסובבים נשארת בשעות ובימי השיא סבירה".   

מעיריית הרצליה נמסר: "עיריית הרצליה ממשיכה להיאבק בפרויקט שאם ייצא לדרך יפגע ברווחתם ובאיכות חייהם של תושבי הרצליה, וייצור מפגע תחבורתי וסביבתי שהשפעתו תורגש הן באזור חוף הים והן במערב העיר בכלל".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
רון אקרמן, הזכיין  המקומי
רשת תיווך הנדל"ן הבינלאומית 'קלר וויליאמס' הגיעה לתל אביב
שוטר ובנו נהרגו בתאונה בדרום
הסתיימה הטמנת רשת החשמל ברחוב השוק בת"א
"אף אחד לא ישתיק אותנו"
צעירה במצב קשה כתוצאה מתאונת אופניים
עבריין רכוש סדרתי הואשם בפריצה לדירה בהוד השרון
צילום אילוסטרציה
רוכב אופנוע נפצע בינוני בתאונה בסמוך לבסיס צריפין
"בזמן שאחרים עשו פוליטיקה – אני הקדשתי את כולי לעשייה"