הרצליה

הפוליטיקה של הרצליה

רשימת "דרך החינוך" קיימה אירוע השקה. חבר המועצה ירון עולמי פנה לאחרונה לחברי ועדת הבחירות בהרצליה בדרישה לשמירה על מערכת בחירות הגונה ונקייה, פעילי סיעת "יש עתיד", בראשותו של חבר המועצה יריב פישר, החתימו תושבים על קריאה ברורה - הפעלת תחבורה ציבורית אמיתית בשבת בעיר

שרון יונתן 20/09/2018
הפוליטיקה של הרצליה
ראשי רשימת "דרך החינוך" באירוע ההשקה (צילום: רועי דוד)

 יצאו לדרך

מעל 250 מתושבי הרצליה הגיעו במוצ"ש שעבר לאירוע ההשקה של רשימת "דרך החינוך" שנערך באולם קסיופאה בקניון ארנה שבעיר.  "דרך החינוך" היא רשימה א-פוליטית,  בראשותו של אורן אוריאלי (44), המתמודדת בבחירות למועצת העיר במטרה לקבל את תיק החינוך. בין המשתתפים באירוע נכחו בין השאר בני נוער, תלמידיו של אוריאלי לאורך השנים, הורים וותיקי העיר, להם נכדים במערכת החינוך ואנשי חינוך ותיקים.

על הבמה עלו זה אחר זה בטי קולבק- אהרון (מספר 2 ברשימה), מיכה אמסלם (מספר 3),  ד"ר אוקי מרושק- קלארמן, מנהלת מכללת אדם,  עמית אריה, יו"ר תא הצעירים של "דרך החינוך", רונה שלם ואיתי עזריה מתא הצעירים של הרשימה.  אלו דיברו על חשיבות החינוך המיוחד והשילוב,  פיתוח ויישום טכנולוגיות חינוכיות,  פני החינוך לאן וחינוך בהרצליה מעיניהם של הצעירים. את האירוע חתם אורן אוריאלי, שהקים את "דרך החינוך" וסיפר על דרך אותה עבר מעו"ד ואיש עסקים, דרך ההסבה המקצועית לחינוך והגורמים שגרמו לו להבין כי יש לעשות שינוי משמעותי מן היסוד בחינוך בהרצליה ועל ההחלטה לרוץ לבחירות למועצת העיר. 

 שבעי רצון

בסיעת "דרך חדשה" הביעו השבוע שביעות רצון על כך שבוועדה המקומית התקבלה ביום רביעי שעבר החלטה לדחיית המועד להגשת התנגדויות לתוכנית הפינוי בינוי בשיכון דרום עד לתאריך 2.11.18. כזכור, פרסמנו לפני מספר שבועות ב"קול הרצליה" כי חברי המועצה טום סטרוגו, ראש הסיעה, ומאיה כץ, מ"מ וסגנית ראש העירייה, פנו לראש העירייה בדרישה לדחיית מועד ההתנגדויות וזאת בשל פגרת הקיץ והחגים.

בהודעה שהוציאה השבוע סיעת דרך חדשה נכתב: "סברנו כי נכון להאריך את המועד עד ליום 17.11.18 ולאפשר לתושבים להביע את דעתם על התוכנית ולהעניק להם את הזכות לערער על היבטים בתוכנית שעשויים לפגוע באיכות החיים של תושבי השכונות. המשמעות היא שהוועדה לתכנון ובנייה הבאה תהיה אחרי הבחירות, והיא זאת שתקבע מה יעלה בגורל התוכנית. אנחנו נהיה שם עבורכם לייצג את השכונה בשמירה ובשיפור של איכות חיינו".

 רוצה בחירות נקיות

חבר המועצה ירון עולמי פנה לאחרונה לחברי ועדת הבחירות בהרצליה בדרישה לשמירה על מערכת בחירות הגונה ונקייה. עולמי הציע מספר דברים: מערכת בחירות מכובדת והגונה  ללא השמצות ו/או ביטויים מעליבים ופוגעים ברגשות הזולת, לא תותר הדבקת מודעות בחירות אלא בלוחות עירוניים שנועדו לכך או שיוכשרו לכך, לפי חלוקה שווה בין כולם. עולמי הציע עוד כי בשום אופן אין להדביק מודעות ושלטים במקומות אסורים: על גשרים, גדרות חיות, תחנות אוטובוס, עמודי חשמל, עצים, פחים וכד'. עולמי הציע עוד כי ביום הבחירות לא תתנהל כלל תעמולת בחירות.                            

עולמי: "אין שום צורך להגיע בשעה 4:00 בבוקר ולתלות שלטים על עצים, עמודי חשמל וגדרות בתי-הספר, ובכך לכער את הסביבה. אין טעם להעמיד ילדים בפתח הקלפיות ולדחוף עוד פתק או פלאייר לבוחר, דבר שמעיד על זלזול שלנו באינטליגנציה של תושבי העיר. בואו נסכים לוותר על הפארסה הזו וכך נחסוך בנייר, נעשה צדק וטוב עם הסביבה, נסמוך על הבוחר שכבר יודע ביום הבחירות בבואו עד הקלפי למי יצביע, וגם נחסוך עלויות כספיות רבות לטובת פעילויות ראויות יותר".

 דורשים תחבורה ציבורית בשבת

 פעילי סיעת "יש עתיד" בהרצליה, בראשותו של חבר המועצה יריב פישר, החתימו במהלך סוף השבוע האחרון מאות תושבי העיר על קריאה ברורה - הפעלת תחבורה ציבורית אמיתית בשבת בהרצליה, לא קווים פרטיים ולא פתרונות חלקיים. בסיעה גורסים כי בכל מקום הדרישה זהה - תחבורה ציבורית לים ותחבורה ציבורית למוקדי הבילוי, הלוך וחזור, גם בשעות הקטנות בשישי בלילה. בסיעה ציינו השבוע כי הדבר הראשון שיעשו נציגיה במועצת העיר הבאה הוא הגשה מחודשת של בג״צ הפעלת תחבורת ציבורית בשבת שהוגש בעבר על ידי יעל גרמן ובוטל על ידי משה פדלון.

 

פעילי יש עתיד. למען תחבורה ציבורית בשבת (צילום: פרטי)

פעילי יש עתיד. למען תחבורה ציבורית בשבת (צילום: פרטי)

  

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
פיילוט ראשון בארץ
לגימה מפלילה
לגימה מפלילה
'עפים' על המצפורים
הזדמנות שניה לתואר ראשון
משלחת תלמידים מביה"ס נבון ייצגה את חולון בגרמניה
אירוע מצה בכיכר התקיים זו השנה הרביעית ברציפות ברעננה
"מצה בכיכר"
טורניר כדורעף החופים הראשון במועצת בני שמעון
טורניר כדורעף החופים הראשון במועצת בני שמעון
רשת סחבק מגיעה לרעננה ורמהש
רשת "סחבק" מגיעה לרעננה ורמה"ש