הרצליה

גולדן בוי

בגיל 26 דור גולד מהרצליה נחשב שם בינלאומי בעולם המוזיקה האלקטרונית. בארץ הוא מתקלט באירועים ובחתונות, ובחו"ל, יחד עם ההרכב שלו, הוא מופיע על הבמות הכי גדולות עם המוזיקה שהוא יוצר

קרן שלהבת 20/09/2018
דור גולד (צילום: קרן שלהבת)

אל תתנו לדירה הצנועה שלו בשכונת נווה עמל, לגילו הצעיר ולחזות הנערית להטעות אתכם. דור גולד רק בן 26 וכבר נחשב שם בינלאומי בעולם המוזיקה האלקטרונית.

דור גדל בשיכון דרום, למד בבית הספר בן צבי, חטיבת בן גוריון ובתיכון היובל. בגיל מאוד צעיר הוא החליט לעשות קריירה ממוזיקה. הוא קנה את הפלטה הראשונה שלו בגיל 16 וחצי והתחיל לפלס את דרכו בעולם התקליטנות.

כיום הוא מפיק מוזיקלי מאוד מוערך, שותף בהרכב ג'ט פייר, עם איתי קלדרון וניקולס ומנגן באירועים תחת החברה "אליטה".

 מה גרם לך לרצות לעסוק המוזיקה?

 "בגיל 16 הגעתי לתיכון והכרתי חבר שאהב מוזיקה אלקטרונית. הייתה לו מכונה של אפקטים. התחלתי להתעסק בזה בלי שיהיה לי ידע מוקדם, חוץ מלתופף על סירים כשהייתי קטן. הוא אמר שזה נשמע מעניין, הלהיב אותי וככה נכנסתי לתחום. הלכתי לחנויות וקניתי מכספי ציוד די ג'יי. בגיל 16 וחצי התחלתי לתקלט במועדונים בהרצליה. שנתיים אחר כך הייתי כבר באומן 17 ומשכית 3. ניגנתי מוזיקה שחורה והיפ הופ. אחרי שהשתחררתי מהצבא הייתי בצומת דרכים. אימא שלי רצתה שאעשה תואר, אבל אני בחרתי ללכת עם הלב. היום היא יודעת שזה מה שאני רוצה וזה מה שאני אוהב ומפרגנת לי".

דור למד מוזיקה במכללה, החל ליצור מוזיקת האוס ואלקטרונית ואחרי כמה גלגולים בכל מיני הרכבים הגיע להרכב ג'ט פייר, שבו הוא שותף עם שני חברים וביחד יוצא להם להופיע בחו"ל, בעיקר באסיה ואירופה. בשנה שעברה הופיעו בפסטיבל בבלגיה מול 50 אלף איש".

 יוצא להרכב שלכם להופיע בארץ?

"בישראל זה קצת בעיה. אנשים פחות מתחברים למוזיקה אלקטרונית. הקהל הישראלי אוהב  מזרחית והיפ הופ. יוצא לנו להופיע יותר בחו"ל. אנחנו רשומים בחברות תקליטים מאוד נחשבות בחו"ל, יש לנו 20 טרקים שלנו שאיתם אנחנו מוזמנים להופיע בחו"ל. רוב העבודה שלנו היא שם. בארץ אני מתפרנס מאירועים וחתונות".

אתה רק בן 26 איך אתה מסביר את ההצלחה שלך?

"אני מתמיד בעשייה. כל החיים שלי סובבים סביב המוזיקה. האולפן שלי נמצא ברבדים, שם אני מפיק ויוצר מוזיקה. אני נוסע לשם כל יום ובערב מתקלט בחתונות ואירועים. זה לא קל להשכיר דירה ואולפן. אבל אני רוצה להגשים את החלום שלי. אני עובד קשה ולא נח לרגע".

מהן מקורות ההשראה שלכם?

"למוזיקה שלנו יש וייב ים תיכוני, אבל היא מתבססת על האוס ומוזיקה אלקטרונית. אנחנו מושפעים מאמנים כמו ארמין ואן ביורן, דיויד גואטה וטייסטו".

בטח שמעת על המקרה של אביצ'י האמן המצליח מאוד בתחומך ששם קץ לחייו. גם הוא היה תקליטן צעיר ומצליח. אתה לא חושש מהפיתויים שכרוכים בלהיות תקליטן ברמה כזו?

"ברור שיש פיתויים אבל אני שומר על עצמי. אביצ'י מת כי דחקו אותו לפינה. כולם מסביבו גזרו עליו קופון ורצו שירוויח. הוא בכלל אהב ליצור באולפן, אבל בפועל עשה 400 הופעות בשנה. אני לא נוגע בסמים ושומר על עצמי. אני אומנם בסצנה, אבל ילד טוב. אני נמצא בזוגיות עם אותה הבחורה מגיל 17 ואני חי איתה".

זה לא קשה לתחזק זוגיות כשאתה מופיע בלילות ועם כל הנסיעות לחו"ל?

"חברה שלי הייתה עד לא מזמן דיילת, אז זה היה מאוד קשה. היו ימים שהיא טסה ואני עבדתי בלילות. לא הצלחנו כמעט לדבר בטלפון. עכשיו יש לנו יותר זמן ביחד והיא ממש מפרגנת לי".

יש הרבה נערים שמתחילים כמוך, מה יש לך להגיד להם?

"אל תוותרו, גם אם קשה. גם אני התחלתי ככה. תדחפו את עצמכם, תנסו להתברג ולתקלט במסיבות כמה שיותר, תנסו ליצור מוזיקה בעצמכם וככה ההצלחה תגיע. תכירו עוד אנשים ותחשפו. כשהייתי ילד לא האמנתי שאגיע לבמות הגדולות. זה היה נראה לי חלום גדול ורחוק. עם הזמן כשראיתי למה אני מסוגל הבנתי שזה אפשרי עם הרבה עבודה קשה ואמונה בעצמי".

 יש לך לוק של 'ילד הטוב' אנשים מהתחום לוקחים אותך ברצינות כשאתה נפגש עמם לראשונה?

"אני עושה רושם ראשוני של ילד בן 17. זה אומנם יכול להוות מכשול, אבל כשאני מתחיל לדבר ושופך את הידע שלי או משמיע את מה שאני עושה, כל החששות של הצד השני נעלמים".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
זוהר אוריה ,  אופטימית וחדורת מוטיבציה
המאמי של הוד השרון
רוכב אופנוע נפצע בינוני בפתח תקווה
פרסום ראשון: אלי אלוש ימונה לסגן ראש העירייה
פרסום ראשון: אלי אלוש ימונה לסגן ראש העירייה
פעילויות פסח במוזיאון ארצות המקרא
מתפרעונים בפסח במוזיאון ארצות המקרא
מאסר לתושב הוד השרון שהחזיק מטען ותחמושת
לראשונה: ניתוח לחולה המופיליה במרכז הרפואי לגליל
אהוד מנור
שרים אהוד מנור
אישום: גרמה למותה של חתולה