הרצליה

בלוטת התריס איך מטפלים?

מהי בלוטת התריס וכיצד הפרעות בתפקוד שלה יכולות להשפיע על גופנו? וכיצד ניתן לטפל במקרים של יתר פעילות של בלוטת התריס? את כל התשובות תוכלו למצוא בהמשך!

אתר לוקאל 20/09/2018
pixabay

מעט על בלוטת התריס

לכל איבר בגופנו יש משמעות ותפקיד וכך גם לגבי בלוטת התריס. בלוטת התריס, שנמצאת בגרוננו והיא אחת הבלוטות הגדולות ביותר בגופנו, היא אחראית על הפרשת שני הורמונים, האחראיים על שמירה על טמפרטורת הגוף ועל התפקוד התקין של איברים חשובים  אחרים בגופנו כדוגמת הלב והמוח ובקיצור, התפקוד התקין שלה חיוני ביותר לקיומנו ולכן חשוב לוודא את תקינותה.

סוגי הפרעות

לתפקוד של בלוטת התריס יש שתי הפרעות אפשריות: יתר פעילות של בלוטת התריס או תת פעילות שלה. כאשר מדובר על פעילות יתר הכוונה היא להפרשה מוגברת מדי של ההורמונים לעומת תת הפעילות, שאז הפרשת ההורמונים אינה מספקת. כמובן, בשני המקרים חשוב מאוד לטפל וכאן אנו נעסוק במקרים של יתר פעילות ובהמשך אף נעסוק בדרכי הטיפול האפשריות.

תסמינים של יתר פעילות של בלוטת התריס

ליתר פעילות של בלוטת התריס יש תסמינים רבים והסיבה לכך היא, שהבלוטה אחראית על הפרשת הורמונים המשפיעים באופן ישיר על מערכות ואיברים רבים כל כך בגוף. בין התסמינים העיקריים: כאבי ראש, הפרעות בשינה, חולשה וישנוניות, כאבי מפרקים, נפיחות מסביב לעיניים, רגישות לאור ועוד.

גורמים עיקריים להפרעה

בדומה למספר הגדול של התסמינים האפשריים, כך גם לגבי הגורמים להפרעה בתפקוד של בלוטת התריס. בין הגורמים האפשריים למצב של יתר פעילות של בלוטת התריס ניתן למצוא גורמים ברורים כדוגמת דלקות מסוגים שונים בבלוטה וגם סיבות כדוגמת מתח מצטבר, מחסור בוויטמינים ונוגדי חמצון, עצירות, סוכרת ועוד.

אפשרויות טיפול

אפשרויות הטיפול בהפרעות תפקוד של בלוטת התריס נחלקות לשני סוגים: הטיפול הקונבנציונאלי והטיפול הטבעי. הטיפול הקונבנציונאלי כולל בעיקר טיפול תרופתי ויכול אף להגיע למצב של כריתה חלקית של הבלוטה. הטיפול הטבעי כולל בעיקר שימוש בצמחי מרפא מסוגים שונים, שמטרתם היא ליצור את האיזון הדרוש בפעילות הבלוטה וכך לשפר משמעותית את איכות החיים של המטופל.

חשיבות הטיפול

ככתוב לעיל, יתר פעילות של בלוטת התריס מובילה לתסמינים רבים, המקשים עד מאוד על חיי הסובל מן ההפרעה וכאילו לא די בכך, הרי שהבלוטה משפיעה על איברים חיוניים ועל כן חשוב מאוד לאבחן את ההפרעה בזמן ולטפל בה בהקדם.

כמו כן, חשוב גם לדעת, שהמטופל אינו חייב לבחור בין שתי הגישות הטיפוליות, אלא מומלץ דווקא לשלב ביניהן. כלומר, לפנות לטיפול הטבעי כטיפול תומך ומחזק של הטיפול הקונבנציונאלי וכך לשפר עוד יותר את סיכויי ההצלחה ואת מהירות התגובה וזאת בזכות העובדה, שאין תגובות נגד בין הטיפול התרופתי לבין צמחי המרפא.

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
קבוצת אמני רמת-השרון תציג תערוכה חדשה - ישנה
קבוצת אמני רמת-השרון תציג תערוכה חדשה - ישנה
רוזן נגד אדיב
רוזן נגד אדיב
הפועל כפ"ס מתקרבת לליגת העל
מסע אביב של תנועת הנוער כנפיים של קרמבו
ברכיים כחולות
בוטל פרויקט פינוי בינוי ברחוב יצחק אלחנן
מיצג לזכר רבין ז"ל
שוד לאור זרקורים
"בזמן שאחרים עשו פוליטיקה – אני הקדשתי את כולי לעשייה"