הרצליה

האם מתבצעת הטמנת פסולת באופן לא חוקי?

ח"כ תמר זנדברג פנתה לשר להגנת הסביבה בדרישה לבדוק האם מתבצעת הטמנת פסולת באופן לא חוקי בשטח שבו מוקם הפארק החדש בשטח תוכנית גליל ים, כפי שטוען יוסי פרי, המועמד לראשות העירייה

שרון יונתן 26/09/2018
האם מתבצעת הטמנת פסולת באופן לא חוקי?
יוסי פרי. עוקב אחרי תנועת המשאיות (צילום: פרטי)

יוסי פרי, המועמד לראשות העירייה, ממשיך לטעון כי בשטח שבו נבנה הפארק החדש במתחם גליל ים מתבצעת הטמנת פסולת באופן לא חוקי.                                                        

כזכור, לפני כחודש וחצי פרסמנו כי פרי טוען כי מזה כשנה נטמנת פסולת בניין באופן לא חוקי בשטח שבו מוקם הפארק החדש בשטח תוכנית גליל ים, מדרומית לדרך  שבעת הכוכבים. פרי, בעל מפעל למיחזור פסולת הממוקם בסמוך למחלף הסירה, טוען כי במשך שנה הוא עוקב אחר תנועת המשאיות המפנות פסולת בניין מאתרי בניה בהרצליה לשטח המיועד להקמת הפארק החדש.      

אשפה שנראתה בשטח (צילום: פרטי)

אשפה שנראתה בשטח (צילום: פרטי)

 

בשבוע שעבר, פנתה ח"כ תמר זנדברג, יו"ר סיעת מרצ בכנסת, לשר להגנת הסביבה, ח"כ זאב אלקין, בנושא: "אני פונה אליך בעקבות טענות שהתקבלו בלשכתי מתושבים ופעילי סביבה מאזור הרצליה, אשר טוענים כי במתחם גליל ים, בו מתבצעת בנייה מאסיבית, קיימת תופעה של השלכת כמויות אדירות של פסולת על ידי משאיות וחוסר טיפול ראוי בפסולת ברמה שמסכנת את בריאות הציבור והסביבה".          

זנדברג ציינה עוד כי, "מהדברים עולה כי הפסולת מוטמנת ומשמשת כאדמת מילוי וגורמת לזיהום הקרקע בחומרי בניה שונים. מחוות דעת של גיאולוג ויועץ סביבתי שסייר באתר עולה כי מתקיימת שפיכת פסולת מסוגים שונים – בניה וגזם בעיקר אבל מעורבים גם חומרים כמו שאריות פלסטיק, אספלט, זפת וחומרים מסוכנים נוספים. במידה ונעשה שימוש בחומרים אלה כאדמת מילוי באופן קבוע אזי מדובר בסכנה ממשית לקרקע ולמי התהום".                                           

את מכתבה סיימה זנדברג: "אודה אם משרדך יפתח בבדיקה באזור ויבחן האם במסגרת עבודות הבניה במתחם מזוהמת הקרקע באופן שיטתי וקבוע, ואם כן, כיצד יש למנוע את הזיהום בהקדם האפשרי".

מהעירייה נמסר בתגובה: "מטבע הדברים במהלך העבודה באתרי בנייה נוצרת פסולת אך היא מפוקחת על ידי גורמי המקצוע. ככלל, עיריית הרצליה אינה מאפשרת הטמנת פסולת בשטחה מטעם היחידה לאיכות הסביבה והעירייה דורשת לגרסה ולהטמינה באתרי הטמנה חוקיים".

 

Sharony@local.co.il                                                                                  


עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
הרוג בתאונה בכביש 1
"די לאי שפיות ממשלות ישראל"
מציינים את יום האפילפסיה הבין לאומי- היום הסגול בסורוקה רגע לפני היציאה לפעילות החוויתית לילדים ובני משפחותיהם
צובעים את העולם בסגול
"פותחים שנת לימודים" באושילנד
שלג על עירי , הרצליה
הרצליה תכוסה לבן
"צימרים מתרצים"
רשמית: איתן גינזבורג ברשימה של גנץ לכנסת
סיור שכונות בשכונת הדרים
משדרגים את פני העיר