הרצליה

נחשפו שתי פרשיות סמים בהרצליה

במקרה אחד מדובר בשני אחים שהחזיקו במאות גרם קנאביס ואחד מהם סחר בהם. במקרה אחר מדובר בשני צעירים שסחרו בסמים במספר רב של הזדמנויות באמצעות ה"טלגראס"

מיכאל פרוסמושקין 04/10/2018
עסקאות סמים באמצעות הפלאפון (תמונה להמחשה iclipart)

ארבעה צעירים מהרצליה, הואשמו לפני ימים אחדים, במסגרת שני כתבי אישום וכל אחד על פי חלקו, נפרדים בעבירות של החזקה וסחר בסמים בשורה של הזדמנויות.

במקרה ראשון, שני אחים מהרצליה, בני 22 ו-28, שהתגוררו בצמרות בעיר, הואשמו בעבירות סמים שונות.  כתב האישום כולל שישה סעיפי אישום. באישום הראשון הואשמו השניים בהחזקת סמים לאחר כשבדירתם נתפסו כ–500 גרם קנאביס, משקלים אלקטרוניים, שקיות חלוקה, שבעה מכשירי סלולאר וסכום של מעל ל – 30 אלף שקל. בעת ביצוע החיפוש בדירה, ב–16 בספטמבר, אחד הנאשמים נמלט מהמשטרה ונתפס במקרה רק ב – 23 בספטמבר בדרום הארץ. האישומים האחרים מייחסים לנאשם בן ה–22 סחר בסמים מסוג קנאביס ברחבי העיר, כשבכל פעם מדובר בגרמים בודדים ועלות כל גרם 100 שקלים. תיאום העסקאות בוצע באמצעות אפליקציית טלגראס. בין לקוחותיו בגירים וקטינים מרמת השרון, רעננה והרצליה.

בתום חקירת המשטרה, הוגש נגד השניים, המיוצגים על ידי עו"ד שי נודל, כתב אישום המייחס להם, כל אחד על פי חלקו, עבירות של החזקה וסחר בסמים.

בתום דיון שהתקיים במהלך החג, החליט בית המשפט לשחרר מהמעצר את האח בן ה–28, אשר הואשם רק בהחזקת סמים, למעצר בית. מנגד, לגבי אחיו, שהואשם גם בסחר בסמים, הוחלט להאריך את מעצרו עד להחלטה אחרת.

בתוך כך, במקרה אחר, הואשמו שני צעירים, בני 20 ו – 27, מהרצליה כי סחרו בסמים, גם כן באמצעות הטלגראס, מדירתו של אחד מהם ברחוב העצמאות בעיר. כתב האישום נגדם כולל 12 סעיפי אישום המייחסים לכל אחד מהם, על פי חלקו, עבירות של החזקת סמים, הדחת קטין לסמים וסחר בסמים.

בחיפוש שבוצע בביתו של אחד מהנאשמים , נמצאו כ–50 גרם סמים אשר היו מחולקים ל–60 יחידות. כתב האישום נגדם כולל עדויות שנגבו וממצאים שאותרו בטלפונים סלולאריים. עוד עולה כי בין הלקוחות גם קטינה לפחות. לאחר הגשת כתב האישום, מעצרם של השניים הוארך עד להחלטה אחרת. 

עוד בהרצליה
מיכאל פרוסמושקין 19/02/2019
מעבדת הידרו  בבית פרטי בהרצלי
מיכאל פרוסמושקין 13/02/2019
מיכאל פרוסמושקין 13/02/2019
מיכאל פרוסמושקין 28/01/2019
מיכאל פרוסמושקין 22/01/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
משה ועקנין ואילן זהבי על רקע בית העלמין
שלב ב' בפיתוח בית העלמין העירוני בהרצליה יוצא לדרך
מבריטניה לעכו
גבר הורשע ברצח בת זוגו באילת
השקת השדה החקלאי המונגש הראשון
קטיף עצמי עם כסאות גלגלים
הרשימה הדתית הצטרפה לקואליציה
עלייה בתרומות והשתלות קרנית ברמב"ם
אלופות המדינה לנשים בטניס
הוסרה בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד מי רעננה
הוסרה בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד "מי רעננה"