הרצליה

נחשפו שתי פרשיות סמים בהרצליה

במקרה אחד מדובר בשני אחים שהחזיקו במאות גרם קנאביס ואחד מהם סחר בהם. במקרה אחר מדובר בשני צעירים שסחרו בסמים במספר רב של הזדמנויות באמצעות ה"טלגראס"

מיכאל פרוסמושקין 04/10/2018
עסקאות סמים באמצעות הפלאפון (תמונה להמחשה iclipart)

ארבעה צעירים מהרצליה, הואשמו לפני ימים אחדים, במסגרת שני כתבי אישום וכל אחד על פי חלקו, נפרדים בעבירות של החזקה וסחר בסמים בשורה של הזדמנויות.

במקרה ראשון, שני אחים מהרצליה, בני 22 ו-28, שהתגוררו בצמרות בעיר, הואשמו בעבירות סמים שונות.  כתב האישום כולל שישה סעיפי אישום. באישום הראשון הואשמו השניים בהחזקת סמים לאחר כשבדירתם נתפסו כ–500 גרם קנאביס, משקלים אלקטרוניים, שקיות חלוקה, שבעה מכשירי סלולאר וסכום של מעל ל – 30 אלף שקל. בעת ביצוע החיפוש בדירה, ב–16 בספטמבר, אחד הנאשמים נמלט מהמשטרה ונתפס במקרה רק ב – 23 בספטמבר בדרום הארץ. האישומים האחרים מייחסים לנאשם בן ה–22 סחר בסמים מסוג קנאביס ברחבי העיר, כשבכל פעם מדובר בגרמים בודדים ועלות כל גרם 100 שקלים. תיאום העסקאות בוצע באמצעות אפליקציית טלגראס. בין לקוחותיו בגירים וקטינים מרמת השרון, רעננה והרצליה.

בתום חקירת המשטרה, הוגש נגד השניים, המיוצגים על ידי עו"ד שי נודל, כתב אישום המייחס להם, כל אחד על פי חלקו, עבירות של החזקה וסחר בסמים.

בתום דיון שהתקיים במהלך החג, החליט בית המשפט לשחרר מהמעצר את האח בן ה–28, אשר הואשם רק בהחזקת סמים, למעצר בית. מנגד, לגבי אחיו, שהואשם גם בסחר בסמים, הוחלט להאריך את מעצרו עד להחלטה אחרת.

בתוך כך, במקרה אחר, הואשמו שני צעירים, בני 20 ו – 27, מהרצליה כי סחרו בסמים, גם כן באמצעות הטלגראס, מדירתו של אחד מהם ברחוב העצמאות בעיר. כתב האישום נגדם כולל 12 סעיפי אישום המייחסים לכל אחד מהם, על פי חלקו, עבירות של החזקת סמים, הדחת קטין לסמים וסחר בסמים.

בחיפוש שבוצע בביתו של אחד מהנאשמים , נמצאו כ–50 גרם סמים אשר היו מחולקים ל–60 יחידות. כתב האישום נגדם כולל עדויות שנגבו וממצאים שאותרו בטלפונים סלולאריים. עוד עולה כי בין הלקוחות גם קטינה לפחות. לאחר הגשת כתב האישום, מעצרם של השניים הוארך עד להחלטה אחרת. 

עוד בהרצליה
מיכאל פרוסמושקין 24/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 19/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 19/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 16/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
קיץ חם לנוער בפארק מגדיאל
קיץ חם לנוער בפארק מגדיאל
אוטובוס פגע בהולכי רגל בבית שמש
אוטובוס פגע בהולכי רגל בבית שמש
כנס בנושא תכניות ההתחדשות העירונית
כנס לטובת שוכרי הדירות בשכונות המתפתחות בהרצליה
כנס חינוך עירוני, של פוליטיקאים במרוץ הישרדות
מאות יח"ד צמודות קרקע במגדל העמק
הופעות חיות בהוד השרון
מופע להקות נוער בהוד השרון
חשוד בפריצה לקיוסק נתפס בתום מרדף
מנהלות ומנהלי המחלקות המצטיינים יחד עם ראש העיר רפי סער ומנכל העירייה איתי צחר
ראויים לשבח