הרצליה

עשרות משתתפות ב"משט הוורוד"

האגודה למלחמה בסרטן ערכה, לאורך חופי הרצליה, משט ורוד לרגל חודש המודעות הבינלאומי לקידום המאבק בסרטן השד המצוין בישראל ובעולם בחודש אוקטובר

תמי מאור 07/10/2018
עשרות משתתפות במשט הוורוד
המשט הוורוד (צילום: ישראל הדרי)

 כ- 100 נשים חולות ומחלימות מסרטן השד הפליגו ביום שישי בבוקר לאורך חופי הרצליה וקיימו את אירוע "המשט הוורוד". המשט נערך לרגל חודש המודעות הבינלאומי לקידום המאבק בסרטן השד, ביוזמת סניף הרצליה של האגודה למלחמה בסרטן, עיריית הרצליה ומועדון השייטים במרינה הרצליה. המשט הופק על ידי מתנדבי סניף הרצליה של האגודה למלחמה בסרטן בהובלת של יו"ר הסניף  ד"ר פיליפ חלאבין. 

10 יאכטות נרתמו בהתנדבות על ידי מועדוני שיט מובילים במרינה בהרצליה וכן סקיפרים מנוסים שהתנדבו במחווה אנושית יוצאת דופן. היאכטות קושטו בוורוד, החולות והמחלימות על סיפונן לבשו חולצות ורודות ואחזו בלונים ורודים. בין המשתתפות היו גם מתנדבות, פרויקט יד להחלמה של האגודה למלחמה בסרטן אשר הוכשרו לסייע לחולות חדשות. 

 הבוקר החל באירוח מכובד וכיבוד עשיר שנתרם על ידי מינהלת המרינה הרצליה בראשות המנכ"ל עופר מור ועו"ד יונתן יעקובוביץ, יו"ר החברה העירונית לפיתוח התיירות בהרצליה. לקראת ההפלגה נערך טקס קצר במועדון השייטים במרינה, במהלכו הופיע הרכב נגנים מצטיינים ממגמת המוזיקה בעיר.

בירכו: ראש עיריית הרצליה משה פדלון, מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן מירי זיו ויו"ר הסניף המקומי ד"ר פיליפ חלאבין אשר ציין בדבריו את העשייה הענפה של מתנדבי הסניף, הפועלים לאורך כל ימות השנה לרווחת החולים והמחלימים, בהקשבה נאמנה לצרכיהם, בהסברה בגני הילדים, בבתי הספר, בקופות החולים ובמועדונים וכן בקבוצות תמיכה, סדנאות וחוגי גוף-נפש. 

מנתוני האגודה למלחמה בסרטן לשנת 2018 עולה כי נכון להיום חיות בישראל כ – 22 אלף נשים שאובחנו עם סרטן השד. מדי שנה מצטרפות למעגל התחלואה כ – 5,500 נשים. האמצעי היעיל ביותר נגד סרטן השד הינו הגילוי המוקדם. ככל שהמחלה מאובחנת בשלבים המוקדמים עולים סיכויי הריפוי לכ-90% ואף יותר.

לחולות המתמודדות עם סרטן השד הכנסו לאתר האגודה ולחצו על 'הכפתור הוורוד' לקבלת מענה מיידי: www.cancer.org.il, או היעזרו בפורום בנושא סרטן השד, גנטיקה, תזונה ועוד.  לקריאת מידע מעודכן על מניעה ואבחון מוקדם של סרטן השד התקשרו למוקד הטלמידע של האגודה למלחמה בסרטן המאויש 24 שעות ביממה, בשיחת חינם לטלפון שמספרו 1-800-599-995.

למידע נוסף על פעילות הסניף והצטרפות להתנדבות באגודה למלחמה בסרטן בהרצליה התקשרו: 09-8953097

 


 

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
המשטרה חוקרת עוקץ אשראי נרחב
מי אחראי על שפיכת האדמה?
 בועז גור יעמוד בראש רשימת מקומי בחיפה
בועז גור יוביל את "מקומי בחיפה"
ביטול שבוע לימודים מקוצר
פסטיבל הזמר העברי במרינה הרצליה
ערב מחווה לזמרות הגדולות של פעם
זהירות, נמלת אש
מה התפקיד של מעצבי פנים
מי צריך מעצבת פנים ומתי?
בת ים מקדמת חדשנות בחינוך
מקדמים חדשנות בחינוך