הרצליה

"לפנות את הכולל בהרצליה ב׳"

לטענת ראשי רשימת "מרצ התנועה הירוקה" הכולל ברחוב נורדאו, פועל בניגוד לחוק, מפר את שלוות השכונה ופעילותו מהווה מטרד קשה הפוגע בחיי התושבים

שרון יונתן 11/10/2018
המבנה ברחוב נורדאו. טענות לבנייה לא חוקית (צילום: פרטי)

רשימת "מרצ התנועה הירוקה" פנתה השבוע במכתב חריף לעירייה בדרישה לפינוי הכולל בהרצליה ב׳, הפועל לטענתה בניגוד לחוק.

לטענת ראשי הרשימה, הכולל ברחוב נורדאו בהרצליה ב', מפר את שלוות השכונה ופעילותו מהווה מטרד קשה הפוגע בחיי התושבים וזאת למרות שהעירייה התחייבה להפסיק את פעילותו.

השבוע, כאמור, פנתה רשימת מרצ התנועה הירוקה, בראשותו של עופר לוי ובאמצעות עורך הדין יורם אברהמי במכתב חריף למהנדס העירייה, מייק סקה, בדרישה לטפל במפגע.

"מזה זמן רב פועל כולל המלין אברכים ובו ישיבה ומקווה ברחוב נורדאו 5 בשכונת הרצליה ב' והמהווה מטרד לתושבי השכונה. עובדות אלה ידועות לך שכן בעניין זה התקיים דיון במועצת העיר ובו הצהיר ראש העירייה כי חריגות הבניה במקום טופלו במלואן", נכתב במכתב, "על פי עדויות קיימות, תמונות מהשטח ועדויות תושבים, ניכר כי קיימת בנייה מתמשכת, המהווה על פניו חריגה המפריעה באופן חד משמעי לשלוות התושבים, ומהווה לכאורה עבירות על החוק. ניכר כי הונחו תשתיות נוספות כגון מבנה ארעי עם סככה, הונחו תשתיות בטון ובלוקים המהווים לכאורה התחלות בניה והרחבה של מבני קבע, כפי שנצפה בצילומים בנספחים.

בניגוד להצהרת ראש העיר הרי שבמקום עדיין קיימות חריגות בניה משמעותיות והוא מהווה מטרד קשה הפוגע באיכות חייהם של תושבי השכונה. במקום נבנה מקווה טהרה שלא על פי היתר בניה כדין וחרף כל זאת עיריית הרצליה אינה מסוגלת ליתן מזור לתושבי השכונה".

עוד נטען כי: "על פי עדויות התושבים, ישנה פעילות בנייה קיימת וחיה, משאיות שיוצאות ונכנסות. כמו כן, מתואר מצב שבו תושבי השכונה אינם יודעים מה קורה בדיוק בתוך המבנים, וישנן עדויות של כניסה ויציאה של ילדים צעירים, דבר המעלה את החשד לגבי הפעלת גן ילדים במקום.

אודה לך באם תאיר את עינינו באשר לפעילות אותה נקטת כנגד הפרות החוק במבנה וכן כוונות העירייה לגבי הטיפול במפגע הגורם לפגיעה קשה באיכות חייהם של תושבי השכונה".

עופר לוי, ראש הרשימה, הוסיף: "בראש ובראשונה אנחנו דוגלים בשכנות טובה אבל באופן חד משמעי לא מדובר בענייני שכנות. מדובר בתהליך זוחל של הדתה והשתלטות על שטח בלב שכונה חילונית. אין לנו דבר וחצי דבר נגד דת, אך לא תיתכן הפרעה והטרדה מתמדת, שמקורה בניסיון לכפות שינוי באורח החיים ושינוי אופי השכונה בתכלית. לצערי, פעילות הכולל מפריעה ומטרידה את התושבים. אני דורש מראש העירייה לפעול לבדיקת חריגות הבנייה והבנייה הלא חוקית ולהפסיק את הפעילות במקום לאלתר במידה ומתגלות עבירות על החוק".

מהעירייה נמסר בתגובה: הנושא מטופל ונמצא בעיצומה של חקירת הגורמים המקצועיים במינהל הנדסה

 

עוד בהרצליה
שרון יונתן 06/12/2018
כתב לוקאל 03/12/2018
שרון יונתן 02/12/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
"אמן בוחר אמן"
עדויות לטבח שבוצע בתקופה החשמונאית נחשפו בירושלים
בדרך אל הקלפי
תנו לקראו בשקט
תנו לקרוא בשקט
חשד: הגיע ארצה לסחור בסמים
חשד: הגיע ארצה לסחור בסמים
ביה"ס תמר יקבל תמיכה חלקית
יובל קדוש מצטרף למטה של יובל לוי
יובל קדוש מצטרף למטה של יובל לוי
חשד: אולם אירועים פעל חרף צו סגירה שהיה תלוי נגדו