הרצליה

שלב השאלה הזהה

חודש לפני שתושבי העיר יעשו את דרכם לקלפי שאלנו את המתמודדים לראשות העירייה מספר שאלות זהות שיעזרו להכיר אותם קצת יותר טוב. התשובות לפניכם

שרון יונתן 11/10/2018
שלב השאלה הזהה
בניין העירייה. מי יזכה בכיסא ראש העירייה? (צילום: אלן שיבר)

 משה פדלון

 מדוע על תושבי העיר לבחור בך?

 "אחרי שנים שלא הייתה אסטרטגיה ברורה לעיר, התושבים יודעים בדיוק את סדר העדיפויות שלי ובראשו החינוך ואיכות החיים. הרצליה התעוררה לחיים בחמש שנים האחרונות בזכות המנהיגות המקצועית והאחראית שאני מוביל. בניין העירייה החדש שנכנס לשימוש אחרי שנים רבות של הזנחה, כחול לבן בחינם לתושבים, הקמת עשרות גני ילדים ובתי ספר, חלק ב' של פארק הרצליה, הקמת רשת של 12 קהילות ברחבי העיר, עדלאידע, הקמת מערך שיטור עירוני וקליטת אפל ומיקרוסופט באזור התעשייה. מבחינתי, עכשיו זה הזמן לפסגות חדשות עבור העיר".

 מהם שני הנושאים הכי דחופים לטיפול בעיר?

 "נושא התחבורה מאוד מטריד אותי ואת תושבי העיר. הפקקים, מצוקת החניה, נסיעה על אופניים חשמליים, קווי האוטובוסים, נגישות לתחנות הרכבת ועוד. בקדנציה הבאה תיק התחבורה יישאר בידיי ואטפל בכל אחד מהנושאים שציינתי ביסודיות כפי שעשיתי בתחום החינוך.

 "נושא שני הוא התשתיות. לצערי, יש תשתיות שהוזנחו עשרות שנים. לא יכולתי לשאת את העובדה שבחורף בתים מוצפים בעיר שלנו. לכן, הפניתי מאות מיליוני שקלים לשדרוג של תשתיות כבישים, ביוב ומים, המצב השתפר וצפוי להשתפר עוד יותר בעתיד".

 מהו המקום או האתר האהוב עליך ביותר בעיר ומדוע?

 "בית קינן, שהיה נטוש במשך שנים, הפך לאוצר. מקום שמשלב קהילה, סביבה, טבע והרצאות לכל המשפחה. עשרות אלפי תושבים נהנים מהקסם הזה".

 כמה מנדטים אתה שואף לקבל?

 "אני שואף לקבל 8 מנדטים כדי שהמועצה תהיה מורכבת מנציגים חדשניים ואחראיים כפי שאני מאמין. הצטרפו אליי אנשים מצוינים לרשימה ואני מאוד גאה בהם".

משה פדלון.

משה פדלון. "מנהיגות מקצועית ואחראית" (צילום: רמי גרידיש)

מאיה כץ

מדוע על תושבי העיר לבחור בך? 

 "צמחתי מלמטה, עברתי את כל התפקידים ואני לא מוצנחת מבחוץ, אני מובילה דרך עצמאית משנת 2008 ולאחר עשר שנות ניסיון עשיר במגזר הציבורי: כיועצת שר החינוך, כחברת מועצה בתקופתם של שלושה ראשי עיר, ובחמש השנים האחרונות כממלאת מקום ראש העיר, בהן הובלתי פרויקטים עירוניים כמו חנייה חינם לתושבים ומהלכים מורכבים מול משרדי הממשלה בנושאי תחבורה ודיור בר השגה לצעירי העיר, אני מכירה מקרוב מאוד את המערכת המקומית והארצית. ברור לי עד כמה תושבי הרצליה רוצים בסדר עדיפויות חדש בעשייה העירונית ובמנהיגות שתוביל, תחדש ותתן להם את כל השירות המגיע להם. היות ויש לי מחלוקות בנושא המדיניות הקיימת, אני יודעת היטב מהם הכיוונים העירוניים שנדרשים ולכן אני צריכה להיות זו שמובילה אותן מתפקיד ראש העירייה".

מהם שני הנושאים הכי דחופים לטיפול בעיר ? 

"שני הדברים המרכזיים שאעסוק בהם יהיה הפסקת ההתעמרות בתושבים בנושא תכנון ובנייה וההנדסה תוך גיבוש צוות מומחים ובשיתוף התושבים נתקן את תכנית המתאר ונתאימה למציאות הקיימת ולגידול הטבעי. הנושא השני הוא חינוך ובעיקר התאמת מערכת החינוך לתלמידי המאה ה-21. לדוגמה, הכנסת שיטות לימוד חדשניות, הקטנת הצפיפות בכיתות ועוד".

 מהו המקום או האתר האהוב עלייך ביותר בעיר? 

"רצועת חוף הים והגן הלאומי אפולוניה שהם מהמקומות היפים בארץ ובהן נוף עוצר נשימה".

כמה מנדטים את שואפת לקבל? 

"אנחנו שואפים לקבל שבעה מנדטים במועצה, לכל הפחות".

 

מאיה כץ.

מאיה כץ. "סדר עדיפויות חדש" (צילום: אלעד גוטמן)

 איל פביאן

 מדוע על תושבי העיר לבחור בך?

 "אני היחיד שיבטל באמת את התכנית של פדלון וכץ לשילוש אוכלוסיית הרצליה וישמור על איכות החיים והחופש בהרצליה וצביונה הנוכחי. פעילותי לאורך זמן כאחד מראשי מטה המאבק נגד תוכנית המתאר ולמען בינוי שפוי והמאבק בבניה ליד תיכון הראשונים מעידים על מחויבותי. ניסיוני העשיר בניהול מערכות גדולות, הן כיועץ כלכלי לשר התעשייה והמסחר וממונה על תקציבים בגובה מיליארדי שקלים, והן כמנכ"ל ודירקטור בתאגידים ובחברות, יבוא לידי ביטוי בהיותי ראש העיר".

מהם שני הנושאים הכי דחופים לטיפול בעיר?

"ראשית, ביטול מוחלט של תוכנית המתאר שתהפוך את הרצליה לעיר בת 300,000 תושבים, צפופה, פקוקה וללא תשתיות. במקומה נקדם תכנית, שתשים דגש על התחדשות עירונית, תמ"א 38 ופינוי-בינוי, שתיתן מענה איכותי וירוק לצרכים של תושבי הרצליה ודיור לצעירי העיר. שנית, שמירתה של הרצליה כעיר חופשית, עם עסקים פתוחים בשבת ותחבורה ציבורית ייעודית בשבת ובחג ומאבק במגמת ההדתה".

מהו המקום או האתר האהוב עלייך ביותר בעיר?

"חוף הים, אני נחרד מהמחשבה שבמקום האופק יהיה שם אי מלאכותי ובמזרח רבי הקומות שמתוכננים במתחם חוף התכלת, מעל המצוק. וגם הטיילת לאורך הבאסה בצפון פארק הרצליה".

כמה מנדטים אתה שואף לקבל?

"החופש לבחור", הרשימה שלנו, שבמלוא הצניעות היא האיכותית ביותר, "שווה" לפחות חמישה מנדטים".

 

איל פביאן.

איל פביאן. "מביא ניסיון עשיר" (צילום: דני שביט)

מישל מורג

 מדוע על תושבי העיר לבחור בך?

"אני המועמד המנוסה בתחומים בהם עוסקת העירייה, בעל עמוד שדרה ויכולת מוכחת לעמידה בלחצים, יכולת ביטוי ותודעת שרות מפותחת, בעל חזון וראייה אסטרטגית. אין זמן ללמידה ארוכה, צריכים לקפוץ למים העמוקים ולשחות מיד".

 מהם שני הנושאים הכי דחופים לטיפול בעיר?

"תכנון וחינוך. עצירה מוחלטת של טירוף הבניה ללא תשתיות. חשיבה משותפת עם התושבים ובניית תוכנית כוללת בנושאים כגון ראות הירוקות,גני משחקים, מערכת החינוך, שבילי האופניים, המסחר,השירותים העירוניים (רפואה למשל) ועוד.לקיים מערכת חינוך מתקדמת התואמת את העשור הבא המושתתת על קידמה, טכנולוגיה,שיטות לימוד חדשניות ומרחבי למידה נאותים.שיפור הסביבה הפיזית והלימודית הפחתת כמות התלמידים וחיזוק  צוותי ההוראה".

מהו המקום או האתר האהוב עליך ביותר בעיר ומדוע?

"חוף הים הוא בין המקומות הבודדים שעדיין ניתן ליהנות ממשב רוח ולצפות בו אל האופק ולראות את דור העתיד מצופי ים".

כמה מנדטים אתה שואף לקבל?

"אני מצפה לקבל 4 מנדטים".

 

מישל מורג.

מישל מורג. "יכולת מוכחת בעמידה בלחצים" (צילום:ראובן פרז'נצ'בסקי)

 

 


 

 

 

 


 

 

 


 

 


 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
הקמפיין שניצח מול הקמפיין שכשל
התחלת יישום חוק העזר להפעלת מרכולים בימי שבת
יריד עבודה בהייטק לבוגרי פיתוח תוכנה
נתפסו עשרות אלפי ביצים שהוחזקו ללא קירור
עשרות אלפי ביצים הוחזקו ללא קירור
מחזקים את תחושת הביטחון
ילד נפצע בינוני עד קשה בתאונת דרכים ליד קריית גת
ילד נפצע בינוני עד קשה בתאונת דרכים ליד קריית גת
ילדי כיתות א2 מבית ספר גולדה מאיר
המלאכים הצעירים של כפר סבא
ראשוני: גופת אישה נמצאה בהוד השרון
גופת אישה נמצאה בהוד השרון