הרצליה

הפוליטיקה של הרצליה

כ-30 חברי ועד שכונת הרצליה הצעירה פגשו עם שלושת המועדים לראשות העירייה: מישל מורג, מאיה כץ ואיל פביאן

שרון יונתן 18/10/2018
הפוליטיקה של הרצליה
מישל מורג מדבר בפני נציגי הרצליה הצעירה (צילום: פרטי)

הלהיט של עולמי

כנראה שלקומיקאים יש חיבה מיוחדת לחבר המועצה ירון עולמי, שכן השבוע היה זה ישראל קטורזה בכבודו ובעצמו שהעלה לסטורי שלו פרסומת לעצי הריח שעולמי מחלק כבר שבועות במרכז העיר, בשיחה משעשעת עם נהג המונית שלו. לדברי עולמי "רעיון פשוט ומקורי הפך כבר ללהיט היסטרי, כאשר הספקנו לחלק כבר אלפי עצי ריח לנהגי העיר, ולא רק. מסתבר שהפרסום בעצי ריח עובד".

 הכוח הנשי

מאיה כץ, מ״מ וסגנית ראש העירייה ומתמודדת לראשות העיר הוזמנה להשתתף בשבוע שעבר באירוע "מקדמות ביחד” שנערך על ידי ״פורום דב לאוטמן״ למדיניות החינוך ובו הוזמנו 14 מתמודדות לרשויות המקומיות והמועצות האזוריות מכל רחבי הארץ לשיח משותף על כוחן של נשים לקדם חינוך לדמוקרטיה וחיים משותפים ברשויות המקומיות.

המפגש, אותו הנחתה העיתונאית ואשת התקשורת רינה מצליח, כלל דיונים בנוגע לאתגרי החינוך והפתרונות המערכתיים הפדגוגיים לקידום חינוך ערכי ודמוקרטי וחוסר השתתפותן של נשים במשחק הפוליטי. בתחילת המפגש אמרה מצליח כי ״לנשים הרבה יותר קשה להתמודד ולכן הצלחתכן צריכה להיות מוערכת".

כץ סיפרה על כהונתה במשרד החינוך והציגה את חזונה בתחום במסגרתו תהפוך את מערכת החינוך בהרצליה למובילה בישראל על ידי שינוי סדרי העדיפויות והכנסת שיטות לימוד חדשניות וקידום ערכי דמוקרטיה וסובלנות תוך התאמתן באופן מלא לדור התלמידים של המאה העשרים ואחת.

 מפגש שכונתי 

ביום שישי שעבר התקיימה פגישה של כ-30 חברי ועד שכונת הרצליה הצעירה, ועד מתנדב הפועל למען שיפור איכות החיים בשכונה מזה 20 שנים ומונה כ- 40 חברים ופעילים, עם המועמדים לראשות העיר. למפגש הגיעו שלושת המועדים לראשות העיר: מישל מורג, מאיה כץ ואיל פביאן. ראש העירייה, משה פדלון, נעדר מהמפגש.

המפגש נמשך שעתיים וחצי, ובמהלכו כל מועמד הציג בנפרד את תוכניתו ודעותיו בנושאים השונים של העיר והשכונה במשך 10 דקות, ולאחר מכן השיב כל מועמד במשך כ-25 דקות למספר שאלות זהות, ולשאלות נוספות של חברי הועד, כשהמפגש מתנהל ברוח טובה, למרות שאלות קשות שהוצגו וחילוקי דעות מדי פעם. במהלך המפגש עלו נושאים עירוניים חשובים ביותר ובהם הטענות נגד תוכנית המתאר, בעיות תחבורה, תשתית, שטחים ירוקים בעיר, חוף הים, שבילי אופניים ותחבורה ציבורית, וכן עלו נושאים שכונתיים בעייתיים שמדאיגים את תושבי השכונה, ובהם כאמור התוכנית המגלומנית לטענתם של פינוי בינוי שיכון דרום.    

בנוסף נדונו נושאי בניה נוספים: השפעת תוכנית המתאר על השכונה, בעיות תחבורה, חינוך ובניית בי"ס יסודי נוסף בשכונה, שמירת מתחם התעש כריאה ירוקה ופארק מטרופוליני, ומניעת כל בניה בו, מניעת בניה גבוהה בשכונה, בנייה לאלתר של אולם ספורט לחטיבת זאב, הוספת שטחים ירוקים והכשרת השביל השכונתי אותו מבקש ועד השכונה מזה שנים, סלילת שבילי אופניים, ושיפור הנגישות והתחבורה הציבורית מהשכונה לעיר.

בוועד השכונה אמרו לאחר המפגש: "ועד השכונה וחבריו רואים חשיבות רבה למפגש ולדברים שנאמרו בו".

מאיה כץ בכנס (צילום: פרטי)

מאיה כץ בכנס (צילום: פרטי)

 

  

 

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
יריד התעסוקה בכפר סבא
יריד התעסוקה לנוער בכפר סבא
להקת שלווה , בין המופיעים בפסטיבל הכליזמרים בצפת
פסטיבל הכליזמרים ה -32 בצפת
מירית שקד ברק תומכת ברפי סער
"אמן בוחר אמן"
קיץ הכי ישראלי
קיץ הכי ישראלי
שביל החושים
מחזירים את הטבע לעיר
מלחמת השלטים
"היית שתול על פלגי אהבת אדם"