הרצליה

מאיה כץ הציעה לקיים פאנל בחירות בתיכונים

ראש העירייה סירב להצעה: "החוק קובע כי אין לעשות תעמולת בחירות בתוך שטחי בית הספר 21 יום לפני מועד הבחירות"

שרון יונתן 18/10/2018
מאיה כץ הציעה לקיים פאנל בחירות בתיכונים
מאיה כץ. הציע לקיים פאנל בתיכונים (צילום: אלן שיבר)

מאיה כץ, מ"מ וסגנית ראש העירייה ומועמדת בבחירות לראשות העירייה מטעם סיעת "קהילה, צעירים וסביבה נטו", פנתה ביום שלישי במכתב לראש העירייה משה פדלון ובו היא מבקשת לקיים פאנל בחירות בבתי הספר התיכונים עם כל המועמדים לראשות ולמועצת העיר.

"במערכות הבחירות הקודמות, התקיימו בבתי הספר התיכוניים פאנלים מתוך מטרה לחשוף את תלמידי כיתות י"ב למערכת הבחירות העירונית, אשר להם תהיה זו הפעם הראשונה בה יזכו להצביע ולממש את זכותם הדמוקרטית כתושבי העיר הרצליה", כתבה כ"ץ לפדלון והוסיפה: "השנה, במסגרת מערכת הבחירות הנוכחית, משום מה עדיין לא התקיימו פאנלים מסוג זה".

בנוגע להנחיות משרד החינוך ציינה כץ  "על פי חוזר מנכ"ל משרד החינוך בשנת לימודים שבמהלכה מתקיימות בחירות לכנסת, לא ניתן להזמין לבתי הספר נציגי מפלגות 21 ימים לפני התקיימותן של הבחירות ועד למחרת יום הבחירות, אך למיטב ידיעתי, סעיף זה אינו חל על הבחירות לרשויות המקומיות".

בסיום מכתבה כתבה: "לאור העובדה שידוע לי שהנך מקיים סיורים תדירים בבתי הספר בשכבות הגיל המיועדות להצבעה ואף בשבוע שעבר ביקרת באחד התיכונים בעיר ושוחחת עם תלמידים אני סמוכה ובטוחה שכמו כולנו, גם אתה דוגל בחינוך לדמוקרטיה ומנהיגות ולכן מאמינה שכפי שקודמיך בתפקיד אישרו קיומם של פאנלים מסוג זה במסגרת בתי הספר גם אתה תרתם לטובת הנושא".

ממטה הבחירות של משה פדלון, ראש העירייה וראש רשימת "חזון וניסיון" נמסר: בדיוק כמו כשחברי הרשימה שלה חילקו שוקו ממותג בכניסה לבית הספר, גם תעמולת בחירות במוסד חינוכי היא דבר אסור. השאלה היא האם המועמדת אינה מכירה את החוק, או בוחרת להתעלם ממנו. החוק קובע כי אין לעשות תעמולת בחירות בתוך שטחי בית הספר 21 יום לפני מועד הבחירות. אין דרך לערוך פאנל עם פוליטיקאים מבלי שייאמרו דברים הנחשבים לתעמולת בחירות. לכן, נמנע מליהגרר להפרת חוק ולצערנו נסרב".

 

 

עוד בהרצליה
שרון יונתן 13/12/2018
שרון יונתן 12/12/2018
שרון יונתן 28/11/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
קק״ל אומרת תודה לכבאים
קק״ל אומרת תודה לכבאים
מי תעצור אותה?
נחשפו שתי פרשיות סמים בהרצליה
הפוליטיקה של הוד השרון
הפוליטיקה של הוד השרון
המיזם החברתי חיפאי לשנת 2018
ארבעה עצורים בגין קטטה
מחלקים דוחות
מחלקים דו"חות
עידן השילוב: מרכז בין-תחומי חדש בטכניון
מרכז בין-תחומי חדש בטכניון