הרצליה

אשת החתול

מדי לילה, כבר 17 שנה, שענת לוינסון, תושבת נווה עמל ברהצליה, יוצאת מביתה ומאכילה את 300 החתולים שמחכים לה

בילי בסרגליק 21/10/2018
אשת החתול
לוינסון. החתול זו חיה מדהימה (צילום: פרטי)

מזה 17  שנה שענת לוינסון, תושבת שכונת נווה עמל, מאכילה חתולים. מדי לילה מחכים לה 300 חתולים על מנת לקבל את מנת המזון היומית שלהם. לוינסון, גרושה + 2 , נטורופטית במקצועה, רואה בחתולי השכונה תושבים לכל דבר שזקוקים תמיכה, טיפול והאכלה יום יומית. "אני חושבת שהעירייה צריכה לדאוג לחתולי הרחוב כי כל הכסף של עמותה 'הרצליה אוהבת חיות' הולך לעיקורים וסירוסים, ולא נותר להם כסף לאוכל ולטיפולים".

לוינסון נוהגת להאכיל את חתולי הרחוב בלילות. "אלו שעות האנרגיה שלי, בלילה. אני חולת פיברומיאלגיה, ובמשך היום אני עם כאבים ותשושה, ישנה בשעות הבוקר וערה כל הלילה. אני מאמינה שחשוב וצריך לעשות פינות האכלה בעיר לחתולים, כדי שיהיה אפשר לשלוט בעיקורים וסירוסים. לחתולים אין מספיק אוכל ברחוב, אין מספיק מקורות מזון ולכן חשוב לתת להם אוכל ומים טריים כל יום. חשוב שהעירייה תצא למבצע כל כמה חודשים של עיקור וסירוס. בעבר היו כשלים בעניין אך לאחרונה החלה העירייה להשקיע בנושא של העיקור והסירוס".

לוינסון מממנת את האוכל מכיסה. "כמות החתולים גדלה בצורה משמעותית כי לא נעשו מספיק עיקורים וסירוסים ולכן העירייה צריכה לעזור וגם לממן את האוכל והטיפולים. חתולים עושים הדברה טבעית לסביבה, הם אוכלים ג'וקים ומיני מזיקים, מונעים כניסה של נחשים לחצרות ועכברים, ואני מאמינה שהם מביאים אנרגיות טובות לסביבה, הרבה אנשים לא מכירים ויודעים את החיה המדהימה הזו. אם אנשים יתרמו להוצאות של האכלה וטיפולים זה יהיה משמח, קשה לממן את הכל לבדי. החנות 'כל טוב לחי' בסוקולוב 7 בהרצליה עוזרת לנו וזה מקסים מצידם, וגם אישה בשם ניקול, ומי שרוצה לתרום בעבור המטרה החשובה הזו, יכול פשוט לתרום בחנות זו או אצלי".

 מלבד חתולי הרחוב שמחכים לענת בכל לילה, לוינסון מגדלת 14 חתולים בביתה: "הילדים שלי מאוד אוהבים את החתולים ועוזרים לי בטיפול. חבריהם באים עמנו בחופשים להאכיל אותם. אני מאמינה שחשוב להכניס לבתי הספר את החינוך לחמלה לבעלי חיים". 

 

 

 

billie@netvision.net.il

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
"צימרים מתרצים"
צביקה צרפתי עובר לאתגר חדש
 ערב סיום התוכנית
שיתוף פעולה בין תיכון רמון וילדי "גוונים"
נשיא המדינה רובי ריבלין בביח בלינסון
נשיא המדינה הגיע לבי"ח בלינסון כדי לשהות לצידה של רעייתו
עוגת ספוג עם תפוחים ושקדים
התחזית: חם
שונית האלמוגים באילת גדלה
אמבולנס ימי יופעל בכנרת