הרצליה

מי מקבל ההחלטות הרלבנטי?

בית המשפט המחוזי בת"א דן בעתירת תנועת "הרצליה למען תושביה" בנושא הסדרת הכניסות והיציאות משכונת הרצליה הילס וקבע כי על המשיבים להגיש את תשובתם בתוך 30 יום

שרון יונתן 22/10/2018
מי מקבל ההחלטות הרלבנטי?
תשובה תוך 30 יום (תמונה להמחשה iclipart)

בית המשפט המחוזי בת"א פסק ביום רביעי שעבר כי המשיבים בעתירה שהוגשה על ידי תנועת "הרצליה למען תושביה" בראשותו של עו"ד שמואל סעדיה, המתמודד בבחירות למועצת העיר, בנושא הסדרת הכניסות והיציאות לשכונת הרצליה הילס, צריכים להגיש את תשובתם תוך 30 יום. המשיבים בעתירה הם עיריית הרצליה, העומד בראשה משה פדלון, מ"מ וסגניתו מאיה כץ, שהיא גם מחזיקת תיק התחבורה, ומשרד התחבורה.

העתירה נסובה בעניין הסדרת הכניסות והיציאות לשכונת הרצליה הילס החדשה (נמצאת בהרצליה ב' בקרבת מחלף הסירה) ישירות אל כביש החוף באופן שלא יכביד על המצב הקשה ממילא של  יציאות וכניסות  להרצליה ב' והרצליה פיתוח. בעתירתו טען עו"ד סעדיה כי חובת הסבירות המידתיות המוטלת על העירייה ואכיפת הבטחות והתחייבות ראש העירייה וממלאת מקומו מחייבות כי היציאות והכניסות של הרצליה הילס תהיינה ישירות אל כביש החוף וכי מצב העניינים עלול להשפיע על כל תושבי העיר הרצליה ותנועתם ממזרח למערב ולהפך.

בעתירה מובא ציטוט מראיון שהעניק משה פדלון ל"קול הרצליה" בחודש יולי האחרון ובו אמר: "יש לנו בעיה ואבקש משר התחבורה לא לפתוח את היציאה מכביש איילון דרום העתידי להרצליה באזור המשטרה. אני לא אתן לזה יד כי זה יפקוק לנו את כל העיר".

השופט שאול שוחט, סגן נשיא בית המשפט המחוזי,  קבע בהחלטתו: "לטענת העותר, ההחלטה בדבר הסדר הגישה התחבורתית לעיר היא בידי המשיב 2, הלא הוא ראש העיר. עם זאת, נדרשת הבהרה לגבי מהות מקבל ההחלטות הרלבנטי לעתירה זו – המשיב 2 בהיותו ראש העיר או המשיב 4 בתור המשרד הממשלתי האחראי על דרכים והסדרי התחבורה במדינה, או שמא מדובר בפרי שיתוף פעולה בין המשיבים 1-3 לבין המשיב 4. לפיכך מתבקשים המשיבים להגיש תגובה מקדמית לעתירה לשם הבהרת המצב העובדתי והמשפטי וזאת תוך 30 ימים ממתן החלטתי זו".

  

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
סרט פרשת אונקולוס הגיע לדרום
הרוג בתאונת אופנוע
רוכב אופנוע נהרג בתאונה בכביש 5 סמוך לצומת גיתי
גופת אדם אותרה בטבריה
גופת אדם אותרה בטבריה
המסע של תלמידי שקמה בפולין
תלמידי ראשון לציון הצעירים מקיימים פעילות משותפת עם עולים חדשים
טוב למען האחר
האלופים הם האבות שמתמידים ומגיעים
"האלופים הם האבות שמתמידים ומגיעים"
פצוע קשה בשריפה בהוסטל בקריות
איבדה את הפסגה