הרצליה

בוטלה הרצאת שר החינוך בבית קינן

חבר המועצה יריב פישר טען כי הרצאתו של שר החינוך העומד בראש מפלגת "הבית היהודי" בנכס עירוני מהווה הפרה של הנחיות משרד הפנים בתקופת בחירות. עיריית הרצליה ביטלה את ההרצאה

שרון יונתן 24/10/2018
בוטלה הרצאת שר החינוך בבית קינן
נפתלי בנט. לא יגיע בלית קינן (צילום ארכיון: ששון תירם)

הרצאתו של נפתלי בנט, שר החינוך, שהייתה מיועדת להתקיים מחר (חמישי) בבית קינן בהרצליה בוטלה עקב פניית סיעת "יש עתיד" ליועצת המשפטית של העירייה, עו"ד ענת בהרב קרן.                                                                                  

חבר המועצה יריב פישר, העומד בראש סיעת "יש עתיד", כתב בפנייתו, אותה הפנה גם למבקר המדינה, מבקר העירייה וועדת הבחירות: "להפתעתי הרבה, מסתבר כי ל'בית היהודי' הותר לקיים חוג בית בבית קינן, הנחשב לנכס עירוני, ארבעה ימים לפני הבחירות, במסווה של הרצאה של השר נפתלי בנט. על פי סעיף 2 בחוזר המנכ"ל נכתב בפירוש כי 'לא יעשה שימוש במשאבי הרשות המקומית לצרכי מערכת הבחירות. שימוש מעין זה כאשר הוא נעשה בקשר עם תעמולת בחירות מהווה עבירה פלילית דרכי תעמולה".

כאמור, בעקבות פנייתו של פישר הודיעה העירייה כעבור מספר שעות כי האירוע בוטל.                                             

מהעירייה  נמסר: "בבית קינן נערכות מזה מספר שנים הרצאות בנושאים שונים, במסגרתן הרצו נבחרי צבור- שרים וחברי כנסת, מכל קצוות הקשת הפוליטית , וללא קשר לשיוכם הפוליטי. גם הרצאה זאת תואמה ע"י מנהל בית קינן ללא קשר לבחירות, ואין כל מקום לטענה כי יועדה להיות "חוג בית". עם זאת, לאור הסמיכות למועד הבחירות ועל מנת להמשיך ולקיים את ההרצאות ללא חשש מהקשרים פוליטיים הוחלט שלא לקיימה במועד זה".

   

 

 

 


 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
מחאת הארנונה ברעננה יצאה לדרך
מחאת הארנונה ברעננה יצאה לדרך
ישחקו הנערים לפנינו
קיבלו חסות
אוריאל טרוצקי. מרעננה לנבחרת אורוגוואי
מרעננה לנבחרת הסלסטה
בית הכנסת האשכנזי
מתפללים לימים טובים
נטעה יתד
פעוט ננעל ברכב בגבעת ח"ן
מעמד החתימה על ההסכם
הסכם קיבוצי חדש לעובדי "טבע" בכפר סבא