הרצליה

הישג למע' החינוך

כ-320 בוגרים בהרצליה (כ-29.7% מסך כל הבוגרים) ניגשו בשנת 2017 לבגרות ברמת 5 יחידות מתמטיקה, בעוד הממוצע הארצי עומד על 14.3%

שרון יונתן 25/10/2018
הישגים במתמטיקה (תמונה להמחשה iclipart)

הישג מצוין למערכת החינוך בהרצליה. כ-320 בוגרים בהרצליה (כ-29.7% מסך כל הבוגרים) ניגשו בשנת 2017 לבגרות ברמת 5 יחידות מתמטיקה, בעוד הממוצע הארצי עומד על 14.3%. על פי נתוני "מפת המצוינות של ישראל" שעיבדה "קרן טראמפ, שיעור בוגרי 5 היחידות במתמטיקה ברמת השרון הוא הגבוה ביותר בארץ עם 40.7% והרצליה תופסת את המקום השמיני בארץ והראשון מבין 15 הערים הגדולות.

על אף שאחוז בוגרי 5 היחידות בעיר הוא מהגבוהים בארץ המגמה שמציגה הרצליה אינה קבועה ובין השנים 2010 ל-2016 ניתן לראות עליות וירידות קלות. בשנת 2017 נרשמה עליה מרשימה של 35% בשיעור בוגרי 5 היחידות מתמטיקה שמביאה את הרצליה לשיא חדש.

אלי הורביץ, מנכ"ל קרן טראמפ: "יש ראשי ערים שלקחו את הנושא מאוד ברצינות, הם הגדירו יעדים ומדדים, השקיעו במורים ובתלמידים, והתוצאות לא איחרו להגיע. עכשיו, לקראת הבחירות לרשויות המקומיות, הגיע הזמן לשים לב למספרים בעיר שלכם ולבוא חשבון, לטובה ולשיפור".

מראש העירייה משה פדלון, העומד בראש רשימת "חזון וניסיון" למועצת העיר, נמסר בתגובה לנתונים: "האסטרטגיה החינוכית שלנו מצליחה ובגדול. בזכות העובדה שהרצליה היא בין הערים המובילות בסכום ההשקעה לתלמיד, שוב זינקנו השנה באחוזי הזכאות לבגרות ב-4% ל-89%. גם הזינוק ב-35% הוא תוצאה של מדיניות שרואים בשטח. ואני קורא לבוחרות ולבוחרים ביום שלישי להגיע לקלפיות ולהבטיח שהמגמה החיובית במערכת החינוך תימשך. שאפו גדול לסגניתי איה פרישקולניק ולכל העוסקים במלאכה החשובה".

 

 

 

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
גבר נדקר למוות בבאר שבע
"52 שנה אני מתאמנת לראות את הטוב"
כתב אישום בגין תקיפה במרכז הוד השרון
כתב אישום בגין תקיפה במרכז הוד"ש
דוברת וייזר. להרחיב את מנעד השירותים
משרד החינוך אישר פתיחת שתי כיתות לחינוך המיוחד ברמת השרון
שומרת על איזון
ישנן בנות
עוד יונתן שוב, עוסק בתחום נזקי הגוף, תאונות דרכים ודיני תעבורה.
פיצויי עתק לנהג שאיבד שליטה על הרכב בגלל חרק מעופף
הדמיית פרויקט אלמוג כרמל מערב
פרויקט ההתחדשות העירונית מהגדולים בחיפה ובצפון יוצא לדרך