הרצליה

הישג למע' החינוך

כ-320 בוגרים בהרצליה (כ-29.7% מסך כל הבוגרים) ניגשו בשנת 2017 לבגרות ברמת 5 יחידות מתמטיקה, בעוד הממוצע הארצי עומד על 14.3%

שרון יונתן 25/10/2018
הישגים במתמטיקה (תמונה להמחשה iclipart)

הישג מצוין למערכת החינוך בהרצליה. כ-320 בוגרים בהרצליה (כ-29.7% מסך כל הבוגרים) ניגשו בשנת 2017 לבגרות ברמת 5 יחידות מתמטיקה, בעוד הממוצע הארצי עומד על 14.3%. על פי נתוני "מפת המצוינות של ישראל" שעיבדה "קרן טראמפ, שיעור בוגרי 5 היחידות במתמטיקה ברמת השרון הוא הגבוה ביותר בארץ עם 40.7% והרצליה תופסת את המקום השמיני בארץ והראשון מבין 15 הערים הגדולות.

על אף שאחוז בוגרי 5 היחידות בעיר הוא מהגבוהים בארץ המגמה שמציגה הרצליה אינה קבועה ובין השנים 2010 ל-2016 ניתן לראות עליות וירידות קלות. בשנת 2017 נרשמה עליה מרשימה של 35% בשיעור בוגרי 5 היחידות מתמטיקה שמביאה את הרצליה לשיא חדש.

אלי הורביץ, מנכ"ל קרן טראמפ: "יש ראשי ערים שלקחו את הנושא מאוד ברצינות, הם הגדירו יעדים ומדדים, השקיעו במורים ובתלמידים, והתוצאות לא איחרו להגיע. עכשיו, לקראת הבחירות לרשויות המקומיות, הגיע הזמן לשים לב למספרים בעיר שלכם ולבוא חשבון, לטובה ולשיפור".

מראש העירייה משה פדלון, העומד בראש רשימת "חזון וניסיון" למועצת העיר, נמסר בתגובה לנתונים: "האסטרטגיה החינוכית שלנו מצליחה ובגדול. בזכות העובדה שהרצליה היא בין הערים המובילות בסכום ההשקעה לתלמיד, שוב זינקנו השנה באחוזי הזכאות לבגרות ב-4% ל-89%. גם הזינוק ב-35% הוא תוצאה של מדיניות שרואים בשטח. ואני קורא לבוחרות ולבוחרים ביום שלישי להגיע לקלפיות ולהבטיח שהמגמה החיובית במערכת החינוך תימשך. שאפו גדול לסגניתי איה פרישקולניק ולכל העוסקים במלאכה החשובה".

 

 

 

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
גבר נרצח בקטטה בת"א
פסולת אלקטרונית
עיצומים כספיים על תאגידי מיחזור
שני אחים הואשמו בגניבות מבתי עסק
אלכוהול מזויף נמצא בבית עסק בכפר סבא
שחקני אתלטיקו מדריד בישראל
שחקני אתלטיקו מדריד בישראל
אמא טלי ותלתלי עם מתנה
פורים בחוצות המפרץ
מתכון להכנת קוקטייל מלבי
מתכון להכנת קוקטייל מלבי
אוטובוס של חברת מטרופולין
חברת מטרופולין הקדימה שני קווים מרעננה