הרצליה

האם האירוע שהתקיים בבית הכנסת בהשתתפות פדלון ווייס חוקי?

עו"ד לייזה גולדברג פרחיה, המתגוררת בסמיכות לבית הכנסת עולי לוב ברחוב קיבוץ גלויות בנווה עמל, טוענת כי בית הכנסת הוא נכס עירוני ולפי חוקי הבחירות אסור לקיים שם אירוע לטובת הבחירות

שרון יונתן 25/10/2018
האם האירוע שהתקיים בבית הכנסת בהשתתפות פדלון ווייס חוקי?
צבי וייס. אין שום איסור (צילום: פרטי)

 האם האירוע שהתקיים בתחילת השבוע בבית הכנסת עולי לוב ברחוב קיבוץ גלויות בנווה עמל היה חוקי? עו"ד לייזה גולדברג פרחיה, המתגוררת בסמיכות לבית הכנסת, טוענת כי על פי החלטת ועדה מחוזית מחודש ינואר חל איסור על קיום אירועים ושמחות. בעקבות קיום האירוע הגישה עו"ד גולדברג פרחיה תלונה למשטרה נגד ראש העירייה משה פדלון וחבר המועצה צבי וייס שנכחו באירוע.

בשנים האחרונות התקיים מאבק משפטי בין לייזה גולדברג פרחיה לבית הכנסת, מאחר שעל חלק משטחה נמצא בית הכנסת, כאשר העירייה רצתה להפקיע שטח זה ממנה ומתושבים נוספים.

בשבוע שעבר, פסק בית המשפט השלום בת"א כי הוא מקבל את עמדת העירייה לפיה בחודש ספטמבר נכנסה לתוקף תכנית מפורטת אשר לפיה שטח המריבה חדל להיות בבעלות התושבים, כך שפסק דין מינואר 2014 המורה על פינוי בית הכנסת מבוטל.

לייזה גולדברג פרחיה אמרה השבוע: "ראש העירייה וחבר המועצה וייס, בהיותם מודעים להוראות התכנית ולאיסור קיום אירועים מגיעים לאירוע ההמוני תוך הפרת הוראות הוועדה המחוזית ( גוף שיפוטי) והוראות התכנית. האירוע היה אירוע "שמחה" ו"הכרת תודה" לראש העירייה וחבר המועצה על הצלחתם בהפקעת בית הכנסת משטחנו ועידוד המשתתפים להצביע בבחירות הקרובות לפדלון. מאחר והתכנית אושרה, למעשה בית הכנסת הוא נכס עירוני ולפי חוקי הבחירות אסור לקיים שם אירוע לטובת הבחירות. ראש העירייה המכהן וחבר המועצה וייס מנצלים את כוחם ואת מנגנון העיריה כדי לקיים את האירוע. כל השולחנות והכסאות הובאו למקום ברכה של עירית הרצליה".

ממטה הבחירות של ראש העירייה נמסר בתגובה: "בית המשפט קבע כי אין צורך לפנות את בית הכנסת אם תוצג תכנית להסדרתו, וכזו הוצגה. לכן הטענות על אי-חוקיותו מופרכות. ראש העירייה עזב את המקום בסמוך לשעה 20:30 והמשיך לחוג בית בו פגש עשרות תושבים".

צבי וייס מסר בתגובה: "האירוע היה כדי לחגוג את סיום סכנת הפינוי שריחפה על בית הכנסת מספר שנים. אין שום איסור לקיים אירוע חד פעמי. אני לא מתבייש להודות לראש העירייה שהגיע להישג כזה שמנע את סגירת בית הכנסת. אם אחרי 60 שנים הוסר האיום על פינוי בית הכנסת אז בהחלט שמותר לחגוג זאת וכך עשינו".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                               

 

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
ישיבת מועצת העיר אילת
פינוי בינוי בדרך לאילת
צעיר נדקר בשכונת קפלן בכפר סבא
פעילויות הקיץ בטכנודע חדרה
פעילויות הקיץ בטכנודע חדרה
הרוחות סערו בישיבת המועצה
הוארך מעצרו של בנו ריינהורן החשוד בעבירות מין
ארבעה מי יודע?
ארבעה מי יודע?
אישום: גבר בן 25 מטייבה הצית חנות בכפר סבא
רמב"ם: השתלת הכליה ה-40 במספר בילדים