הרצליה

"הציבור אמר את דברו"

משה פדלון חוגג ניצחון וקדנציה שנייה בכיסא ראש עיריית הרצליה

שרון יונתן 31/10/2018
משה פדלון בחגיגת הניצחון בליל הבחירות (צילום: שרון יונתן)

 בזמן שחלף מסגירת קלפיות ועד שהגיעה התוצאה הסופית שבישרה על ניצחונו של משה פדלון בבחירות לראשות העירייה התקבצו עשרות מאוהדיו ותומכיו מחוץ למטה הבחירות ברחוב סוקולוב 4. לאט לאט זרמו הידיעות על היתרון של פדלון על פני מאיה כץ, מ"מ וסגניתו שהפכה ליריבתו הפוליטית.                                                                        

למרות היתרון שהסתמן מהתחלת הספירה התומכים שמרו על איפוק עד השעה 24:50. אז נפתחה דלת המטה והאיש שיצא החוצה בישר "מברוק, ניצחנו". זה היה האות לתחילת חגיגות הניצחון של משה פדלון, שימשיך לקדנציה שנייה כראש העירייה. לאחר שתוזזו בטעות לשער העיר חזרו אוהדיו לרחבה שמול המטה. בשעה 1:20 הגיע פדלון מלווה בבני משפחתו והחגיגה החלה. אז כבר היו במקום כ-300 תושבים שחסמו באישור המשטרה את הכביש לחגיגות ספונטאניות שנמשכו לתוך הלילה. פדלון התקבל בקריאות קצובות "משה פדלון" ובשירת "הלילה לילה לילה, שמחה גדולה הלילה", הונף על כתפיים ובקבוקי השמפניה נפתחו.                                                       

לאחר שנרגעה החגיגה התייצב פדלון, מלווה בשלושת ילדיו (שירי, רן ואורי) מול קהל תומכיו כשהוא רטוב ונרגש ואמר: "ניצחנו בגדול. הרצליה תמשיך להיות בידיים טובות. זה המקום להודות לתושבי העיר שנתנו בי אמון ובחרו אותי לקדנציה נוספת. יש לנו עיר נהדרת ומובילה בכל התחומים. אנחנו נמשיך להשקיע בחינוך, בתרבות, בניקיון העיר, נצמצם פערים בדיור והכל למען תושבי הרצליה. זה המקום להודות לאנשים טובים שחיבקו אותנו, חברים אמיתיים שליוו אותנו לאורך כל הדרך והאמינו בניצחון היום. ממחר אני ראש העירייה של כולם".                                                            

פדלון הודה בהתרגשות לבני משפחתו: "אני רוצה להודות בראש ובראשונה לאשתי לילך שמלווה אותי, תומכת ומחבקת והכל למען ההצלחה שלי. אשת חיל מי ימצא. רוצה להודות לילדים האהובים שלי שתמכו, עודדו, חיבקו ועשו הכל למען ההצלחה שלי. רוצה להודות לבת שלי, שירי, שעשתה הכל כדי שאצליח. אני רוצה להודות לרן שעבד קשה והביא חברים מכל הארץ. אני רוצה להודות לאורי שניהל את הקמפיין ועשה עבודה מצוינת. אסטרטג ברמה בינלאומית".                               

פדלון המשיך: "אני מודה לכל חברי הסיעה, מאיה ועד נדיה כהן. לכל הפעילים והחברים שתמכו וסייעו והביאו אותנו לנצח בענק. אוהב אתכם. יש פה מאות אנשים שאני רוצה להודות להם. אני מבטיח להביא את הרצליה לגבהים חדשים ומה שהכי חשוב, מחר אני ראש עירייה של כולם".                          

לאחר שנשא דברים עבר פדלון אחד אחד, כמו חתן ביום חתונתו, והודה לכל תומכיו, מראות שהזכירו את זכייתו מלפני חמש שנים, אז כזכור בסיבוב השני.                                        

 לאחר שהתפנה מההמולה אמר פדלון "ללוקאל": "הרגשה מצוינת. הציבור אמר את דברו".

 משה, היה לך חשש שלא תנצח?

 "לא. הייתי בטוח במאה אחוזים שאנצח כי ראיתי את החיבוק והאהבה של התושבים שיודעים מה עשיתי כל השנים למענם והם החזירו לי על זה בקלפי ואנחנו רואים את התוצאות שלהם".

 יש אפשרות שמאיה תהיה שוב סגנית שלך?

 "אני לא יודע שום דבר ועדיין מקדם לדבר. אין לי עדיין את כל התוצאות ולכן אני לא יכול לקבל שום החלטה".              

 איה פרישקולניק, סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק החינוך, הוסיפה: "אני מתרגשת מאוד והתחושה היא נפלאה ונהדרת. תחושה שאנשים מעריכים את העשייה הנפלאה שלנו במהלך חמש השנים האחרונות ועל השירות לתושב, נתינה וטוב לב. חשיבה על כל תושב ותושב. אני מקווה שבחמש השנים הבאות נוכל להגשים את כל החלומות שלנו וליישם את התוכניות שלנו".

 היה לך חשש שתפסידו?

 "אף פעם לא. האמנתי בעצמנו וידעתי שהעשייה שלנו תוביל לניצחון".

  המערכת הפוליטית מגיבה לתוצאות

 למרות חילופי ראשי הסיעה, סיעת מרצ עשויה לשמור על כוחה במועצה, 3 מנדטים (לפי אישור התוצאות הסופיות). עופר לוי, ראש הסיעה, אמר למחרת הבחירות: "אנחנו רוצים להגיד תודה לכל הפעילים המתנדבים והתומכים שלנו. עשינו כאן דבר יפה ומסתמן שהפכנו לסיעה הגדולה והחזקה במועצה הנכנסת. אנחנו מברכים את ראש העיר פדלון על הבחירה המחודשת. נחכה לתוצאות הסופיות, ננוח קצת ונפשיל שרוולים לקראת העבודה המרובה במועצה בחמש השנים הבאות".

מי שעשוי למצוא את עצמו מחוץ למועצה הוא חבר המועצה ירון עולמי שהתנדנד ביום רביעי בין כניסה למועצה או הישארות בחוץ. עולמי כתב בדף הפייסבוק שלו:

"ראשית אני רוצה לברך את ראש העיר משה פדלון על הניצחון בבחירות. בלי קשר לתוצאות המאכזבות מאוד מבחינתי,כאן המקום להודות למאות הפעילים והמתנדבים של המטה, לבוחרות ולבוחרים, ולמשפחה שלי שתמכה, עודדה ודחפה אותי כל העת. יהיה את הזמן לנתח ולהסיק את המסקנות ממפח הנפש, או להתעודד מזה שאני בכלל עדיין במועצה, אבל אני גאה בקמפיין שהרמנו, בדרך האצילית בה בחרנו, ומבקש להודות לכולם מקרב לב".

סיעת גשר שמרה על כוחה עם מנדט בודד. אלעד צדיקוב, ראש הסיעה, אמר ביום רביעי: "ראשית אני רוצה לברך את ראש העיר משה פדלון על הניצחון בבחירות. בלי קשר לתוצאות המאכזבות מאוד מבחינתי, כאן המקום להודות למאות הפעילים והמתנדבים של המטה, לבוחרות ולבוחרים, ולמשפחה שלי שתמכה, עודדה ודחפה אותי כל העת. אני גאה בקמפיין שהרמנו, בדרך האצילית בה בחרנו, ומבקש להודות לכולם מקרב לב".


 

 

שרון יונתן

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
פצועים בשריפה בקריות
הזנחה בגינת סירקין
הזנחה בגינת סירקין
תלמידות בבית הספר גולדה בכפר סבא
כפר סבא בוחרת בשוויון מגדרי
"התביישתי כתושבת רעננה"
הפוליטיקה של רמת השרון
סגן ראש העיר ויור באמונה , חיים גולדמן
גולדמן קורא לסיעה הדתית להתאחד
נפטר סגן ראש עיריית קריית גת
פסטיבל "חנוכה-חג שמן הזית הישראלי"