הרצליה

קרע בלתי ניתן לאיחוי (טור פרשנות)

למרות התשובות הדיפלומטיות שנתנו פדלון וכץ לשאלה האם יש סיכוי שהיא תשמש שוב כסגניתו, ברור לכל שהתשובה לכך היא שלילי חזק. בניגוד לחמש השנים הקודמות, הפעם צפוי פדלון להיתקל באופוזיציה לוחמנית שבראשה תעמוד כץ

שרון יונתן 01/11/2018
פדלון (צילום: רמי גרידיש) וכץ (צילום: אלעד גוטמן)

מערכת הבחירות לראשות העירייה בהרצליה הייתה מעניינת ומלאה בהשמצות, דבר שהוא לצערנו די שגרתי במרבית הרשויות המקומיות בארץ, כך שלא צריך להתרגש במיוחד. העובדה שמאיה כץ, מ"מ וסגניתו של משה פדלון בחמש השנים האחרונות, יצאה להתמודדות מולו, הפכה את המערכת ליצרית במיוחד ובעצם החייאתה אותה מחדש. ללא התמודדות של כץ, לא היה בכלל ספק מי המנצח.                    

פדלון, שמולו עמדו שלושה מתמודדים, קיבל יותר ממחצית מקולות הבוחרים שהעניקו לו את אמונם לקדנציה נוספת, ניצח בפער משמעותי ועל כך הוא ראוי לכל המחמאות ויש לברך אותו.                                                                     

כץ, שעשתה תוצאה יפה מאוד במערכת הבחירות הראשונה שלה לראשות העירייה, ניסתה להעביר מסר שלמרות שהיא רק בת 32 היא בעלת ניסיון עשיר וראויה לניהול העיר. מרבית תושבי העיר סברו אחרת. אולי לחלקם הפריע גילה הצעיר יחסית, אולי לחלקם הפריע שהיא הייתה יד ימינו של פדלון במשך ארבע שנים וחצי עד שיצאה להתמודדות מולו, ולא לשכוח עובדה מאוד בסיסית, קשה מאוד עד בלתי אפשרי להדיח ראש עירייה מכהן בעיר מוצלחת כמו הרצליה.                    

בניגוד לחמש השנים הקודמות, הפעם צפוי פדלון להיתקל באופוזיציה לוחמנית. למרות התשובות הדיפלומטיות שנתנו פדלון וכץ לשאלה האם יש סיכוי שהיא תשמש שוב כסגניתו, ברור לכל שהתשובה לכך היא שלילי חזק. אין סיכוי בעולם שזה יקרה, מצד שני המועמדים. הקרע בין הצדדים הוא כה עמוק ובלתי ניתן לאיחוי.  

אם בקדנציה הקודמת הייתה לפדלון אופוזיציה בדמותו של חבר מועצה אחד (יריב פישר), הפעם מספר חברי האופוזיציה צפוי בסיטואציה מסוימת לנשוק לעשרה, כאשר שתי סיעות בה יהיו דומיננטיות במיוחד, סיעתה של מאיה כץ ויש עתיד בראשות יריב פישר. ההערכה היא שפדלון יצרף לקואליציה (שוב) את שלוש הסיעות הדתיות (ש"ס, הבית היהודי וגשר), מרצ בראשות עופר לוי, דרך החינוך בראשות אורן אוריאלי וירון עולמי (אם יכנס למועצה). 


עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
תערוכה 'סלע אדם' במוזיאון בת ים לאמנות
פיילוט חדש בביה"ס בהרצליה
כמה זמן לוקח להתקין ברזייה?
כמה זמן לוקח להתקין ברזייה?
חינוך וקהילה בכפר סבא
חינוך וקהילה בכפר סבא
חשד: נהג שיכור ובמהירות מופרזת
ההייטק של הוראת המתמטיקה
מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית
"משפחה יוצרת"
הבימבולנס הראשון של מדא באילת מציל חיים
הבימבולנס הראשון של מד"א באילת