הרצליה

קרע בלתי ניתן לאיחוי (טור פרשנות)

למרות התשובות הדיפלומטיות שנתנו פדלון וכץ לשאלה האם יש סיכוי שהיא תשמש שוב כסגניתו, ברור לכל שהתשובה לכך היא שלילי חזק. בניגוד לחמש השנים הקודמות, הפעם צפוי פדלון להיתקל באופוזיציה לוחמנית שבראשה תעמוד כץ

שרון יונתן 01/11/2018
פדלון (צילום: רמי גרידיש) וכץ (צילום: אלעד גוטמן)

מערכת הבחירות לראשות העירייה בהרצליה הייתה מעניינת ומלאה בהשמצות, דבר שהוא לצערנו די שגרתי במרבית הרשויות המקומיות בארץ, כך שלא צריך להתרגש במיוחד. העובדה שמאיה כץ, מ"מ וסגניתו של משה פדלון בחמש השנים האחרונות, יצאה להתמודדות מולו, הפכה את המערכת ליצרית במיוחד ובעצם החייאתה אותה מחדש. ללא התמודדות של כץ, לא היה בכלל ספק מי המנצח.                    

פדלון, שמולו עמדו שלושה מתמודדים, קיבל יותר ממחצית מקולות הבוחרים שהעניקו לו את אמונם לקדנציה נוספת, ניצח בפער משמעותי ועל כך הוא ראוי לכל המחמאות ויש לברך אותו.                                                                     

כץ, שעשתה תוצאה יפה מאוד במערכת הבחירות הראשונה שלה לראשות העירייה, ניסתה להעביר מסר שלמרות שהיא רק בת 32 היא בעלת ניסיון עשיר וראויה לניהול העיר. מרבית תושבי העיר סברו אחרת. אולי לחלקם הפריע גילה הצעיר יחסית, אולי לחלקם הפריע שהיא הייתה יד ימינו של פדלון במשך ארבע שנים וחצי עד שיצאה להתמודדות מולו, ולא לשכוח עובדה מאוד בסיסית, קשה מאוד עד בלתי אפשרי להדיח ראש עירייה מכהן בעיר מוצלחת כמו הרצליה.                    

בניגוד לחמש השנים הקודמות, הפעם צפוי פדלון להיתקל באופוזיציה לוחמנית. למרות התשובות הדיפלומטיות שנתנו פדלון וכץ לשאלה האם יש סיכוי שהיא תשמש שוב כסגניתו, ברור לכל שהתשובה לכך היא שלילי חזק. אין סיכוי בעולם שזה יקרה, מצד שני המועמדים. הקרע בין הצדדים הוא כה עמוק ובלתי ניתן לאיחוי.  

אם בקדנציה הקודמת הייתה לפדלון אופוזיציה בדמותו של חבר מועצה אחד (יריב פישר), הפעם מספר חברי האופוזיציה צפוי בסיטואציה מסוימת לנשוק לעשרה, כאשר שתי סיעות בה יהיו דומיננטיות במיוחד, סיעתה של מאיה כץ ויש עתיד בראשות יריב פישר. ההערכה היא שפדלון יצרף לקואליציה (שוב) את שלוש הסיעות הדתיות (ש"ס, הבית היהודי וגשר), מרצ בראשות עופר לוי, דרך החינוך בראשות אורן אוריאלי וירון עולמי (אם יכנס למועצה). 


עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
מאסר בפועל לגבר שהצית אש וגרם לנזק
מאסר בפועל לגבר שהצית אש וגרם לנזק
הותרו לפרסום שמות החיילים שנרצחו בפיגוע בצומת אסף
גמלאי רחובות: תלמידי העיר מחכים לכם!
מימין: אלי אלוש, דרורה כהן ולורן עייאש-חברי הרשימה הדתית המאוחדת
בקיעים ראשונים בקואליציה של חיים ברוידא
הגינה ברחוב בוסל. ההורים מתלוננים
הזנחה בגינה הציבורית ברחוב בוסל בהרצליה
איך לבחור נכון ריהוט לחדר ילדים
איך לבחור נכון ריהוט לחדר ילדים
הוסרה הצעה לסדר להפעלת שאטלים בשבת
הוסרה הצעה להפעלת שאטלים בשבת
בואינג קובעת שיאים חדשים של מסירת מטוסים