הרצליה

המו"מ להרכבת קואליציה נמשך

ראש העירייה נפגש עם ראשי הסיעות, בכלל זה מאיה כץ, יריבתו בבחירות האחרונות, אולם עדיין לא חתם עם אף אחד מהם על הסכם קואליציוני

שרון יונתן 15/11/2018
כץ. נצא בהודעה מסודרת (צילום: אלעד גוטמן)

שבועיים לאחר הבחירות בהן זכה משה פדלון לקדנציה שנייה והקואליציה בראשותו עדיין לא הוקמה. המשא ומתן עם הסיעות השונות מתנהל בעצלתיים, אבל ככל הנראה עד סוף שבוע הבא, לכל המאוחר, מבנה הקואליציה יסגר וההסכמים הקואליציוניים יובאו לאישור המועצה בישיבה חגיגית שתתקיים ביום רביעי בעוד כשבועיים (28 לחודש) באולם הספורט של תיכון היובל.                                                       

במסגרת פגישותיו בשבוע שעבר עם כל ראשי הסיעות נפגש פדלון גם עם מאיה כץ, יריבתו בבחירות האחרונות. שמועות עקשניות בקרב גורמים פוליטיים דיברו השבוע כי בין השניים מתנהל מו"מ על כניסתה של סיעת "צעירים קהילה וסביבה נטו" לקואליציה בראשותו של פדלון כאשר כץ תשמש שוב כסגניתו.                                                                                    

כץ לא מסרה שום מידע בעניין זה פרט לעובדה שאכן התקיימה פגישה ביניהם. כץ ציינה כי תצא בהודעה מסודרת בשבוע הבא כאשר יסתיימו המגעים עם כל הסיעות. אם לא יקרו התפתחויות יוצאות דופן כץ תשב באופוזיציה עם סיעת יש עתיד בראשותו של יריב פישר.                                                     

נכון לכתיבת שורות אלו, עדיין לא נחתם הסכם בין סיעתו של ראש העירייה לאף סיעה, כאשר השותפה הבכירה בקואליציה אמורה להיות סיעת מרצ-התנועה הירוקה. כמו שפרסמנו בשבוע שעבר, עופר לוי צפוי להתמנות לסגן ראש עירייה והוא יהיה גם מחזיק תיק הספורט. דניאל אייזנברג, מספר 2 בסיעה, תהיה ככל הנראה מחזיקת תיק התחבורה.

 עופר לוי, ראש רשימת מרצ-התנועה הירוקה, אמר השבוע: "אנחנו בתהליך של משא ומתן וכבר נפגשנו פעמיים עם ראש העירייה. יש הרבה הסכמות אבל עדיין לא נסגר שום דבר".                                                     

הדבר היחידי שלמעשה בטוח נכון ליום רביעי הוא שאיה פרישקולניק, מספר 2 של פדלון, תמשיך לכהן כסגניתו של ראש העירייה ותיק החינוך יישאר בידיה.

 פדלון יכול למנות סגן שלישי בשכר והפור יפול בין השניים: עפרה בל, מספר 3 בסיעתו או אחד מחברי המועצה בעל המנדט הבודד, כאשר גם רוטציה בין שניים מהם היא אפשרות קיימת.         

 מספר חברי מועצה מהסיעות הקטנות בעלות מנדט אחד איתם שוחחנו השבוע סירבו להתראיין לציטוט ורק ציינו כי המגעים עם פדלון עדיין מתנהלים. 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
עדי ביטי חזרה מצילומי הישרדות
טיפים לבחירת יועץ עסקי מוצלח
טיפים לבחירת יועץ עסקי מוצלח
טסים אל על ב"בת ים"
הדיון בנושא חוק המרכולים- בפני 3 שופטים
הדיון בחוק המרכולים- בפני 3 שופטים
פסטיבל נעורים
פסטיבל סרטי נעורים ברעננה
אוהדי בני הרצליה בפגישה אצל עופר לוי. מקווים לטוב
עדיין בחוסר וודאות
נבחרת "אביב" רעננה אלופת התיכוניים בכדורגל אולמות
הקאנטרי יישאר בבעלות העירייה