הרצליה

בניין העירייה הישן יקרא ע"ש שולמית אלוני

ביום שלישי ה-29 בנובמבר יתקיים הטקס להנצחתה של אלוני בבניין שיקרא: מרכז שביט ללמידה, העשרה וכלים להצלחה ע"ש שולמית אלוני

שרון יונתן 20/11/2018
בניין העירייה הישן. ייקרא על שמה של שולמית אלוני ז"ל (צילום: שרון יונתן)

בניין העירייה הישן בהרצליה, הנמצא ברחוב הנדיב פינת רחוב סוקולוב, והוסב למרכז למידה, ייקרא על שמה שולמית אלוני, השרה וחברת הכנסת לשעבר מטעם סיעת מרצ.

הדבר התאפשר הודות ליוזמה של יוסף לונדון, שכיהן כחבר מועצה מטעם מרצ בחמש השנים האחרונות. לונדון פנה בחודש ינואר 2015 לוועדת השמות בהרצליה בבקשה להנציח את שולמית אלוני. לאחר שמועצת העיר, אישרה את בקשתו, הוא פעל  כדי שההחלטה תיושם.

ביום שלישי הבא (29 לחודש) יתקיים הטקס להנצחתה של אלוני בבניין שיקרא: מרכז שביט ללמידה, העשרה וכלים להצלחה ע"ש שולמית אלוני.

בכניסה לבניין יוצב שלט שיתאר בקצרה את קורותיה של שולמית אלוני, שנולדה בשנת 1927 ונפטרה בשנת 2014. על השלט ייכתב: "לוחמת פלמ"ח, מחנכת, חברת כנסת ושרה בממשלת ישראל. פעלה רבות לזכויות האדם, באשר הוא אדם, וכן בנושאי חינוך ורווחה. לחמה למען השלום, והנחלת הערכים הכתובים במגילת העצמאות. ייסדה את מפלגת רצ, ועמדה בראש המפלגות רצ ומרצ. כלת פרס ישראל על תרומתה המיוחדת למדינה ולחברה".

מרכז הלמידה מיועד לסייע לתלמידי העיר בהקניית כישורים ומיומנויות למידה, לשפר הישגים לימודיים, תוך כדי שיתוף פעולה עם בתי הספר ומערכת החינוך העירוניתהפעילויות מתמקדות בתחומי הדעת: מתמטיקה, אנגלית, אסטרטגיות למידה והוראה מתקנת.

  

 

 

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
שירלי פאר יגרמן: קיבלנו תלונות מתושבים
עיריית רמת השרון תכשיר חניון מיוחד למשאיות ואוטובוסים
נדחתה תכנית "פינוי-בינוי" ברחוב מגדל ברעננה
דנילוביץ והרב שמעון כהן בכנס חכמת נשים
כנס "חכמת נשים" בבאר שבע
פעילות עולים ומתגייסים ביו טכנולוגיה כללית באר טוביה
עולים ומתגייסים בחברת הביוטכנולוגיה BTG
איך למצוא מתנות לאירועים מיוחדים?
איך למצוא מתנות לאירועים מיוחדים?
חוגגים דמוקרטיה בגן החיות התנכי בירושלים
חייבים מנהיג כריש
דוד רובינגר / אמת צילמתי
דוד רובינגר / אמת צילמתי
חשד: נהג בפסילה ועם רישיון שפג ב - 2009
חשד: נהג בפסילה ועם רישיון שפג תוקפו בשנת 2009