הרצליה

רו"ח הואשם במרמה והונאה

בכתב אישום שהוגש נגדו נטען כי זייף המחאות בין היתר של לקוחותיו והשתמש בהן לצרכיו, וכן השתמש בשורה של הזדמנויות בכרטיס אשראי של אחד מהם. היקף העבירות: מאות אלפי שקלים

מיכאל פרוסמושקין 25/11/2018
השתמש בכרטיסי אשראי של לקוחות (תמונה להמחשה iclipart)

 רואה חשבון, בן 50, מהרצליה הואשם לפני ימים אחדים בעבירות מרמה, גניבה והונאה בהיקף של מאות אלפי שקלים.

כתב האישום, שהוגש בתום חקירת יחידת ההונאה של מחוז ת"א,  נגדו כולל ששה סעיפי אישום המייחסים לו עבירות גניבה, זיוף בכוונה לקבל דבר, שימוש במסמך מזויף, קבלת דבר במרמה, הונאה בכרטיס חיוב, גניבה בידי מורשה ושיבוש מהליכי משפט.

באישום הראשון נטען כי בתחילת שנת 2013 שכר הנאשם בשכירות משנה משרד במגדל בתל אביב, בו פעל באותה עת משרד של הנהלת חשבונות אחר. על פי הנטען, החל משנת 2014, במועדים שונים, ניגש הנאשם למשרד האחר וגנב עשרות המחאות שונות של לקוחות אותו משרד. בהמשך, כפי שעולה מכתב האישום, זייף חלק מההמחאות, פרע אותן ושילם באמצעותן  משכורות לעובדיו. כך למעשה קיבל במרמה למעלה מ–182 אלף שקל.

 על פי האישום השני, במהלך שנת 2015 השתמש הנאשם בכרטיס אשראי של אחד מלקוחותיו שביקש ממנו טיפול בתשלומים אותם חייב למס הכנסה. בסך הכל ביצע לכאורה הנאשם 16 עסקאות בכרטיס אשראי של הלקוח שלו בהיקף של למעלה מ–13 אלף שקל. 

בשלושה אישומים נוספים נטען כי בשנים 2014 ו–2017 זייף המחאות שקיבל משלושה לקוחותיו על מנת שישלם עבורם על חובות שלהם למס הכנסה. מהחקירה עולה כי הנאשם זייף חלק מההמחאות והשתמש בהן לצרכיו. בשלושת המקרים יחד מדובר בהמחאות בסכום כולל של 235 אלף שקל.

באישום השישי נטען כי לאחר שכנגד הנאשם נפתח תיק בהוצאה לפועל נוכח חוב כספי והוגשה בקשה להטלת מגבלות שונות, הוא זייף לכאורה טופס בקשה לביטול המגבלות – ואכן בעקבות כך בוטלו ההגבלות שהוטלו עליו.

לאחר שהושלמה החקירה הועבר תיק  החקירה לבחינת הפרקליטות, שהגישה לפני ימים אחדים כתב אישום נגד הנאשם. משפטו עתיד להתחיל בפברואר 2019 בפני השופטת מעין בן ארי.

עוד בהרצליה
מיכאל פרוסמושקין 24/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 19/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 19/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 16/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
תושב רמת השרון נהרג בתאונה
ניצחון להורי ביהס האנתרופוסופי תמר
ניצחון להורי ביה"ס האנתרופוסופי תמר
אישום: גנבה מוצרים ותקפה שוטרים
יום שכולו אומנות לתלמידי כיתות ד׳
נכנעה לאלופה
קיץ מהסרטים בפארק השחר בהוד השרון
קיץ מהסרטים בפארק השחר בהוד השרון
עילאי הרסגור-הנדין. להגדיל את מספר החניות
מי פנוי בכפר סבא?
עתודות הקרקע בפ"ת נגמרות