הרצליה

יוגה צחוק – הטרנד החדש לאירועים

ממש בשנים האחרונות הגיעה לארץ סדנה מסוג חדש אשר צברה פופולאריות במהירות מסחררת. בזמן זה התנסו בסדנה זו אנשים רבים אשר הכריעו פה אחד כי מדובר בחוויה כיפית, מהנה ומשחררת, ובמקרים רבים גם חוויה מכוננת ועמוקה ביותר.

אתר לוקאל 25/11/2018
123RF

הכוונה היא לסדנת צחוק, הידועה גם בכינוי – יוגה צחוק. בעוד ישראלים רבים כבר התנסו בסדנה זו וראו כי טוב, החלה היוגה צחוק להיות פופולארית גם בתחום האירועים, כהפעלה מהנה ובמקרים רבים בלתי נשכחת. מהי יוגה צחוק, מהם יתרונותיה ומדוע היא מהווה פעילות מתאימה ואטרקטיבית כל כך עבור סוגים רבים של אירועים, ערבי גיבוש וכד'?הכתבה והתמונה באדיבות OUTMIND  - הפקות יוגה צחוק


ליהנות מהיתרונות הרפואיים והנפשיים של צחוק באופן מרוכז ומכוון – יוגה צחוק

סדנאות הצחוק התפתחו מתוך האמונה (הנתמכת כיום גם מדעית) כי לצחוק ישנה השפעה חיובית מהותית על הגוף ועל הנפש, וכי ניתן ליהנות מהשפעה זו גם כאשר הצחוק מתחיל באופן יזום ומכוון, ולא באופן ספונטאני כמו מרבית המצבים בהם אנו צוחקים בחיי היומיום. לכן, במרכזה של סדנה שכזו עומדת פעילות הצחוק – המדריכים המעבירים את המפגש גורמים לקהל המשתתפים פשוט להתחיל לצחוק בדרך זו או אחרת, כאשר המטרה המודעת והמוכרזת של המפגש היא לפתח צחוק מתגלגל, אשר יגבר ויספק למשתתפים פרק זמן טוב ומכובד בו הם צוחקים מעמקי נשמתם. ברגע שמתנסים ביוגה צחוק מבינים כי ברגע שמתחילים את גלגל הצחוק, ההמשך נראה דומה ביותר למצב בו התחלנו לצחוק ספונטאנית, כתוצאה ממשהו מסוים שהצחיק אותנו. בשני המקרים אנו נהנים מהיתרונות הנפשיים והפיזיים של הצחוק, ומהשיפור המתקבל במצב הרוח.


לצחוק יחד עם החברים למקום העבודה – סדנת צחוק כחוויה מיוחדת לאירועים

לאחר שהבנו מהי למעשה סדנת צחוק, ברורה הרבה יותר הסיבה לכך שיוגה צחוק הופכת להיות טרנד של ממש בעולם האירועים. תארו לעצמכם שאתם מתכננים ערב גיבוש מחלקתי, יום כיף לעובדים במקום העבודה או ערב גיבוש לצוות עימו אתם עובדים או לומדים. מה יכול להיות מגבש, מהנה וטוב יותר מאשר סדנה במהלכה כולכם מתגלגלים יחד מצחוק? מלבד ליתרונות הפיזיולוגיים והנפשיים המתקבלים אותם הזכרנו לעיל, מתקבלת גם חוויית גיבוש מהנה ובלתי נשכחת. תשאלו כל מי שהיה בסדנת צחוק יחד עם חברים, מכרים או עמיתים לעבודה – את הזמן בו התגלגלו יחד מצחוק הם זוכרים לטובה ולא ישכחו עוד הרב מאוד זמן. מכיוון שניתן לשכור מדריכים מנוסים שיעבירו את הסדנה, מדובר בפתרון המושלם עבור סוגים רבים של אירועים, ימי כיף, ערבי גיבוש וכו'. גם חוויה מהנה, מספקת ובלתי נשכחת וגם ניתן לארגן פעילות זו בקלות ובמהירות, על ידי פנייה לאנשים המתמחים בהדרכת יוגה צחוק.

מפאת הפופולאריות והיתרונות הרבים של סדנה זו, ניתן למצוא גם סוגים רבים ופרטניים של יוגה צחוק, כפעילות המוצעת עבור יום כיף לחברה (או לחבר'ה...), כפעילות פנאי מהנה או אפילו כסוג של טיפול לכל דבר ועניין. ניתן למצוא כיום בקלות בישראל קבוצות של יוגה צחוק לנשים, יוגה צחוק לגברים, יוגה צחוק לילדים או למבוגרים, וכן סדנאות משולבות הכוללות אנשים מכל הגילאים והמינים. בחלק מסדנאות אלו קיים תוכן המתייחס לקהל הספציפי עבורו מיועדת הסדנה (לדוגמה, בסדנת יוגה צחוק לנשים ייתכן ויהיה תוכן מסוים המיועד ספציפית עבור נשים), ואילו בסדנאות אחרות מדובר באותו תוכן בדיוק, בין אם הסדנה מיועדת לקהל מסוג מסוים ובין אם לא.

בכל מקרה, מדובר בחוויה ייחודית ויוצאת דופן. בהתחלה זה אולי נשמע לחלקנו מעט מוזר, אך כל מי שמשתתף בסדנה מסוג זה מבין בדיוק את יתרונותיה, ומדוע מדובר בפעילות המושלמת גם עבור אירועים מסוגים מסוימים.
עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
"לוקחים את קבלני הפיגומים כשעיר לעזאזל"
250 יחידות דיור חדשות בנתניה
איציק שכטר. צאו לחופשי
מי בכלל צריך בגדים?
עבודות בטון מיוחדות
5 טיפים לבחירת קבלן לניסור בטון במרכז
לוחמי אש ביצעו פעילות הסברתית במוסדות חינוך
תלונות על הזנחה בסמטה ברח אבן גבריול
תלונות על הזנחה בסמטה ברח' אבן גבירול
גיא קרויטורו. שילוב של מוזיקה וחזרה בתשובה
צלילי משיח
אותר ללא רוח חיים החייל הנעדר מכפר סבא