הרצליה

מתמטיקה, הבעה, טאי צ'י ודמיון מודרך

תוכנית "יחדיו" מאפשרת לתלמידי גנים ובתי ספר יסודיים לפתוח את יום הלימודים בדרך שקטה ורגועה

כתב לוקאל 27/11/2018
תלמידי כיתה ג' בבי"ס נוף ים במסגרת תוכנית "יחדיו" (צילום: עיריית הרצליה)

 אתם מדמיינים לעצמכם ילדים יושבים בגן או בכיתה ובשקט גמור מתרגלים טאי צ'י ודמיון מודרך? זה קורה בהרצליה בקרב כ-2,500 תלמידים. זאת במסגרת תוכנית "יחדיו" של מחלקת הבריאות של עיריית הרצליה ו"בטרם", המופעלת בארבעה גנים ובחמישה בתי ספר יסודיים.

התוכנית נועדה ליצור אצל הילדים תחושת רוגע ושקט פנימי וזאת כחלק מפעילות לקידום אורח חיים בריא וסביבת לימודים שלווה ובטוחה. במסגרת זו הפעילות פותחת את יום הלימודים, כשהתרגול נמשך 7.5 דקות בלבד וההשפעה נשארת לאורך היום. התוכנית תורמת גם לשיפור הריכוז וויסות רגשות שליליים. רווח נוסף: תלמידי הכיתות הגבוהות, שמקבלים הכשרה כ"נאמני בריאות" הם אלה שמדריכים בבתי הספר את תלמידי הכיתות הצעירות בנושא.

את התוכנית כתבה ומבצעת ורד כתר, מורה לטאי צ'י ודמיון מודרך, אשר מנחה ומלווה את המורים והתלמידים בבתי הספר.

מחלקת הבריאות העירונית ערכה בעבר סקר מקיף בארבעה בתי ספר שבהם פועלת התוכנית, ממנו עלה כי התוכנית עזרה להעלות את רמת הריכוז, הרוגע ורמת הסובלנות בקרב התלמידים. 80% מהתלמידים דיווחו כי אחרי מפגשי "יחדיו" אין להם "חשק" לריב ולהשתולל, יש פחות מריבות וסכסוכים בהפסקות, והם משתמשים בכלים שלמדו כדי להירגע גם בשעות אחה"צ. גם מנהלים שיבחו את התכנית וציינו כי בכיתות שבהן התכנית פועלת בהתמדה ניתן לראות שיפור באווירה החינוכית והפחתת אלימות.

ראש עיריית הרצליה משה פדלון: "הדגש שאנחנו שמים על שיפור האווירה בגנים ובבתי הספר כולל הכוונת הילדים להיות קשובים לעצמם ולפתח סובלנות ורוגע הם חלק חשוב מהעשייה החינוכית שלנו ואני שמח שהתכנית זוכה להיענות גבוהה". 

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא ציין כי "עיריית הרצליה פועלת בכמה מישורים על מנת לשפר את היכולות של תלמידי העיר, הן באמצעות מתן כלים ללמידה אפקטיבית והן בתכניות מעשירות וייחודיות להגברת הריכוז והשקט האישי והכיתתי".

 

 


עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
גבר נדקר בתל אביב - מצבו בינוני
גבר נדקר בתל אביב - מצבו בינוני
"אני אשבור לך את כל הפרצוף"
גבר נפצע אנוש מירי ברמלה
גבר נהרג מירי ברמלה
 חשד: צעיר ביצע מעשים מגונים בקטינות וחיילות
חשד: צעיר ביצע מעשים מגונים בקטינות וחיילות
מאות משפחות יקבלו סלי מזון לחג
מאות משפחות יקבלו סלי מזון לחג
במסוק  לצנתור
במסוק לצנתור
אישום: גנב רכוש ממתרחצים בים
מדוע דרושה התערבות עו"ד כדי שהעירייה תטפל בפניות?