הרצליה

המועצה בפעולה

ארבעה שבועות לאחר הבחירות החלה הערב (רביעי) מועצת העיר החדשה את דרכה בישיבה חגיגית שהתקיימה באולם הספורט של תיכון "היובל"

שרון יונתן 28/11/2018
חברי המועצה הנכנסת בסיום הישיבה החגיגית (צילום: באדיבות העירייה)

מועצת העיר ה-19 יצאה לדרך בישיבת מועצה חגיגית שהתקיימה הערב (רביעי) באולם הספורט של תיכון "היובל" לעיני מאות בני משפחה, חברים, עובדי עירייה ותושבים. האולם קושט בצורה מרהיבה ומרבית חברי המועצה הגיעו לאירוע החגיגי מלווים בבני משפחתם.

את הטקס הנחה ג'ו ניסימוב, סמנכ"ל העירייה, ולאחר שירת ההמנון הלאומי נתן ניסימוב סקירה קצרה על התפתחות העיר והישגיה. בהמשך נהנו האורחים מהופעות של שתי הלהקות הייצוגיות של הרצליה, "על הבמה" ו"שבעת הכוכבים".

 

הופעה של להקת שבעת הכוכבים (צילום: שרון יונתן)

הופעה של להקת שבעת הכוכבים (צילום: שרון יונתן)

הקהל בישיבת המועצה החגיגית באולם

הקהל בישיבת המועצה החגיגית באולם "היובל" (צילום: שרון יונתן)


ראש העירייה, משה פדלון, שממשיך לקדנציה שנייה, העניק מגני הוקרה ופרחים לחברי המועצה היוצאת ונשא נאום ובו אמר: "הבחירות למועצת העיר ולראשות העיר מאחורינו, ואנו מתבוננים אל עברה של קדנציה חדשה, עם אתגרים ויעדים שונים. מועצת העיר שנבחרה מייצגת את כלל הקהלים והקהילות בציבור ההרצלייני, ואני כראש הרשות אמשיך להיות ראש העיר של הקהלים והקהילות כולם. האווירה הלאומית והאמון שרוכש לנו הציבור מחייבים את כולנו לפעול בממלכתיות, באחדות, ובכבוד הדדי. על כן, אני מבקש את השותפות של כולכם, אופוזיציה וקואליציה כאחד, לקדם את השוויון, את הסבלנות והסובלנות ואת קבלת האחר. בתוך כך, הקואליציה בראשותי תחתור לשמור על הסטטוס קוו בעיר, ועל מרקם החיים המשותף. העיר הרצליה מובילה בכל תחומי העשייה- בתחום החינוך, הכלכלה, התיירות, הקיימות, ונכונות לנו 5 שנות עשייה נוספות בתחומים רבים ונוספים. בקדנציה הקרובה ההישגים של העיר הרצליה ילכו וירבו".

 

פדלון ציין את האתגרים העומדים לפניו בחמש השנים הקרובות: "יחד עם שותפותיי ושותפיי לקואליציה, אני מתכוון למנף מספר תחומים. נפעל לקדם את מערכת החינוך שלנו לתחומי המדע, הטכנולוגיה, תוך בחינת אלטרנטיבות למידה נוספות ומגוונות ועידוד החשיבה העצמאית והחדשנית. נמשיך לקדם את הכלכלה המקומית ואת מרכז העסקים של הרצליה, ונמנף אותו כמרכז ההיי-טק הלאומי. נמשיך לפתח אפשרויות דיור בר-השגה עבור תושבי העיר הצעירים, ונמשיך לצמצם פערים חברתיים בעיר. נשכלל את שיתופי הפעולה האקדמיים והקהילתיים שלנו עם האוניברסיטה של הרצליה- המרכז הבינתחומי. נתמודד עם אתגרי התחבורה של אזור גוש דן באמצעות שילוב רב-מערכתי של תחבורה ציבורית, מסלולי אופניים ייעודיים ותשתיות של תחבורה חכמה. נפעל לשיפור השירות לתושב ואיכות החיים שלו באמצעות חשיבה חדשנית וכלים ארגוניים חדשניים. נמשיך להיות קשובים לרחשי הציבור ונעודד יוזמות ציבוריות לחיזוק החוסן הקהילתי. נטמיע תשתיות של עיר חכמה ומקיימת, נחשוב כעיר חכמה ומקיימת, נפעל כעיר חכמה ומקיימת. אלו הם מקצת התחומים אותם אוביל אתכם, שותפיי למועצה. אני רוצה להודות באופן אישי לציבור התושבים, ולהתחייב בפניכם להוביל את העיר להישגים רבים".

לאחר נאומו הוזמנו נכדיו לברך את חברי המועצה ואת הסבא שימשיך להוביל את העיר בחמש השנים הבאות. לאחר שחברי המועצה התחייבו לשמור אמונים למדינה ולמלא את שליחותם במועצה עברה המועצה לחלק הרשמי, כאשר חברי המועצה התבקשו לאשר את מינויים של שלושת סגני ראש העירייה.

איה פרישקולניק תמשיך כסגנית ראש העירייה ועתה גם תישא את התואר מ"מ ותהיה מחזיקת תיקי החינוך והנשים. עפרה בל תכהן כסגנית ראש העירייה ותהיה אחראית על נושאי קשרי חוץ, תיירות ונופש, עסקים וכלכלה. המצטרף החדש הוא עופר לוי, העומד בראש סיעת מרצ-התנועה הירוקה, שיכהן כסגן ראש עירייה ויחזיק בתיקי הספורט ואיכות הסביבה.

חברי הקואליציה תמכו במינוי שלושת הסגנים בעוד 8 חברי האופוזיציה נמנעו. כמו כן, אושרו הרכבי חברי ועדות ההנהלה, כספים, מכרזים ומליאת לתכנון ובניה. פדלון ציין כי הרכב ועדת המשנה יקבע בישיבת המליאה הראשונה לתכנון ובנייה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
עוברים דירה עם העירייה
חוף חדרה
פיתוח החוף בחדרה
מדורה בהוד השרון
תהלוכת ל"ג בעומר תשע"ט בהוד השרון
החצר הטבעית בבית ספר "אוסישקין" בכפר סבא
כללי זהב לטיפוח עור הפנים בכל גיל
יור ארגון קבלני פתח תקווה אהרון דינוביץ
ירידה במספר הדירות בהתחדשות עירונית
15 שנות מאסר לתושב הדרום שביצע עבירות מין בבתו הקטינה
15 שנות מאסר לתושב הדרום שביצע עבירות מין בבתו הקטינה
נשיא המדינה פתח את שנת הלימודים בירושלים