הרצליה

'הכו בפניו במהלומות אגרוף'

צעיר הואשם בשוד אלים במיוחד של עובד זר מהודו בשטח בית ספר בהרצליה. שותפיו לתקיפה האכזרית טרם נתפסו

מיכאל פרוסמושקין 29/11/2018
כתב אישום בגין תקיפה (תמונה להמחשה iclipart)

צעיר, בן 18, מהרצליה הואשם לפני ימים אחדים כי הפר מעצר בית ויחד עם אחרים ביצע שוד אלים ואכזרי במיוחד של עובד זר במוסד חינוכי בעיר.

על פי כתב האישום, ב–12 באוקטובר, סמוך לשעה 23:00, הגיע עובד זר מהודו אל מתחם ביה"ס בן צבי ברחוב דוד אלרואי בהרצליה והתיישב על ספסל. בשלב זה, הגיעו למקום הנאשם ושלושה אחרים, שזהותם אינה ידועה במדויק, ונעמדו מול הנתין הזר. או אז פנה אליו הנאשם ודרש שיעזוב את המקום. כאשר האיש קם מהספסל, תקף אותו אחד מחבריו של הנאשם באמצעות אגרוף לראשו ועזב את המקום. מיד לאחר מכן, כך על פי כתב האישום, תקפו הנאשם ושניים אחרים את העובד הזר בכך שהכו אותו בפניו באמצעות עשרות מהלומות אגרוף במשך מספר דקות, כשתוך כדי הנאשם דרש ממנו את כספו באיומים: "תביא לנו כסף או שאני אהרוג אותך. אם תלך למשטרה, אני אהרוג אותך".

לאחר מכן, כפי שעלה בחקירת המשטרה, תפסו הנאשם והאחרים את האיש והטיחו אותו על הקרקע. בעודו שרוע על הרצפה, לחצו המעורבים על צווארו באמצעות הרגליים ודרשו את כספו. כאשר השיב כי אין לו כסף, המשיכו להלום בו באגרופים. בשלב מסוים, הצליח הנתין הזר להשתחרר מאחיזתם, אך הנאשם וחבריו תפסו אותו בשנית, משכו מצווארו שרשרת זהב ונטלו ממנו 1,800 שקל".

מכתב האישום עולה כי בעוד הנתין הזר שותת דם, הוביל אותו הנאשם אל עבר עמדת כיבוי האש  אשר הייתה במקום, פתח את צינור המטף והתיז מים לעבר פניו, בעודו מאיים עליו שוב: "אם תתלונן, נהרוג אותך".

בהמשך, על פי הפרקליטות, הוביל הנאשם את העובד הזר אל הספסל, שם המשיכו הנאשם וחבריו לאיים עליו. אך אז החזיר לו הנאשם את הטלפון הנייד ואמר לו "רוץ, רוץ", והמתלונן נמלט.

בין הראיות שאספו חוקרי תחנת גלילות: עדותו המתלונן, הקלטת שיחה של מכרה שלו למוקד 100, צילומי מצלמות אבטחה וזיהוי של הנאשם על ידי המתלונן ואנשים נוספים. מנגד, בחקירותיו הכחיש הנאשם את המיוחס לו, בהמשך סיפק אליבי ולאחר מכן שמר על זכות השתיקה.

מבקשת המעצר עד תום ההליכים עולה כי הנאשם, שמיוצג על ידי עו"ד ירוסלב מץ,  מוכר למשטרה מעבירות אלימות ורכוש.  מעצרו הוארך עד להחלטה אחרת.

בתוך כך, בסופו של דבר לא הואשם הצעיר במקרה נוסף, שם נטען כי ב–27 בספטמבר הוא  הפר את מעצר הבית שלו, תקף לכאורה ברחוב בר כוכבא בהרצליה קטין וגנב ממנו באיומים ובכוח אופניים חשמליים.

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
נשיא המדינה נפרד מעמוס עוז
אלוש. הסטטוס קוו נפרץ
"המצעד - יום כיפור של הציבור הדתי ברעננה"
ב"ש: אמבולנס היה מעורב בתאונה
חשד: נכנס לדירת אישה ותקף אותה
תהלוכת לג בעומר
ניידות חב"ד בל"ג בעומר
 השרה גילה גמליאל קיימה השבוע ביקור בבית איזי שפירא ברעננה
השרה גילה גמליאל קיימה השבוע ביקור בבית איזי שפירא ברעננה
מבשלים משהו למען הסביבה
שינויים בתנועה בכביש 531 בעקבות עבודות
שינויים בתנועה בכביש 531 בעקבות עבודות