הרצליה

איתנה ויציבה

עיריית הרצליה קיבלה שוב את הדירוג הגבוה ביותר לאיתנות וליציבות כלכלית- ilAAA

כתב לוקאל 03/12/2018
משה פדלון. התושבים הם הנהנים (צילום: דוברות)

עיריית הרצליה ממשיכה לשמור על מעמדה כרשות בעלת האיתנות והיציבות הפיננסית הגבוהה ביותר שיש בישראל: חברת הדירוג מעלות העניקה לעירייה את דירוג האשראי הגבוה ביותר -  ilAAA. מעלות היא מחברות הדירוג המובילות לדירוג פיננסי של גופים כלכליים.

בשיקולי קביעת הדירוג כתבו אנשי חברת מעלות "הדירוג של עיריית הרצליה משקף את דעתנו על מאפייני הדירוג הפנימיים החזקים של העיר. אלו כוללים את הכלכלה החזקה מאד, שביחד עם הניהול הפיננסי הזהיר, תומכת בביצועים פיננסיים איתנים".

עוד כתבו כי "תחזית הדירוג היציבה משקפת את ציפיותינו כי הנהלת העירייה תישאר מחויבת למדיניות הפיננסית השמרנית שלה, הכוללת בנוסף לניהול השקול של התקציב התפעולי, גם כיסוי מרבית ההוצאות בתקציב ההון באמצעות הכנסות מקבילות. אנו צופים שמדיניות זו תסייע לשמר את רמות החוב הנמוכות מאד של העירייה ואת עמדת הנזילות המבוססת. איננו רואים כיום תרחיש ריאליסטי שבמסגרתו נוריד את הדירוג בשנתיים הקרובות".

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון ציין כי "הדירוג הגבוה שניתן לעיריית הרצליה שוב ושוב מבטא את ההערכה הרבה לניהול הכספים המחושב והזהיר שלנו. מי שנהנים מכך הם תושבי העיר, שזוכים הודות לכך משירותים עירוניים ברמה הגבוהה ביותר ומאיכות חיים מצוינת".

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא: "מלוא ההערכה למנהלי האגפים ולעובדי העירייה, ובמיוחד לגזבר העירייה רוני חדד ולעובדי המינהל הכספי, על העבודה המקצועית והמסורה. הזכייה בולטת במיוחד על רקע ההשקעות הכספיות הרבות, בהובלת ראש העיר, בתחומים רבים לטובת התושבים".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
נהג טרקטור נמחץ למוות במהלך עבודתו
נושא מכירת הקאנטרי לעירייה יוחזר לבית המשפט
החופשה השנתית של משרד רוח ברהום באילת
נופשים ונהנים באילת
כמה אחוזים מהדירות בשרון ללא ממ"ד?
תירוצים לקראת שבת..
נערכים ליום התרמה לקרן ע"ש רועי חסן ז"ל
"הקמת התחנות מסכנת את בריאותם של 350 אלף תושבים"
גן לאומי חדש יוקם בעמק המעיינות