הרצליה

"אסור לחכות לקורבן הבא"

עיריית הרצליה קיימה עצרת מחאה נגד אלימות כלפי נשים, במעמד ראש העירייה משה פדלון ומ"מ וסגנית ראש העירייה איה פרישקולניק, מחזיקת תיק הנשים העירוני

כתב לוקאל 04/12/2018
מתוך העצרת (צילום: דוברות עיריית הרצליה)

"זהו יום עצוב למדינת ישראל. בושה לנו כחברה שאנו נאלצים לקיים מחאות בנושא האלימות נגד נשים", אמר ראש עיריית הרצליה משה פדלון, בעצרת מחאה שערכה העירייה הבוקר. "רק בשבוע שעבר ציינו את יום המאבק באלימות כלפי נשים והמציאות המדממת חוזרת ומכה בנו שוב ושוב. זו מציאות שחייבים לשנות מיד. אני יוצא בקריאה לממשלה ולרשויות המדינה להתחיל לעשות. להתחיל להקצות משאבים לתוכניות טיפול באלימות במשפחה. מדובר בתוכנית חירום! נשים משלמות בחייהן על אוזלת היד שלנו כחברה. אסור לנו לחכות לקורבן הבא. חייביים לפעול ומהר. נחצה הקו האדום - די לאלימות כלפי נשים".

מ"מ וסגנית ראש העירייה איה פרישקולניק אמרה "נשים נרצחות מדי שנה כי בחברה הישראלית 'אלימות נגד נשים' היא תופעה נסבלת. היום אנחנו ניצבות כאן כדי להגיד די! די להשלים עם תופעה בזויה, שהייתה צריכה כבר מזמן לחלוף מן העולם. אנחנו לא נשלים עם מצב בו חייה של אישה אינם בידיה. כמחזיקת תיק הנשים העירוני, אני מתחייבת על שורת פעולות שיינקטו על מנת להבטיח שבתוך הארגון שלנו, תהיה אפס סבלנות לאלימות מגדרית. בעזרת מינהל נשים, אגף החינוך ואגף תנו"ס, בתקופה הקרובה יאושרו ויוטמעו תכניות לימוד שעוסקות באומץ ובישירות באלימות בתוך המשפחה".

עו"ד רותי אלדר, מתנדבת במינהל נשים בעירייה ועוסקת בסיוע לנפגעות עבירה תיארה את סיפורה של עובדת שנפלה קורבן לניסיון רצח ע"י בן זוגה לעיני בנם, ועברה שנים מטלטלות של שיקום.

בעצרת הוקרא מכתבה של רות רזניק, כלת פרס ישראל וחברת מועצה לשעבר, בו הבהירה "יש לדאוג שהממשלה תפעל למען רווחת בניהם, הוריהם, אחיהם של הקרבנות. עלינו החובה לחשוב ולתמוך באותן רבבות רבות של נשים וילדיהן החיים במעגל האלימות. עלינו להחדיר את הנושא של אי אלימות לכל מערכות החינוך כדי שהדור הבא יגדל כשנושא זה לא מוכר ולא ידוע לו".

בהנחיית מנכ"ל העירייה, יהודה בן עזרא, איפשרה הנהלת העירייה לכל עובד ועובדת להשתתף בעצרת, במסגרת שעות העבודה.

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
פצוע אנוש מפגיעת אוטובוס
הסוף לאירועים מסחריים בחוף דור/ נחשולים
הסוף לאירועים מסחריים בחוף דור נחשולים
"אולי הייתי נאיבי"
	תלמידים לומדים לשים גבולות בווטסאפ
שבוע גלישה בטוחה
אליפות המיני-גולף יוצאת לדרך בעפולה
אליפות המיני-גולף יוצאת לדרך בעפולה
השלג מגיע לנתניה
השלג מגיע לנתניה
בעלי העסקים באחוזה מתנגדים לנת"צ
ב(ע)ין השורות
ב(ע)ין השורות