הרצליה

האם יבנו 12 אלף יח"ד בצפון העיר?

בעקבות פרסום ב"דה מרקר" לפיו עומד קבינט הדיור להכריז על תוכנית הרובע הצפוני בהרצליה, אמר ראש העירייה, משה פדלון כי " לא תהיה כל תוספת בנייה בעיר ללא מענה הולם של תשתיות"

שרון יונתן 12/12/2018
משה פדלון. יביא את הנושא לדיון מיידי בוועדה (צילום ארכיון: דוברות)

האם יבנו 12 אלף יח"ד בצפון ההרצליה? עיתון "דה מרקר" פרסם בתחילת השבוע כי בקבינט הדיור צפויים להכריז על תוכנית הרובע הצפוני להרצליה שתיכנס להליך מואץ במסגרת הותמ"ל (הוועדה למתחמים מועדפים לדיור). התוכנית כוללת בניית 12 אלף יח"ד, רובן בבנייה צפופה ברבי קומות, כאשר שטח המתחם עומד על כ-2160 דונם והוא צפוי להיות מתוכנן ומקודם על ידי רמ"י (רשות מקרקע ישראל).

על פי הפרסום ב"דה מרקר" התוכנית תחול על 866 דונם בהרצליה, כ-1,200 דונם בכפר שמריהו וכ-80 דונם בדרום רעננה. חלק מהמתחם נמצא בשטחו של שדה התעופה הרצליה שצפוי להתפנות בעתיד.

בהתייחסו לדיון האמור להתקיים בותמ"ל אמר ראש העירייה, משה פדלון: "כידוע, רק לפני שבוע כוננה הרצליה מועצת עיר בהרכב חדש, לכשתתכנס ועדת המשנה לתכנון ובנייה של המועצה החדשה אביא בפניה לדיון מיידי את נושא שיתוף הפעולה עם הותמ"ל ואופיו של השיח המשותף. בסיכום שהיה לי עם יו"ר מטה הדיור, זאב בילסקי, אמרנו כי בתנאים הנוכחיים, אין היתכנות לבניית 12 אלף יחידות דיור. מדובר במספר דמיוני וחסר שחר ויהיה זה חוסר אחריות של הותמ"ל אם חברי הוועדה לא יראו לנגד עיניהם את המשמעויות התשתיתיות של היקף בנייה בסדר גודל שכזה, הדורש תשתיות לאומיות של מחלפים, תחנת רכבת, חשמל מים ועוד. בימים אלו נמצאת הרצליה בעיצומה של הכנת תוכנית מתאר לעיר, בשיתוף מלא עם התושבים. אני חוזר ומדגיש כי לא תהיה כל תוספת בנייה בעיר ללא מענה הולם של תשתיות שיאפשרו גן לכל ילד, גינות ציבוריות, נגישות תחבורתית וכל הנדרש על מנת לקיים חיים עירוניים איכותיים".

חברת המועצה מאיה כץ, יו״ר האופוזיציה, הגיבה להחלטה ואמרה: ״ב-24.10.18 פורסמה ההכרזה הרשמית שמתחם צפון הרצליה הועבר לתכנון הותמ״ל וכבר אז התרעתי על האסון העלול להתממש. בתגובה לדבריי, שר האוצר משה כחלון מיהר להכחיש את קיומו של הפרויקט על מנת להיחלץ ולסייע לחברו מטעם מפלגת ‘כולנו’ משה פדלון.

"מוטב היה לו החודש וחצי שעברו מאז היו מנוצלים להתנגדות אופרטיבית לתוכנית ולא להכחשות חסרות כל בסיס על קיומה של התוכנית והעברתה לתכנון מוסד ממשלתי שלא טובת תושבי הרצליה לנגד עיניו ושמצוי תחת סמכותו של שר האוצר. אנחנו מתכוונים לשמש כאופוזיציה חזקה ומשמעותית בכדי למנוע את התוכנית הזאת שמנסים להוביל על גבם של תושבי הרצליה״.

  

 עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
המוזאון הגיאולוגי רמת השרון
יום המוזאונים הבין-לאומי מאי 2019
הפוליטיקה של הוד השרון
הפוליטיקה של הוד השרון
מציאות רבודה במוזאון
מהחתונה לשטיח האדום
השחקנית ליליאו ברטו
בית ספר כצנלסון כפר סבא מנגיש את חנוך לוין לדור האייפד והאייפון
תחת הנהלה חדשה
תחת הנהלה חדשה
משחק אסור
נהג מונית נפצע בינוני בתאונה בכביש 471
נהג מונית נפצע בינוני בתאונה בכביש 471