הרצליה

מי אחראי על שפיכת האדמה?

חבר המועצה יונתן יעקובוביץ' העלה בישיבת המועצה שאילתה שעניינה טענות של תושבים שגרים באזור סידני עלי על שפיכת חומרים שונים באזור

שרון יונתן 12/12/2018
יונתן יעקובוביץ'. הציע בדיקת מבקר (צילום: פרטי)

 איך הגיעו כמויות אדמה גדולות לאזור סידני עלי והמעברה בנוף ים? את השאלה הזאת העלה חבר המועצה יונתן יעקובוביץ' במועצת העיר בשאילתה שהגיש ובה ציין: "לאחרונה גילו תושבי אזור סידני עלי כי נשפכו חומרים כאלו ואחרים ברחבי אזור המעברה של נוף ים. בגשמים האחרונים חלק מהחומרים שנשפכו באזור זרמו לתוך בתי התושבים וכיסו דרכי גישה לבתים ואף היוו גורם לסכנת החלקה בכבישים ובדרכי הגישה לבתים". יעקובוביץ' ביקש לדעת מהו מקור החומרים שנשפכו שם, מהי הכמות, האם ניתן היתר לשפיכת החומרים שם, האם הדבר בוצע לפי תוכנית, מי הגורם ששפך זאת ומי הגורם שנתן את האישור והאם יצא נוהל מסודר בנושא ומדוע ההחלטה לפזר את החומרים ניתנה במקום הזה.

תשובת העירייה הייתה כי "בוצע יישור תלולית ועיבוי סוללות קיימות רק עם אדמת חמרה ללא שפיכת חומרים ולכן אין צורך היתר בעירייה הסבירו כי התקבלו תלונות של תושבי אזור סידני עלי על כך שבחודשי הקיץ ובדגש על סופי השבוע, נוצר עומס רב מאוד של מכוניות ומשאיות של אזרחים הפוקדים את חופי סידני עלי. תושבים מלינים על כך שרכבים חונים בכל מקום ובכך גורמים למטרדים, מותירים לכלוך וגורמים לענני אבק בכל סוף שבוע. עקב כך פינתה היחידה לאיכות הסביבה פסולת רבה מהשטח, יישרה את התלוליות ועיבתה את סוללות העפר הקיימות והכל במטרה להקל על סבלם של תושבי המקום".

יעקובוביץ טוען כי העירייה לא השיבה מהו מקור האדמה שהובא למקום בעשרות משאיות, אדמה שגרמה עם רדת הגשמים העזים לנזקים רבים. מנכ"ל העירייה, יהודה בן עזרא, ציין כי העירייה עורכת בדיקה מקפת בנושא. יעקובוביץ ציין כי הוא מציע להעביר את בדיקת הנושא למבקר העירייה.

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
אתגר חדש בשרון
מתכון להכנת קוקטייל מלבי
מתכון להכנת קוקטייל מלבי
חשד: בן 17 מכר סמים לתלמידי בית ספר
אקווריום נחשים במקלט
תמי גרוסמן , ממגישות העתירה
תושבי הרצליה נגד בינוי אינטנסיבי בתקופת הבחירות
מרכז שירות פנים חדש לעובדי העירייה
חסימת מדרכה
מגבירים פיקוח לקראת פסח
ניקולה מקסימוביץ. המאמן החדש של רמת השרון
מסרביה באהבה