הרצליה

לבדוק את נושא חשבונות המים המופרזים

ראש העירייה הינחה את מנכ"ל העירייה, לזמן ישיבת חירום על מנת לבדוק לעומק וביסודיות את הטענות של תושבים רבים לחיובים מופרזים שנדרשו לשלם בחודשים האחרונים על ידי תאגיד המים "מי הרצליה"

שרון יונתן 13/12/2018
וסרמן. "שיטת מצליח" (צילום: סיון אוליקר)

ראש העירייה, משה פדלון, הודיע בישיבת המועצה שהתקיימה ביום שלישי כי הינחה את מנכ"ל העירייה, יהודה בן עזרא, לזמן ישיבת חירום על מנת לבדוק לעומק וביסודיות את הטענות של תושבים רבים לחיובים מופרזים שנדרשו לשלם בחודשים האחרונים על ידי תאגיד המים "מי הרצליה".

הנושא עלה במועצת העיר בעקבות שאילתה שהגיש חבר המועצה רונן וסרמן (יש עתיד) ובה כתב: "בתקופה האחרונה התלוננו מאות תושבים על חשבונות מים מנופחים, הסיפורים מאוד דומים וחוזרים על עצמם באופן זהה כמעט לחלוטין, כש"מי הרצליה" טוענים שיש "נזילה" או "הגדילו את הגינה", ופעמים רבות מיד לאחר שהתושבים מתלוננים מחליפים את מד המים ופתאום החשבונות חוזרים לנורמה. זה מתחיל להישמע קצת כמו "שיטת מצליח". מעבר להיותה של עיריית הרצליה "בעלת מניות" של תאגיד "מי הרצליה" – מהם הכלים שעומדים לרשותה של העירייה כדי לוודא שחשבונות המים תואמים למציאות?".

תשובת העירייה הייתה: "עיריית הרצליה הינה בעלת המניות של התאגיד. אולם, בהתאם להוראות הדין, העירייה אינה מעורבת בניהול התאגיד. העירייה ממנה דירקטורים, אשר תפקידם הינו כקבוע בהוראות הדין".

כאמור, פדלון הודיע כי יזמן ישיבה דחופה עם יו"ר תאגיד המים ומנהלי התאגיד לבדיקת הנושא. לישיבת המועצה הגיעה נציגות של עשרה תושבים ובאופן חריג התיר פדלון לרן פסקל, מוביל המחאה, להסביר בקצרה את הנושא.

רן פסקל אמר לאחר הישיבה: "אנחנו כולנו תקווה שהדיון לא יהיה דיון סרק והיו״ר יפנים להבין שישנה בעיה שמצריכה טיפול בהול מצד התאגיד. למרות כל זאת אנו לא עוצרים וממשיכים לפעול במקביל גם בפן המשפטי לכיוון של תביעה ייצוגית אלא אם יקרה נס ותאגיד המים יחליט לעצור לנשום לרגע, להקפיא את העיקולים שנשלחו לתושבים בגין החריגות ולבדוק ברצינות ולעומק את טענות התושבים".

 

 

  

   

 

 

 

 

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
מתנדבי הצופים במיצג מרשים על חופי ים המלח
מתנדבי הצופים במיצג מרשים על חופי ים המלח
אבנר 7 רמת גן
פרויקט התחדשות עירונית חדש בר"ג
גבר כבן 22 נפצע באורח בינוני בתאונה בכביש 20
רוכב אופנוע נפגע מרכב בכביש 20
פלאדג לניקוי רהיטי עץ בניחוח לבנדר
זה הזמן לחדש ולהבריק את רהיטי הבית והגן
הרב דר מיכאל לייטמן
אמריקה בשלה לשמוע על חכמת החיבור
שר הכלכלה נפגש עם מנכ"לית וולפסון
אילו רחובות בהרצליה אדומים ומסוכנים?
הרחובות המסוכנים ביותר בהרצליה
ליאון עיואן, יור מועצת הנוער העירונית בכפר סבא
פרס הפעילה המצטיינת