הרצליה

של מי הסמכות?

ראש העירייה דרש כי אייל פביאן ימונה לוועדה המקומית לתכנון ובנייה במקומו של יוסי קוממי, כפי שהציעה האופוזיציה. למהלך התנגדו חברי האופוזיציה ובעת ההצבעה עזבו את אולם הישיבות

שרון יונתן 13/12/2018
מאיה כץ. החלטה בניגוד לפקודת העיריות (צילום: אלעד גוטמן)

זעם באופוזיציה על החלטתו של ראש העירייה, משה פדלון, לקבוע מי יהיו נציגי האופוזיציה בועדת המשנה לתכנון ובניה. ביום שלישי התכנסה מליאת הועדה המקומית לתכנון ובניה, כאשר על סדר יומה בחירת הרכב ועדת המשנה שמורכבת משבעה חברים: ראש העירייה, שהוא יו"ר הועדה, שלושה חברי קואליציה (יהונתן יסעור, צבי וייס ודנה אורן ינאי), שני חברי אופוזיציה וראש מועצת כפר שמריהו.                                     

חברי האופוזיציה רצו שמטעמם ימונו מאיה כץ ויוסי קוממי (ליכוד), אך פדלון התעקש כי במקומו של קוממי ימונה איל פביאן. למהלך הזה התנגדו חברי האופוזיציה ובעת ההצבעה עזבו את אולם הישיבות.

מאיה כץ ציינה כי אם קוממי לא ימונה במקום פביאן תוגש עתירה מנהלית נגד ראש העירייה.                                              

כץ אמרה למחרת הישיבה: "בניגוד לכל תהליכי חלוקת הוועדות בחר ראש העירייה לשבץ את איל פביאן במקומו של יוסי קוממי. החלטנו לפעול לפי המפתח הסיעתי ובחרנו ביריב פישר. למרות שאין לו כל זכות התערבות פדלון התנגד גם לזה. החלטתו של ראש העירייה ושל חברי הועדה שהצביעו היא בניגוד לפקודת העיריות ולפסיקה הקיימת. היא פוגעת בייצוג היחסי של סיעת יש עתיד והליכוד, והיא בניגוד למפתח הסיעתי שפועל מהסיעה הגדולה לקטנה".                                                                                  

באופוזיציה טוענים כי פדלון מונע ממניעים אחרים: "לראש העירייה אין שום סמכות לקבוע מי יהיו נציגי האופוזיציה. הוא פועל מנקמנות ושנאה אישית כלפי נציגי האופוזיציה ועוקף את החוק ובכך בעצם פוגע בזכויות שלהם שניתנו לפי דין".

מלשכת ראש העירייה נמסר בתגובה: "הדיון וההצבעה במליאת התכנון והבנייה נעשו בהתאם לחוק התכנון והבנייה, התשכ"ה-1965. במסגרת דיוני מליאת התכנון והבנייה, בה שותפים נציגים מכלל הסיעות, הובאו שתי הצעות להצבעה. ההצעה הכוללת את מינויו של איל פביאן בתוך הרכב ועדת המשנה, אושרה ברוב מוחץ, ואילו ההצעה בה נכלל שמו של מר יוסף קוממי נדחתה על ידי חברי הוועדה ברוב קולות".

 


 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
כבל חשמל שנמתח על גבי העצים בבניין
חשמל, זה לא משחק ילדים
80 דו"חות בלבד ניתנו לרוכבי אופניים חשמליים בהרצליה
רוכב אופניים חשמליים נפצע אנושות בירושלים
רוכב אופניים חשמליים נפצע אנושות בירושלים
פסטיבל אקולוגי ראשון בעפולה
דוברת וייזר , מובילה לסדר נשי חדש
סדר נשי חדש
נחנך מחלף חדש בשפיים
פותחים את הבית לתושבי הדרום
יער אוסישקין  , מי יציל אותו?
מחלוקת בין שתי הערים תביא לסופו של יער אוסישקין הגוסס?