הרצליה

מחדל בטיחותי מול בניין העירייה הישן

הרחבה הנמצאת בחזית החנויות והבתים ברחוב הנדיב 3 עד 9 מלאה במהמורות ובמרצפות שבורות ומהווה סכנה בטיחותית לעוברים והשבים. העירייה: "מדובר בשטח בבעלות פרטית"

שרון יונתן 16/12/2018
הרחבה ברחוב הנדיב 3 עד 9. מפגע בטיחותי (צילום: פרטי)

תושבים ממרכז הרצליה ממשיכים להתלונן על מצבה של הרחבה הנמצאת בחזית החנויות והבתים ברחוב הנדיב 3 עד 9 (מול בניין העירייה הישן)

תושבת האזור אמרה השבוע: "יוצא לי לעבור ברחבה המדוברת כמעט כל יום, כך שאני מבחינה כל פעם בעוד בור, בעוד מרצפת שבורה וכך הלאה. לפני כשנתיים אמי מעדה על אחת המרצפות הרעועות ושברה את היד. כשפניתי לעירייה על מנת לתבוע אותם, הוסבר לי שהרחבה היא בעצם מתחם בבעלות דיירי הבניין ובעלי החנויות ואלו לא מוכנים לתקן את המפגע אפילו שהעירייה הציעה להם השתתפות של 50% בעלות שיפוץ הרחבה".

לאחרונה, לנוכח ריבוי הבורות והמרצפות החסרות פנתה התושבת לראש העירייה, מהנדס העיר ומבקר העירייה וכתבה להם: "מזה זמן רב אני מתריעה למחלקות העירייה השונות (כולל ראש העירייה) אך תלונותיי נופלות על אוזניים ערלות. מדובר על מחדל בטיחותי ממשי ברחבה אשר מוגדרת כשטח פרטי פתוח ברחוב הנדיב 3-9. יחד עם זאת מאחר ומדובר ברחבה המשויכת למדרכה העירונית ואין חיץ פיזי ביניהן, עוברים שם באופן יומיומי רבים מתושבי העיר. שטח זה מלא במהמורות, בורות ושלוליות מים עומדים - אשר עלולים בכל רגע לגרום להחלקה או נפילה של תושב העיר. לכם הסמכות החוקית להבטחת שלום הציבור.

 

התושבת מציעה פתרון לבעיה: "אם עיריית הרצליה אינה מסוגלת להתמודד עם הדיירים ובעלי החנויות חלה עליה חובה לגדר את השטח ולהכריזו כשטח מסוכן, שהרי מדובר על סכנה של ממש. לא ייתכן שאתם מתירים לבעלי הזכויות בנכס לסכן את הציבור באופן יומיומי".

מהעירייה נמסר בתגובה: "מדובר בשטח פרטי, בבעלות הדיירים, ולא בשטח עירוני. עם זאת, בשל השימוש שנעשה במרחב הפתוח לציבור, החליטה הנהלת העירייה לקיים דיון מיוחד בנושא".

 

 

 

  

 

 

  

 

 

  

עוד בהרצליה
כתב לוקאל 03/12/2019
שרון יונתן 28/11/2019
שרון יונתן 27/11/2019
כתב לוקאל 26/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מתקנים שנבדקו ושל המדבקה המיוחדת שהונפקה לפיילוט
"תו תקן לרחוב נגיש"
עוד יואל בורשטיין
עיריית רעננה תחזיר היטלי השבחה
סוכל ניסיון גניבת חול
תם עידן הבורקס
תם עידן הבורקס
חדש בפוריה: מרכז בריאות וספורט
דואגים לציבור החילוני
הערבה התיכונה בקדמת המדע והטכנולוגיה
הערבה התיכונה בקדמת המדע והטכנולוגיה
רוכב אופניים נהרג בתאונה