הרצליה

מהו כיול ואילו סוגי כיולים קיימים?

כיול ("קליברציה" בלועזית) זו פעולה המתבצעת לכל מיני מכשירים הנועדו לבצע מדידה מדויקת.

אתר לוקאל 17/12/2018
pixabay

פעולת הכיול נועדה לוודא כי מכשירי המדידה אכן מבצעים את תפקידם כראוי ויש לבצעה אחת לתקופה. ישנם סוגים שונים של כיולים כמו למשל כיול כוח, כיול טמפרטורה, כיול אורך, כיול מומנט, כיול זמן ועוד.

סוגי כיולים – היכן ניתן לבצע כיול ומדוע חשוב שזה יתבצע כראוי?

כיולים מתבצעים בכל מיני תחומים מכיוון שבכל אחד מן התחומים הללו יש צורך במדידה. למשל, כיול של אורך וזווית חייב להיעשות על מנת שהמדידה של האורך או הזווית תהייה מדויקת. חברות רבות במשק ובתעשייה זקוקות לעבודות כיול וזאת מכיוון שהן עובדות עם מכשירי מדידה ומייצרות מגוון מוצרים שמשווקים לאחר מכן ללקוחות.

לא ניתן לשווק ולמכור מוצר שאינו מכיל את הכמויות או המידות הנכונות והמובטחות ואם מכשיר מדידה שגה, זה ככל הנראה שהכיול לא נעשה כראוי. בשל כך, פעולה הכיול היא חשובה מאוד והדגש הוא על כך שיש לבצעו באמצעות אנשי מקצוע מתחום הכיול.

כיול אורך - כיול אורך מתבצע על מנת שהמדידה של האורך תהיה מדויקת. יש המון סוגים של מכשירים מדידה שנועדו לבדוק זווית ואורך ומרביתם יזדקקו לכיול מדי פעם לפעם.

כיול כוח - כיול זה אמור להביא תוצאה מדויקת במכשירים שמבצעים לחץ וכוח. מכשירים אלו מחוייבים בכיול, למשל : אימפקט טסטרים, מדי כוח ועוד.

כיול מומנט - זהו כיול המספק ביצוע של הידוק ברגים באופן חזק ואחיד. יש כל מיני מפתחות מומנט וכולם יזדקקו לכיול. באמצעות כיול תקין ניתן להשתמש במפתחות מומנט באופן מדויק.

החשיבות בביצוע כיול מדויק – מעבדות כיול בצפון

יש מעבדות כיול בכל רחבי הארץ, אך לא כולן מתמחות בכל התחומים וסוגי הכיולים. ישנה מעבדת כיול בצפון בשם pk-labs.com המבצעת כיול בתחומים רבים, ניתן להיעזר בשירותיה של חברה זו על מנת שתהליך הכיול יהיה מדויק עד כמה שניתן.

במעבדת כיול עובדים אנשים מקצועיים והצוות העובד שם מיומן ובעל ידע נרחב בתחום המדידה והכיול. ישנם מכשירים המצריכים הפנייה למעבדה ולא ניתן לבצע את הכיול באופן עצמאי. חשוב לציין כי כיול במעבדה הוא מדויק ועם אחריות לכך שהשירות יהיה איכותי. במידה והנכם שואפים שהמכשירי מדידה שלכם יהיו איכותיים ומדוייקים - אין ספק כי תרצו לפנות למעבדות כיול.

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
נועה רף. העתיד נמצא בטכנולוגיה
מעלה את הרף
חשד: ביים תאונות וביצע מעשי נוכלות
שריפה בראשון לציון
שריפה במחסן בבניין מגורים בראשון לציון
שלושה נרצחו תוך שעתיים בלוד
ים המלח
גבר כבן 76 התמוטט בים המלח
גבר נרצח בכניסה לבניין בנתניה
ארבר צפון
אושרה תכנית פינוי בינוי ראשונה בנווה עופר
אחד השלטים שתושב נווה זמר מאיים לתלות
ברוידא הורה על בדיקת גובה הארנונה בשכונת "נווה זמר" ברעננה